بهترین زمان برای مشاهده شفق قطبی

به روز رسانی: ۱۳ آبان ۱۴۰۲

شفق قطبی یکی از پدیده‌های طبیعی جذابی است که به دلیل محدودیت زمان مشاهده، برای دیدن آن باید برنامه‌ریزی کنید. با توجه به این که شرایط در مکان‌های گوناگون دیگر به کلی متفاوت است، دانستن بهترین زمان سال و مکان برای دیدن شفق قطبی اهمیت زیادی دارد.

کارشناسان لیاناپرواز در این مطلب به بهترین زمان مشاهده شفق قطبی و نکات مرتبط با آن می‌پردازند.

بهترین زمان برای مشاهده شفق قطبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

شرایط مشاهده شفق قطبی

افراد باتجربه پس از سال ها تلاش و عکس برداری از این پدیده به این نتیجه رسیده‌اند که شرایطی اصلی مشاهده شفق قطبی شامل این موارد است: تاریکی، آسمان صاف و فعالیت خورشید. در صورتی که آسمان تاریک نباشد، شما قادر به مشاهده شفق قطبی نخواهید بود. بنابراین وجود خورشید در آسمان به معنی عدم وجود فرصتی برای دیدن این پدیده جذاب طبیعی است.

بهترین زمان برای مشاهده شفق قطبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بهترین زمان برای دیدن شفق قطبی

آمار نشان می‌دهد اوایل بهار و اوایل پاییز دوره‌هایی هستند که فعالیت خورشیدی در آنها بیشتر است. به این ترتیب ماه های سپتامبر و مارس بهترین زمان برای لذت بردن از این نمایش بزرگی است که شفق قطبی اجرا می‌کند. در فصل زمستان هوا تاریک‌تر است و از آنجایی که تاریکی یک اصل مهم برای مشاهده شفق قطبی محسوب می‌شود، زمستان یکی از مناسب‌ترین زمان‌ها برای مشاهده این پدیده زیبا است.

بهترین زمان برای مشاهده شفق قطبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بهترین مکان ها برای دیدن شفق قطبی

نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید شرایط آب و هوایی است. این امر بیشتر به مکانی بستگی دارد که در آن هستید. شفق‌ها در شرایط آب و هوایی گوناگونی قابل مشاهده هستند. به طور کلی می‌توان گفت مناطق نزدیک به قطب در شمال کانادا، یوکان یا منطقه لپلند در ماه‌های تابستان و اواخر پاییز از آسمان صافی برخوردار هستند. در مکان‌هایی مانند ایسلند و ساحل نروژ هوا قابل پیش بینی نیست و در هر موقع از سال ممکن است طوفان‌هایی وجود داشته باشد.

بهترین زمان برای مشاهده شفق قطبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

فصل مشاهده شفق قطبی در ایسلند از اواخر آگوست آغاز می‌شود و تا اوایل آوریل ادامه پیدا می‌کند. برای این که شانس دیدن شفق در ایسلند را بالا ببرید، بهتر است سفرتان را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که بین هفته دوم سپتامبر تا هفته اول آوریل آن جا باشید. چون بیشترین تاریکی و کمترین فعالیت خورشید در این بازه زمانی خواهد بود.

 

فصل دیدن شفق قطبی در مناطق شمالی کانادا از اوایل سپتامبر آغاز می‌شود و تا اوایل آوریل ادامه می‌یابد. بهترین زمان برای مشاهده شفق در کانادا در خلال اعتدال بهاری است که آسمان صاف‌تر است.
بهترین زمان برای مشاهده شفق قطبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

مشاهده شفق قطبی با سفر به قطب شمال

شفق قطبی بی‌شک یکی از جذاب‌ترین پدیده‌های طبیعی است. برای دیدن شفق قطبی مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با سفر به یکی از آنها در انتظار دیدن آن باشید. یکی از این مکان‌ها، قطب شمال است که سالانه مسافران زیادی را که مشتاق دیدن شفق قطبی هستند، به سوی خود می‌کشاند.

یکی از بهترین راه‌ها برای مسافرت به این مکان سرد و مرموز، انتخاب یک تور قطب شمال است. برای این کار می‌توانید از مشاوران لیاناپرواز کمک بگیرید تا سفر خوبی را برای خود رقم بزنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02141187 تماس بگیرید.

 

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۱۳ آبان ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.