بهترین زمان سفر به وان

به روز رسانی: ۱۵ مهر ۱۴۰۲

وان یکی از شهرهای شرقی ترکیه است که موفق شده با جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی‌اش گردشگران زیادی را جذب کند. برای سفر به این شهر تاریخی می‌توانید تور وان را انتخاب کنید. یکی از معیارهای تاثیرگذار در تصمیم گردشگران برای سفر به یک کشور، شرایط جوی است. شما می‌توانید با توجه به عادات خودتان زمان مناسب را برای سفر به وان انتخاب کنید.

کارشناسان لیاناپرواز، در ادامه این مطلب شما را با بهترین زمان سفر به وان و همچنین انواع آب و هوای این شهر، آشنا خواهند کرد.

انواع آب و هوا در وان

آب و هوای وان در طول سال از نظر دما، میزان بارندگی و رطوبت متفاوت است. بنابراین برای انتخاب یک زمان مناسب باید به عادات سفر خود توجه کنید. در ادامه به انواع آب و هوای این شهر می‌پردازیم.

آب و هوای زمستانی

وان در طول زمستان شرایط جوی نسبتا نامساعدی دارد. بارش باران در این شهر ممکن است رفت و آمد و بازدید از مکان‌های دیدنی را دشوار کند و بنابراین اگر طرفدار پروپاقرص سرما و باران نیستید، بهتر است زمستان را از فهرست فصل‌های مناسب سفر به وان حذف کنید. وان در طول ماه‌های آبان، آذر، دی و بهمن کمترین گردشگران را دارد.

سفر به وان

آب و هوای متعادل

وان از ماه اردیبهشت تا مهر هوای متعادلی دارد و گزینه خوبی برای مسافرت محسوب می‌شود. دمای هوا مناسب است و نسبت به ماه‌های دیگر بارش باران کمتری را شاهد هستید. بیشتر گردشگران از اوایل تیر تا اوایل مرداد به این شهر سفر می‌کنند. البته نباید فراموش کرد که وان در اسفند، اردیبهشت، خرداد و همچنین مهر میزبان گردشگران زیادی است.

بهترین زمان سفر به وان_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

آب و هوای سرد و بارانی

از آبان تا اوایل دی، شرایط جوی وان برای گردشگرانی که می‌خواهند به جاذبه‌های دیدنی وان سر بزنند، مناسب نیست. دمای پایین و باران زیاد اجازه نمی‌دهد به راحتی رفت و آمد کنید و از دیدنی‌های این شهر زیبا لذت ببرید. وان در فروردین و مهر معمولا مقصد گردشگران زیادی نیست.

بهترین زمان سفر به وان_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بهترین زمان سفر به وان

بهترین زمان سفر به وان ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و مهر هستند. در این ماه‌ها باران دردسری برای گردشگران درست نمی‌کند و مسافران می‌توانند با خیال راحت در شهر گردش کنند. به طور کلی گرم‌ترین ماه‌های وان تیر و مرداد هستند و مرداد همچنین کمترین رطوبت را دارد. وان از اوایل دی تا اول بهمن، سردترین هوای سال را دارد که ظاهرا طرفداران چندانی ندارد.

بهترین زمان سفر به وان_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

سفر به وان در پاییز

در صورتی که برای اولین بار به ترکیه سفر می‌کنید، کارشناسان لیاناپرواز می‌توانند شما را در انتخاب توری مناسب برای سفر به وان راهنمایی کنند. برای ارتباط مستقیم با آنها می‌توانید با شماره 02141187 تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۱۵ مهر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.