بهترین موزه های دبی که نباید در نوروز 1403 از دست داد

به روز رسانی: ۲۱ بهمن ۱۴۰۲

موزه های دبی انقدر زیاد هستند که امکان بازدید از تمام آن‌ها در طول چند روز کوتاه تور دبی غیر ممکن به نظر می‌رسد. در این شهر موزه‌های جذاب و قابل توجهی وجود دارند و افراد مختلف متناسب با سلیقه خود می‌توانند از آن‌ها دیدن کنند.

کارشناسان لیاناپرواز  در این گزارش بهترین موزه های دبی که نباید در نوروز 1403 از دست داد را معرفی کرده‌اند.

موزه های دبی

1. موزه اتحاد دبی از بهترین موزه های دبی

این موزه مهم‌ترین موزه برای تاریخ امارات به حساب می‌آید و در آن می‌توان به درک بهتری از فرهنگ این کشور رسید. موزه اتحاد دارای 8 غرفه نمایشگاه دائمی بوده و سیر تغییرات دبی را به تصویر می‌کشد. هزینه بلیط این موزه 25 درهم بوده و امکان خرید آن به صورت آنلاین وجود دارد. البته امکان خرید بلیط ترکیبی با قیمت ارزان‌تر فراهم شده که در آن هم بلیط موزه اتحاد دبی و هم بلیط موزه آل شینداگا خریداری می‌شود.

موزه اتحاد دبی از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر و در تمام طول هفته باز است. پذیرش نهایی در ساعت 4 بعد از ظهر صورت می‌گیرد. تماشاگران برای بازدید از این موزه به یک تا دو ساعت زمان نیاز دارند.

بهترین موزه های دبی که نباید در نوروز 1403 از دست داد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

2. موزه توهمات دبی از جذاب‌ترین موزه های دبی

موزه توهمات از پربازدیدترین موزه های دبی است که در آن می‌توان دیدنی‌های عجیبی را پیدا کرد. در این موزه بیش از 80 تاسیسات باورنکردنی قرار گرفته که مغز را فریب می‌دهند و کاری می‌کنند که افراد به چشمان خود شک کنند. اتاق‌های این موزه ممکن است سایز افراد را متفاوت نشان دهد یا گمان راه رفتن در سقف را ایجاد کند. بلیط این موزه با قیمت 65 درهم برای بزرگسالان فروخته می‌شود و امکان خرید آنلاین بلیط آن فراهم شده است.

موزه توهمات دبی از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است و در روزهای پنجشنبه تا شنبه امکان بازدید از 10 صبح تا نیمه شب وجود دارد.

بهترین موزه های دبی که نباید در نوروز 1403 از دست داد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

3. موزه آل شینداگا در دبی

از دیگر موزه های دبی که در نزدیکی خانه شیخ سعید آل مکتوم در یکی از کرانه‌های نهر دبی واقع شده می‌توان به موزه آل شینداگا اشاره کرد. این موزه داستانی از یک منطقه قدیمی را روایت می‌کند و در آن می‌توان به زمانی که تاجران مراورید جابجا می‌کردند یا اسانس‌های معروف را در جهان پخش می‌کردند رفت. در این مکان بنای جالبی با نام خانه عطر قرار گرفته که در آن می‌توان عطرهایی تاریخی را پیدا کرد. بلیط این موزه را به شکل ترکیبی با بلیط موزه اتحاد دبی می‌توان تهیه کرد.

بهترین موزه های دبی که نباید در نوروز 1403 از دست داد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

4. موزه بازی‌های تجربی OliOli در دبی

این موزه تعاملی مختص کودکان بوده و در آن امکان یادگیری همراه با بازی وجود دارد. از جمله مباحثی که در این مکان مورد توجه قرار می‌گیرند می‌توان به محیط زیست، علم، فناوری و دنیای اطراف اشاره کرد. در موزه بازی امکان تجربه بیش از 40 ماجرای تخیلی، خلاقانه و شهودی فراهم شده است. علاوه بر کودکان، خانواده‌ها نیز در این موزه تفریح می‌کنند و چیزهای جدید زیادی یاد می‌گیرند. این موزه جزو جذاب‌ترین موزه های دبی به حساب می‌آید که بازدید از آن را نباید از دست داد.

بهترین موزه های دبی که نباید در نوروز 1403 از دست داد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

5. موزه دبی و قلعه الفهیدی در قدیمی‌ترین ساختمان دبی

این موزه در کنار نهر دبی و منطقه تاریخی البستکیه قرار گرفته و هر ساله طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کند. در این موزه امکان دریافت اطلاعات بیشتر از زندگی و فرهنگ مردم دبی وجود دارد و در آن می‌توان سکه‌ها، آداب و رسوم و سلاح‌های قدیمی مردم را تماشا کرد. این موزه که از باارزش‌ترین موزه های دبی به حساب می‌آید می‌تواند در نگاهی کلی، خانه‌ای سنتی و قدیمی در دبی را به نمایش بگذارد.

بهترین موزه های دبی که نباید در نوروز 1403 از دست داد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط سفر به دبی در نوروز 1403 با کارشناسان لیاناپرواز  در ارتباط باشید. برای این منظور و مشورت با افراد حرفه‌ای می‌توانید با شماره تلفن 02141187  تماس حاصل فرمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۱ بهمن ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.