بازدیدی جامع از موزه پوشکین در روسیه

به روز رسانی: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

موزه پوشکین یکی از معروف‌ترین موزه‌های جهان است که در شهر مسکو روسیه قرار دارد و هر ساله میزبان تماشاگران بسیاری است. این موزه جذاب و دیدنی در واقع بزرگ‌ترین مجموعه از هنر مصر باستان و یونان به حساب می‌آید که در آن 700 هزار اثر هنری از دوره‌های مختلف قرار دارند. در این موزه بخش‌های بسیار زیادی به چشم می‌خورند و یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن مربوط به موزه هنر فرانسوی قرن 19 و 20 است که در آن مجموعه نقاشی‌های امپرسیونیست و پست امپرسیونیست مهم جهان را می‌توان دید.

کارشناسان لیانا پرواز در این گزارش موزه پوشکین در تور روسیه را معرفی کرده‌اند.

بازدیدی جامع از موزه پوشکین در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

موزه پوشکین چه زمانی ساخته شده است؟

قدمت این موزه مربوط به سال 1912 است. با اینکه آثار بسیار قدیمی زیادی در این موزه وجود دارند، با این حال می‌توان در آن آثاری از هنر معاصر را هم دید. در این مجموعه فعالیت‌های مختلفی صورت می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به فعالیت‌های علمی، پژوهشی و نمایشگاهی مختلف اشاره کرد. علاوه بر آن، جشنواره موسیقی نیز در این مجموعه برگزار شده و هر روز میزان فعالیت آن گسترده‌تر می‌شود.

بازدیدی جامع از موزه پوشکین در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بیشتر بخوانید:

فعالیت‌های موزه پوشکین روسیه

در این موزه، هر ساله نمایشگاه‌های متعددی برگزار می‌شوند که در سطح جهانی اهمیت دارند. علاوه بر نمایشگاه، پروژه‌های علمی نیز در این مجموعه برگزار می‌شوند. از جمله مواردی که در این موزه برگزار می‌شوند می‌توان به کراناخ میان رنسانس و منریسم (شیوه گرایی) اشاره کرد که در آن آثار استاد برجسته رنسانس لوکاس کراناخ بزرگ و نماینده‌هایی دیگر از این دوره به نمایش گذاشته شده است. یا به مناسبت 150 سالگی هنرمندی به نام لئون باکست نمایشگاهی برگزار شد که در آن 250 اثر نقاشی اصیل در پیش چشم مخاطبان قرار گرفتند.

المپیا اثر ادوارد مانه از مجموعه موزه d’Orsay نمایشگاهی است که در آن آثار ادوارد مانه به نمایش گذاشته شدند. ادوارد مانه مربوط به دوره گذر از سبک رئالیسم به امپرسیونیسم بوده و در قرن 19 می‌زیسته است. مجموعه Shchukin در بنیاد ویتون پاریس نیز نمایشگاه دیگری است که آثار مدرن و پست مدرن را به نمایش می‌گذارد.

بازدیدی جامع از موزه پوشکین در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

مجموعه‌هایی که در موزه پوشکین روسیه قرار دارند

از جمله مجموعه‌هایی که در این موزه جذاب قرار دارند می‌توان به مجموعه طراحی و نقاشی، هنرهای گرافیکی و مجسمه سازی اشاره کرد. علاوه بر آن، هنرهای کاربردی و بازیگری و سینما نیز در این موزه اهمیت دارند. شرق باستان و هنر و باستان شناسی جهان باستان در این موزه جایگاهی جداگانه داشته و سکه شناسی یا عکاسی هنری نیز در آن قابل توجه هستند. در این موزه مجموعه نشریات الکترونیکی اداره اطلاعات تصویری و فرهنگ آنلاین تکنیک‌های عکاسی نیز قرار گرفته‌اند.

بازدیدی جامع از موزه پوشکین در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بهترین زمان بازدید از موزه پوشکین روسیه کی است؟

برای بازدید از موزه پوشکین، هر روز هفته به جز روزهای دوشنبه از ساعت 11 صبح تا 9 شب می‌توان مراجعه کرد. در روزهای پنجشنبه و جمعه موزه تا ساعت 10 شب نیز باز است و تماشاگران می‌توانند مدت بیشتری از آن بازدید کنند.

افرادی که کمتر از 16 سال سن دارند می‌توانند بدون پرداخت هزینه و رایگان از این مکان بازدید کنند. افرادی که نوجوان هستند نیز هزینه کمتری نسبت به بزرگسالان می‌پردازند. البته هزینه گالری‌های مختلف نیز با هم فرق می‌کند و اگر بلیط ترکیبی خریداری شود می‌توان تخفیف بیشتری گرفت و تمام بخش‌های موزه را دید. هزینه این بلیط ممکن است بین 250 تا 600 روبل متغیر باشد.

اگر قصد دیدن تمام بخش‌های موزه را دارید بهتر است زودتر سراغ آن بروید و با آرامش از آن دیدن کنید، زیرا چند ساعتی زمان برای بازدید از آن لازم است.

 

بازدیدی جامع از موزه پوشکین در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط سفر به روسیه و بازدید از موزه پوشکین با کارشناسان لیانا پرواز در ارتباط باشید. برای این منظور می‌توانید تمام سوالات خود را در مورد شرایط و روزهای سفر با شماره گیری تلفن 02141187 بپرسید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۵ فروردین ۱۴۰۳

مطالب پیشنهادی

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.