بهترین سوغاتی چین برای خانواده چیست؟

به روز رسانی: ۲۰ فروردین ۱۴۰۳

سوغاتی چین می‌تواند با تنوع بسیار زیادی روبروی مسافران قرار گیرد و از این جهت می‌توان خرید سوغاتی از این کشور را کاری آسان دانست. علاوه بر ابزارآلات و لباس‌های خاصی که در این کشور وجود دارند و می‌توان آن‌ها را خریداری کرد، انواع بازی و پازل نیز وجود دارند و می‌توان سازهای خاص موسیقی چینی را هم انتخاب کرد. با این حال ممکن است برخی از مسافران در تور چین سردرگم شده و نتوانند هدیه مناسب برای خانواده را انتخاب کنند. در خرید این هدیه قبل از هر چیز باید به سلیقه شخصی افراد مورد نظر توجه کرد و سوغاتی را متناسب با روحیه او خرید.

کارشناسان لیانا پرواز در این گزارش بهترین سوغاتی‌های چین برای اعضای خانواده را معرفی کرده‌اند. این سوغاتی‌ها می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارند.

بهترین سوغاتی چین برای خانواده چیست؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

1. چای چینی به عنوان بهترین سوغاتی چین برای خانواده

چای چینی در زندگی مردم نقش مهمی داشته و به عنوان یکی از اصلی‌ترین سوغاتی‌های چین به حساب می‌آید. با توجه به اینکه چای در زندگی مردم ایران نیز نقش پررنگی دارد، شاید بد نباشد که به عنوان سوغاتی چای متفاوت و خاصی را هدیه داد. چای‌های چینی انواع بسیار زیادی داشته و از نظر درجه بندی نیز متفاوت هستند. این چای‌ها در اکثر فروشگاه‌ها پیدا شده و علاوه بر آن، می‌توان در بازار ویژه چای پکن نیز سراغ آن رفت. علاوه بر چای، امکان خرید قوری و استکان نیز وجود دارد.

بهترین سوغاتی چین برای خانواده چیست؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

2. مجسمه‌های تراکوتا بهترین سوغاتی چین هستند

اگر مسافران مادر یا خواهری دارند که به چیزهای دکوری علاقه زیادی دارد، می‌توانند برای او مجسمه‌های تراکوتا را خریداری کنند. این مجسمه‌ها با مدل‌ها و شکل‌های گوناگونی عرضه شده و جنگجویان سفالی را به نمایش می‌گذارند. در ایالت شانکسی حدود 75 مغازه می‌توان پیدا کرد که مجسمه‎‌ها را در شکل‌‎های مختلف به فروش می‌رسانند. این مجسمه‌ها در حدود 20 سانتی متر بوده و حتی اندازه واقعی آن‌ها نیز فروخته می‌شود.

بهترین سوغاتی چین برای خانواده چیست؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

3. سفال و سرامیک چینی

مسافرانی که از مجسمه‌های تراکوتا زیاد خوششان نیاید، قطعا سراغ سفال‌ها و سرامیک‌های دیگر چینی می‌روند. نادیده گرفتن این سوغاتی چین با تمام جذابیتی که دارد، کاری غیر ممکن به نظر می‌رسد. سفال و سرامیک چینی هنر قدیمی این کشور را به تصویر کشیده و اهمیت زیادی در بین مردم جهان به دست آورده است. علاوه بر آن، طرح‌ها و الگوهای بسیار متنوعی را در خرید این اشیا می‌توان دید.

همچنین می‌توان چنگال و کارد چینی یا وسایل دیگر آشپزخانه را هم به عنوان سوغاتی خرید. این ظروف تزئینی ظریف و زیبا داشته و به عنوان نمادی از فرهنگ چینی می‌توانند بهترین سوغاتی چین شناخته شوند.

بهترین سوغاتی چین برای خانواده چیست؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

4. انواع سوزن به عنوان بهترین سوغاتی چین

هدیه باارزش دیگری که به عنوان سوغاتی چین می‌توان با خود به ایران برد سوزن‌های چینی هستند. این سوزن‌ها تاریخچه‌ای قدیمی داشته و به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی این کشور شناخته می‌شوند. علاوه بر آن، این سوزن‌ها طراحی‌های خاصی داشته و با زیورآلات مختلفی از جنس طلا یا نقره ساخته شده‌اند. در اکثر این سوزن‌ها می‌توان طرح گل، پرنده و حیوانات یا نمادهای افسانه‌ای را دید. علاوه بر ظاهر زیبایی که در این سوزن‌ها پیدا می‌شود، می‌توان فرهنگی غنی را هم در آن مشاهده کرد.

بهترین سوغاتی چین برای خانواده چیست؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

5. جعبه‌های لاکی چینی به عنوان بهترین سوغاتی چین

یکی دیگر از هدیه‌هایی که از چین می‌توان خرید، جعبه‌های لاکی هستند که با تکنیک‌های خاص و دستکاری ماهرانه‌ای ساخته شده‌اند. این جعبه‌ها طراحی‌های چینی داشته و رنگ‌های زنده‌ای سطح آن‌ها را می‌پوشاند. علاوه بر آن، پوشش‌های طلایی و نقره‌ای نیز بر روی این جعبه‌ها وجود دارد. این جعبه‌های کارآمد با داستان‌ها و افسانه‌های کهن در ارتباط بوده و باورهای عمیق فرهنگ چینی را به نمایش می‌گذارند.

بهترین سوغاتی چین برای خانواده چیست؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط سفر به چین و خرید تور و رزرو هتل با شماره تلفن 02141187 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان لیانا پرواز در مورد شرایط تورهای چین و کشورهای دیگر شما را راهنمایی خواهند کرد.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۰ فروردین ۱۴۰۳

مطالب پیشنهادی

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.