آشنایی با نکات مهمی که هزینه سفر را کاهش می دهد

به روز رسانی: ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

برای اینکه هزینه سفر کمتر شود شرایط بسیار زیادی را می‌توان رعایت کرد. به جز اهمیت هزینه شکل سفر، محل اقامت، خورد و خوراک و بار، مسائلی مانند داشتن همسفر مناسب، وسوسه نشدن با دیدن فروشگاه‌های لوکس و انتخاب مقاصد کم هزینه‌تر همگی می‌توانند به کمتر شدن هزینه کمک کنند. از دیگر نکاتی که بهتر است به آن توجه داشت این است که لازم نیست در سفر تمام تفریحات ممکن را انجام داد.

کارشناسان لیاناپرواز  در این گزارش 5 نکته مهم در کاهش هزینه سفر را بررسی کرده‌اند.

هزینه سفر

1. بلیط ارزان‌تری پیدا کنید

یکی از نکات مهمی که در کاهش هزینه سفر نقش دارد کم کردن هزینه بلیط است. به طور کلی هزینه سفر هوایی بیشتر از روش‌های حمل و نقل دیگر است و به همین جهت افراد می‌توانند به جای هواپیما از وسایل نقلیه دیگر کمک بگیرند. اما در صورتی که مقصد مکانی دور باشد باید سراغ هواپیما رفت. برای کاهش هزینه بلیط در هواپیما می‌توان بلیط را بسیار زودتر از تاریخ سفر خریداری کرد یا سراغ بلیط‌های لحظه آخری رفت.

قیمت بلیط هواپیما در وسط هفته، نیمه شب و صبح زود نیز کمتر از حالت عادی در نظر گرفته می‌شود. برای خرید بلیط هواپیما می‌توان از گزینه بدون بار نیز استفاده کرد که در آن امکان بردن چمدان وجود ندارد.

آشنایی با نکات مهمی که هزینه سفر را کاهش می دهد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

2. کاهش هزینه سفر با غذاهایی خوشمزه

اکثرا غذاهایی که در رستوران‌های محلی کوچک یا خیابان به فروش می‌رسند طعم خوشایندی دارند و در عین حال هزینه کمتری را در بر می‌گیرند. برای کاهش هزینه سفر توصیه می‌شود تا مسافران تا حد ممکن هزینه خورد و خوراک خود را کاهش دهند. اغذیه فروشی‌ها، رستوران‌های محلی با حجم غذای بالا و مواردی اینچنینی کم هزینه هستند. برای پیدا کردن گزینه مناسب می‌توان با توجه به تمیزی رستوران، زیاد بودن مشتری‌ها و البته پرسیدن از افراد بومی منطقه به انتخابی درست رسید.

علاوه بر آن، امکان پیدا کردن رستوران مناسب با سرچ در گوگل مپ یا اپلیکیشن‌هایی مانند trip advisor یا  foursquare وجود دارد. از دیگر راهکارها پخت و پز در محل اقامت است.

آشنایی با نکات مهمی که هزینه سفر را کاهش می دهد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

3. هزینه سفر را با کاهش هزینه اقامت کمتر کنید

برای کاهش هزینه سفر می‌توان سراغ اقامتگاه‌های ارزان‌تر رفت. مسافرخانه‌ها، هاستل، اقامتگاه‌های بوم گردی و یا کمپینگ هزینه کمتر نسبت به هتل‌ها دارند و در عوض می‌توانند تعداد روز اقامت مسافران را افزایش دهند. از نکاتی که در رزرو اقامتگاه اهمیت دارد این است که به مراکز تفریحی و مرکز شهر نزدیک باشد. زیرا در صورت دور بودن محل اقامت، هزینه اضافی برای رفت و آمد و رسیدن به مراکز دیدنی باید پرداخت شود.

از نکاتی که در سفر می‌توان به آن توجه کرد، خرید بلیط سفر در هنگام شب است. این کار باعث می‌شود تا در مسیر مسافران بخوابند و یک شب کمتر هزینه اقامت پرداخت کنند.

آشنایی با نکات مهمی که هزینه سفر را کاهش می دهد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

4. از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید

برای کاهش هزینه‌های درون شهری در سفر بهتر است از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو یا اتوبوس استفاده شود. برای این منظور حتی می‌توان سراغ تورهای محلی مناسب و ارزان برای گردشی مفید در شهر رفت. این کار تاثیر زیادی در سالم ماندن محیط زیست خواهد داشت. یکی از راهکارهای قدیمی در کاهش سفر نیز هیچ هایک کردن است که بسیاری از افراد از آن کمک می‌گیرند.

آشنایی با نکات مهمی که هزینه سفر را کاهش می دهد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

5. وسایل کمتر باعث کاهش هزینه سفر می‌شود

برای کاهش هزینه سفر می‌توان از داشتن اضافه بار خودداری کرد. برای این منظور مسافران حتما در مورد وسایلی که با خود می‌برند باید حساسیت به خرج دهند. همچنین اگر کسی با خودروی شخصی سفر می‌کند این کار باعث آسیب ندیدن خودرو می‌شود و امکان مصرف سوخت زیاد را کاهش می‌دهد. در سفر هوایی نیز امکان ایجاد هزینه بار اضافی از بین خواهد رفت.

آشنایی با نکات مهمی که هزینه سفر را کاهش می دهد_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط تورهای نوروزی لیاناپرواز  با شماره تلفن 02141187 تماس گرفته و با کارشناسان حرفه‌ای مجموعه مشورت کنید.

3.9/5 - (7 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۳۰ بهمن ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.