تور مالزی بهترین زمان سفر به کوالالامپور

به روز رسانی: ۱۳ مهر ۱۴۰۲

تور مالزی؛ بهترین زمان سفر به کوالالامپور

آب و هوای کوالالامپور آنقدر متنوع است که هر گردشگر با سلیقه خود می‌تواند زمان مناسب سفر به این شهر را انتخاب کند. انتخاب زمان سفر به پایتخت مالزی، کاملا به این بستگی دارد که شما چه نوع آب و هوایی را ترجیح می‌دهید. با این حال، رطوبت برای بسیاری از افراد خوشایند نیست و ما بر این اساس زمان‌های مناسب سفر را مشخص می‌کنیم.

کارشناسان لیاناپرواز در این مطلب به مناسب‌ترین زمان سفر به کوالالامپور می‌پردازند.

انواع مختلف آب و هوا در کوالالامپور

کوالالامپور در طول سال آب و هواهای نسبتا متفاوتی دارد. برای سفر به این شهر بهتر است با انواع شرایط آب و هوایی آن آشنا باشید تا باران‌های شدید آن غافلگیرتان نکند.

در ادامه این مطلب به انواع آب و هوای کوالالامپور می‌پردازیم.

آب و هوای تابستانی

تابستان کوالالامپور از نیمه‌ اول اسفند شروع می‌شود و تا اواسط شهریور ادامه دارد. آب و هوای اسفند در این شهر بسیار مرطوب است و با دمای در حدود 28 درجه سانتی گراد گرم‌ترین ماه سال به شمار می‌آید. هوای فروردین کوالالامپور هم به همین منوال است. اما با انجام فعالیت‌هایی که در فضاهای بسته انجام می‌شوند، می‌توانید سفر خوبی داشته باشید. کارهایی مثل رفتن به مراکز خرید، سالن‌های ورزشی و ماساژ و دیدن آکواریوم‌ها از جمله این فعالیت‌ها است.

سفر به کوالالامپور

خبر خوب این که، در اردیبهشت رطوبت هوا کاهش می‌یابد و با دمای 25 درجه سانتی گراد شرایط را بهتر می‌کند. جالب است بدانید که شب‌ها شاهد رطوبت کمتری هستید و می‌توانید با خیال راحت به سراغ بازارهای شبانه بروید.

آب و هوای زمستانی

زمستان کوالالامپور روزهای خنک و شب‌های سردی دارد. سردترین ماه‌های این شهر از اواسط دی تا اوایل اسفند است. زمستان این شهر آب و هوای سرد و خشکی دارد که با دمای 27 درجه در روز و 23 درجه در شب، بهترین زمان سفر به این شهر است. در طول این زمان، باران گردشگران را غافلگیر نمی‌کند و با برداشتن لباس‌هایی نسبتا گرم می‌توانید اوقات خوبی را در این شهر زیبا سپری کنید.

تور مالزی بهترین زمان سفر به کوالالامپور_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

کوالالامپور و فصل باران‌های موسمی

فصل باران‌های موسمی در کوالالامپور کاملا مشخص و قطعی نیست. این شهر معمولا دو فصل باران‌های موسمی دارد که با نام‌های باران‌های موسمی شرقی و غربی شناخته می‌شوند. الگوی بارندگی کوالالامپور به گونه‌ای است که در تمام طول سال باران می‌بارد. باران‌های موسمی شرقی از مهر شروع می‌شود و تا دی ادامه دارد. باران‌های موسمی غربی هم از اسفند تا فروردین زمین‌ کوالالامپور را خیس نگه می‌دارند. اما باران‌های موسمی غربی نسبتا شدیدتر هستند و با رطوبت زیادی که به همراه دارند، ممکن است برای گردشگران کمی دردسرساز شوند.

تور مالزی بهترین زمان سفر به کوالالامپور_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بهترین زمان سفر به کوالالامپور

بعد از شرح انواع آب و هوای کوالالامپور، به سراغ سوال اصلی می‌رویم. چه زمانی برای سفر به کوالالامپور مناسب است؟

با توجه به توضیحاتی که در مورد انواع آب و  هوای این شهر دادیم، شما می‌توانید با توجه به ترجیح خودتان یک زمان مناسب را انتخاب کنید. اما به طور کلی، بهترین زمان سفر به کوالالامپور از اواسط اردیبهشت تا اوایل تیر و همچنین از اوایل آذر تا اوایل اسفند است. اگر در اوایل زمستان به این شهر سفر کنید، می‌توانید کوالالامپور را زمانی که غرق در تزئینات کریسمس شده، ببینید.

تور مالزی بهترین زمان سفر به کوالالامپور_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

سفر به کوالالامپور در پاییز

یکی از بهترین راه‌ها برای سفر به کوالالامپور انتخاب یک تور مناسب است. شما می‌توانید با کارشناسان لیاناپرواز مشورت کنید و با کمک آنها با انواع‌ تورها آشنا شوید. برای تماس با کارشناسان این مجموعه می‌توانید با شماره 02141187 تماس بگیرید.

2.7/5 - (3 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۱۳ مهر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.