موزه حقوق بشر کاناداCanadian Museum for Human Rights

وجود یک جاذبه گردشگری مانند موزه حقوق بشر کانادا که نشان از تحولات مختلفی در گسترش فرهنگ حاکم بر این کشور دارد، می تواند به عنوان یکی از پرطرفدارترین موزه ها و جاذبه های گردشگری شناخته شود. موزه کانادایی حقوق بشر که از جدیدترین جاذبه شهر وینیپگ (Winnipeg) است، توجه ساکنین کانادا و کل مردم کشورهای جهان را به خود جلب کرده، است.

این موزه درسال 2014 در نزدیکی فورکس (Forks) افتتاح شد، معماری موزه حقوق بشر کانادا که نمای آن بسیار چم نواز است دارای یک طراحی منحصر به فرد می باشد. در طراحی بنای این موزه از هندسه و معماری گرفته تا رنگ آن از مناظر کانادا الهام گرفته شده است. همچنین مفهوم پشت موزه نیز تک و خاص بوده است. موزه حقوق بشر کانادا داستان های شخصی را به تصویر می کشد، دیدگاه های مختلفی را به نمایش می گذارد و بر طیفی از موضوعات تمرکز میکند.

این موزه از محبوب ترین و پر طرفدار ترین جاذبه های وینیپگ است. تعداد زیادی از افرادی که به این کشور زیبا با مقاصد توریستی مراجعه می‌ کنند، حتماً در برنامه خود موزه حقوق بشر کانادا را قرار می دهند؛ در نتیجه بر آن شدیم تا به معرفی این موزه در این مقاله بپردازیم. تا پایان با ما همراه باشید.

لذت و آرامش در سواحل خلیج فارس و کشور زیبای عمان با رزرو تور عمان لحظه آخری و ارزان

معرفی جاذبه موزه حقوق بشر کانادا

همانطور که در مقدمه مقاله به آن پرداختیم، یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی برای کسانی که به کشور کانادا سفر می کنند، موزه حقوق بشر آن است. این موزه در شهر وینیپگ، مرکز استان منیتوبا کانادا واقع شده است.

تاسیس این موزه به سال ۲۰۱۴ بر می‌گردد. در یازدهم نوامبر این سال بود که برای اولین بار یک موزه در جایی خارج از پایتخت کانادا تاسیس شد. حتی جالب اینجاست که بدانید موزه حقوق بشر کانادا اولین موزه تاسیس شده در ۵۰ سال اخیر بوده است.

جالب است بدانید تنها موزه دنیا که درباره سیر تکاملی حقوق بشر و آینده آن تاسیس شده و آن را به نمایش می‌گذارد اینجاست و هیچ نمونه مشابهی در هیچ کجای جهان، مانند این موزه وجود ندارد که به صورت تخصصی حقوق بشر را مورد توجه قرار داده باشد.

بنابراین، این مرکز نه تنها به عنوان یک جاذبه گردشگری و توریستی شناخته می‌شود، بلکه امروزه نقش پررنگی را در این کشور به عنوان یک مرکز بزرگ فرهنگی بازی می کند.
نقش عمده این موزه به عنوان مرکزی برای یادگیری و کسب حقوق بشر است. نکته بسیار جالب تر این است که ساخت این جاذبه گردشگری و توریستی همزمان با بروز و ظهور نسل جدیدی از رهبران فکری در زمینه حقوق بشر واقع شده است.

بالی یکی از زیباترین نقاط دنیا با سواحلی کم‌نظیر و کوه‌های آتش‌فشانی مملو از جنگل‌های زیبا است. این جزیره محبوب تعداد بی‌شماری جاذبه‌های گردشگری دارد که با رزرو تور بالی می توانید از آنها دیدن نمایید.

آثار موزه حقوق بشر کانادا

زمانی که در موزه حقوق بشر کانادا قدم میزنیم، با تصاویر بسیار زیادی مواجه می ‌شویم. این تصاویر بیشتر مربوط به کشتار های دسته‌جمعی و قربانی شدن انسان‌ها در زمان زندگی بشریت ‌است. تصاویر قتل عام هایی که در این موضوع آورده شده، قطعاً دل هر فردی را می رنجاند.
دیدن این تصاویر دردناک گاهی برای انسان این مسئله را پدید می‌آورد که چگونه افراد توانسته ‌اند در طول تاریخ تا به این حد بی رحم و سنگدل باشند. بنابراین، این موزه شبیه مکانی برای عبرت گرفتن بسیاری از افراد است.

ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا

در سال ۲۰۰۸ ساخت موزه حقوق بشر کانادا به تصویب رسید؛ یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۹ ساخت این موزه شروع شد و همانطور که در چند سطر پیش ذکر کردیم، در سال ۲۰۱۴ ساخت این موزه عظیم به اتمام رسید و از آن رونمایی شد. وسعت ساختمان موزه بالغ بر ۷ هزار متر مربع است. همچنین موزه ارتفاع بسیار بلندی حدود ۱۰۰ متر دارد. ساخت ویژه این مرکز فرهنگی به وسیله شیشه های شفاف جلوه بسیار خاصی به آن اعطا کرده است.

به محض ورود به موزه حقوق بشر ابتدا با یک تالار بزرگ مواجه می ‌شوید که بسیار زیبا، تماشایی و خیره کننده است. در طراحی معماری این بنا از ویژگی های جذاب و کامل منحصر به فرد استفاده شده است.

بازدید کنندگان پس از گذر از پیچ و خم های فراوانی که در فضای گسترده موزه فراهم شده، به تالارهای بزرگی وارد می شوند. زیباترین ویژگی ساخت این موزه این است که در طراحی آن از مناظر موجود در کشور کانادا الهام گرفته شده؛ شاید بتوان گفت زیباترین موردی که در این موزه وجود دارد ، ستون بزرگی است که افراد به وسیله آن به مکانی منتقل می شوند که از ارتفاع بسیار بلند می توانند تمام شهر را زیر پای خود مشاهده نمایند.

بازدید از کاخ کشاورزان، کاخ کرملین، دریاچه کابان و دیگر جاذبه های تفریحی و گردشگری در تور کازان.

اهداف موزه

علاوه بر این موارد تمامی آنچه به تمدن و فرهنگ کشور کانادا و نیز میراث ملی این کشور می باشد، گرد هم جمع آوری شده است. هدف از جمع‌ آوری و گردآوری این موارد، ترویج آنهاست. یکی از اهداف اصلی این موزه گسترش و افزایش درک مردم نسبت به مسئله حقوق بشر است.

با گسترش درک و فهم مردم نسبت به این موضوع، می توان قدم های مثبت فراوانی در جهت گسترش صلح، دوستی و صمیمیت، بین ملت ها و اقوام مختلف برداشت تا افراد هرچه بیشتر احساس آرامش کنند. چرا که لذت در زندگی در گرو داشتن جهانی آرام و غرق در صلح و صمیمیت است.

هم چنین می‌ توان به اهداف دیگر موزه حقوق بشر کانادا نظیر نشان دادن فرهنگ و میراث مردم کشور کانادا به گردشگران اشاره نمود. ترویج احترام و همدلی به دیگر فرهنگ ها نیز از اهداف اساسی و اصلی این موزه می باشد. به قدری این اثر فرهنگی می‌تواند برای گسترش مفهوم حقوق بشر موثر باشد، که واقعاً جای آن در هر کشوری خالی است و این نوآوری کشور کانادا از هر جهت قابل تقدیر. همین مسئله سبب شده است که هر ساله صدها توریست و گردشگر از کشورهای مختلف برای دیدن این موزه به کانادا سفر می کنند.

خرید بلیط هواپیما تهران مالزی یکی از دغدغه‌های گردشگران و مسافران ایرانی در زمان سفر به مالزی است. با مراجعه به سایت لیانا پرواز بلیط هواپیمای لحظه آخری را با بهترین قیمت خریداری نمایید.

جمع‌بندی

بسیاری از افراد، کشور بزرگ کانادا را با جاذبه های گردشگری طبیعی آن می شناسند؛ مثلاً آبشار نیاگارا یا سواحل زیبای ونکوور. اما یکی از آثار فرهنگی بسیار جذابی که کشور کانادا داراست، موزه عظیم آن است. این موزه که در واقع همان موزه حقوق بشر کانادا است، مکانیست که در آن هم تصاویری از جنایات بشر در طول تاریخ به نمایش گذاشته شده و هم با جمع آوری فرهنگ و میراث مردم کشور کانادا توانسته زیبایی عظیمی را خلق نماید و در گسترش فرهنگ خود برای مردم سایر اقوام و ملت ها نقش موثری را ایفا کند.

موزه حقوق بشر کانادا همچنین از طراحی معماری بسیار زیبا و منحصر به فردی برخوردار است. از جمله آن‌ ها می‌توان به وجود تالار های بزرگ و نمای شیشه های شفاف آن اشاره نمود. تمامی این موارد باعث شده این موزه به یکی از پربازدیدترین موزه های دنیا تبدیل شود و هر سال افراد بسیار زیادی از تمام جهان برای بازدید این شاهکار هنری به کشور کانادا سفر نمایند.

موقعیت جاذبه

کشور: کانادا
شهر: وینیپگ
آدرس: ۸۵Israel Asper Way, Winnipeg, MB R۳C ۰L۵, Canada

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما