با تفاوت هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس آشنا شوید

به روز رسانی: ۲۵ مهر ۱۴۰۲

سفر با هواپیما برای افرادی مثل مدرسان دانشگاه، ورزشکاران، هنرمندان مشهور و همچنین فعالان اقتصادی و سیاسی مهم، به بخش جدانشدنی زندگی آنها تبدیل شده است. دانستن تفاوت‌ هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس به انتخاب بلیط هواپیمایی مناسب کمک می‌کند. این بلیط‌ها تفاوت‌هایی از لحاظ خدمات ارائه شده در هواپیما و همچنین فرودگاه دارند.

کارشناسان لیاناپرواز در این مطلب به تفاوت‌ هوایپمای فرست کلاس و بیزینس کلاس می‌پردازند. برای خرید هر کدام از این بلیط‌ها می‌توانید از سایت لیانا پرواز کمک بگیرید.

تفاوت هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس

تفاوت‌ کلاس‌های پروازی مختلف با یکدیگر

نوع بلیطی که انتخاب می‌کنید، به معنی نوع خدمات در طول پرواز است. برای آشنایی با هر کدام از پروازها و تفاوت‌ آنها با یکدیگر، ابتدا باید بدانید که سه نوع کلاس پرواز وجود دارد؛ فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی کلاس.

از آنجایی که این مطلب به طور ویژه به تفاوت پروازهای فرست کلاس و بیزینس کلاس می‌پردازد، در ادامه به توضیح کوتاه هر کدام و سپس تفاوت‌ هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس می‌پردازیم.

پرواز فرست کلاس

پرواز فرست کلاس معمولا از سوی کسانی انتخاب می‌شود که خدمات در طول پرواز برای‌شان اهمیت بالایی دارد و البته توانایی پرداخت هزینه آن را نیز دارند.

در هواپیماهای فرست کلاس صندلی‌ها کابین‌های بزرگی دارند که بیشترین خدمات را هم دریافت می‌کنند.

با تفاوت هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس آشنا شوید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

پرواز بیزینس کلاس

پرواز بیزینس کلاس معمولا از سوی افرادی انتخاب می‌شود که برای سفرهای کاری از هواپیما استفاده می‌کنند. بلیط‌ اکونومی برای پروازهای طولانی چندان مناسب نیستند. از طرف دیگر برای کسانی که به سفرهای کاری زیادی می‌روند، انتخاب پروازهای فرست کلاس چندان مقرون به صرفه نیست.

پروازهای بیزینس کلاس امکانات راحتی و خدمات مناسبی را به مسافران خود ارائه می‌دهند و از قیمت مناسب‌تری نسبت به پروازهای فرست کلاس دارند.

با تفاوت هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس آشنا شوید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

تفاوت‌ هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس

تفاوت‌های این دو نوع هواپیما در چند معیار مختلف است که به آنها می‌پردازیم.

1- اندازه و طراحی داخل هواپیما

شاید مهم‌ترین تفاوت‌ هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس در طراحی و اندازه آنها باشد. ظرفیت هواپیماهای بیزینس کلاس بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر است و بنابراین تعداد صندلی‌های زیادی دارند. این صندلی‌ها توسط یک حفاظ پلاستیکی از هم جدا می‌شوند. در حالی که تعداد مسافران پرواز  فرست کلاس کمتر است.

هواپیماهای فرست کلاس صندلی‌ها به شکل کابین‌های بزرگی هستند که بیشترین خدمات رفاهی را برای مسافران ارائه می‌کنند.

با تفاوت هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس آشنا شوید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

2- خدمات داخل هواپیما

پذیرایی داخل هواپیماهای بیزینس کلاس به گونه‌ای است که هر فرد می‌تواند بین دو نوع نوشیدنی و غذا یکی را انتخاب کند. اما در پروازهای فرست کلاس مسافران می‌توانند بین چند نوع غذا و نوشیدنی که برای آنها آماده شده، انتخاب کنند.

با تفاوت هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس آشنا شوید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

3- خدمات فرودگاه

مسافران پروازهای بیزینس کلاس معمولا از سالن‌هایCIP  استفاده می‌کنند که مخصوص افراد و فعالان تجاری مهم است. این سالن‌ها به صورت سلف سرویس از مسافران بیزینس کلاس پذیرایی می‌کنند.

مسافران فرست کلاس از سالن‌های وی‌آی‌پی استفاده می‌کنند. این سالن‌ها مجهزترین سالن‌های پرواز هستند که برای مهم‌ترین مسافران ساخته‌ شده‌اند. این سالن‌ها از امنیت بالایی برخوردار هستند و کیفیت پذیرایی بالایی هم دارند. بد نیست بدانید که ورود به سالن VIP ابدا کار آسانی نیست. این سالن‌ها تحت تدابیر امنیتی شدیدی قرار گرفته‌اند تا امنیت مسافران خود را تضمین کنند.

4- نوع مسافران

مسافران هواپیماهای فرست کلاس معمولا هنرمندان مشهور، سیاستمداران و چهره‌های شناخته شده هستند. این افراد به دلیل نیاز به امنیت بالا و همچنین توانایی پرداخت هزینه بلیط فرست کلاس، به سراغ این نوع هواپیماها می‌روند.

مسافران هواپیماهای بیزینس کلاس معمولا افرادی هستند که برای سفرهای کاری طولانی هواپیما را انتخاب می‌کنند. این افراد معمولا برای شرکت در سمینارها و جلسات کاری باید سفرهای هوایی زیادی داشته باشند. بنابراین انتخاب پروازهای فرست کلاس مقرون به صرفه نیست و انتخاب پرواز اکونومی هم برای سفرهای طولانی مدت مناسب نخواهند بود.

با تفاوت هواپیمای فرست کلاس و بیزینس کلاس آشنا شوید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

تهیه بلیط و رزرو هتل

برای یک مسافرت داخلی یا خارجی، خرید بلیط هواپیمایی و رزرو هتل متناسب با بودجه و نیاز شما، نکته بسیار مهمی است. برای خرید بلیط یا رزرو هتل می‌توانید از مشاوران لیاناپرواز کمک بگیرید که به خوبی شما را راهنمایی می‌کنند. برای ارتباط مستقیم با آنها می‌توانید با شماره 02141187 استفاده کنید.

2.7/5 - (3 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۲۵ مهر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.