آبشار نیاگاراNiagara Falls

به جرات می توان گفت کسی نیست که نام آبشار نیاگارا را تاکنون نشنیده باشد. همانطور که می ‌دانیم، نیاگارا از لحاظ ارتفاع از شهرت خاصی برخوردار است، اما آیا آبشار نیاگارا بلندترین آبشار جهان است؟ در این مقاله، لیانا پرواز به جواب این سوال و همچنین حقایقی درباره این آبشار زیبا پرداخته ‌است.

آبشار نیاگارا کجاست؟

آبشار نیاگارا که از معروف ترین جاذبه‌های طبیعی کشور کانادا به حساب می‌آید از 3 آبشار نعل اسب ، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس تشکیل شده است، که مرز بین ایالت متحده و کانادا است. برای رسیدن به آبشار به اندازه یک ساعت رانندگی از تورنتو فاصله دارید. آبشار نعل اسب بزرگترین آبشار نیاگاراست و به طور عمده سمت کانادا قرار دارد.

ارتفاع این آبشار در حدود 57 متر می‌باشد و به همین دلیل شما باید سقوط آب را از فاصله مناسب تماشا کنید. قایق سواری یکی از جاذبه های قدیمی آبشار نیاگارا است. بدون شک بیش از یک قرن است که تنگه نیاگارا و آبشار نیاگارا توانسته‌اند گردشگران زیادی را میخکوب و محو زیبایی‌های خود کنند.

بلیط هواپیما تهران بانکوک را با بهترین قیمت، به صورت آنلاین و تنها با چند کلیک در سایت لیانا پرواز رزرو نمائید.

حقایقی جالب درباره آبشار نیاگارا

قطعا شما هم کنجکاو هستید که این آبشار، در کجای این جهان واقع شده است؟ از این آبشار بی ‌نظیر، دو کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا بهره‌ مند هستند. در واقع بخشی از این آبشار، در کشور کانادا و بخشی در آمریکا جریان دارد.

اما چگونه؟ در سال ۱۸۱۹ مرزی مشخص شد، که این آبشار را به مالکیت دو کشور کانادا و آمریکا در آورد. اما طی سالیان متوالی، این مرز توسط آب به دلیل حجم زیاد و سرعت آن، تخریب شده است و در حال حاضر، بین این دو کشور اختلافاتی بر سر مالکیت بخشی از این آبشار وجود دارد. جالب است بدانید که این آبشار، مجموع سه آبشار است که در ادامه به جزئیات این آبشارها می ‌پردازیم.

دلیل شهرت آبشار نیاگارا

می‌ توان گفت بی‌ نظیر بودن این آبشار، دلیل اصلی شهرت آن است. از طرفی وقتی حرف از بلندترین آبشار جهان می شود، آبشار نیاگارا یکی از پررنگ‌ترین گزینه ‌هاست. همانطور که گفته شد، نیاگارا نام مجموع سه آبشار است؛ که هر یک از این آبشارها نام خاص خود را دارد. آبشار نعل اسبی، آبشارهای آمریکایی و آبشار نقاب عروس نام این سه آبشار است؛ در این میان، نعل اسب بزرگترین و نقاب عروس کوچکترین این آبشارهاست. موضوع جذابی در رابطه با این آبشار افسانه ای وجود دارد.

اگر از بالا به این آبشارها نگاه کنیم، آبشار نعل اسب و آبشار آمریکایی را هم ردیف میبینیم؛ در صورتی که ارتفاع نعل اسبی، ۵۳ تا ۵۷ متر و ارتفاع آبشار آمریکایی، ۳۰ متر است. در این آبشار بی نظیر باید گفت که فصل ها تاثیر مستقیمی با میزان ریزش آب دارد. چرا که در فصل تابستان بیشترین ریزش آب و در زمستان، کمترین میزان ریزش آب را می توان شاهد بود.

بررسی شرایط و مدارک اخذ ویزای بالی برای ایرانیان

بخش های مختلف آبشار نیاگارا

بهترین محل برای تماشای منظره خیره کننده نیاگارا، پلی است که به پل رنگین کمان یا rainbow معروف است. از طرفی این پل، خود نیز از جمله جذابیت‌ های این مکان به حساب می ‌آید. همانطور که گفته شد، این آبشار بی مانند از بخش‌ های مختلفی تشکیل شده که در ادامه به جزئیات آن بیشتر اشاره خواهیم کرد.

آبشار نعل اسبی

دانستیم که این آبشار، مرتفع‌ترین آبشار نیاگارا شناخته شده و بخش بیشتر این آبشار در کانادا قرار دارد. در نتیجه ۹۰ درصد آب این آبشار، از کانادا و ۱۰ درصد آن از آمریکا سرچشمه گرفته است. از این رو این آبشار، با نام آبشار کانادایی نیز خوانده می شود.

نکته مهم اینجاست که ۱۲۰ متر از بستر زیرین این آبشار، توسط حجم و سرعت زیاد آب ویران شده است. از آنجا که بخش بیشتر نیاگارا تحت مالکیت کانادا است، دو سوم آب نیاگارا به کانادا و یک سوم آن به آمریکا ریخته می شود. ناگفته نماند که بیش از ۲ میلیون لیتر در هر ثانیه ریزش آب اتفاق می افتد که این عدد در فصل ‌های مختلف متفاوت است. میانگین ارتفاع این آبشار حدود ۵۰ متر است.

جهت رزرو و خرید بهترین و ارزان ترین تور بانکوک لحظه آخری و همچنین رزرو پرواز و هتل همراه ما باشید.

آبشار آمریکایی

این آبشار با نام خود، مکان زندگی خود را اعلام می ‌کند. در رابطه با بلندای این آبشار عدد ثابتی وجود ندارد، اما ۲۱ متر ارتفاع کوتاه ترین قسمت و ۳۴ متر، ارتفاع بلند ترین قسمت این آبشار اعلام شده است. ‏طی ۱۵۰ سال برخورد فشار آب با سنگ ‌های این آبشار، منظره w شکل زیبایی را پدید آورده است که از مناظر بکر این آبشار به شمار می رود.

از آنجا که نیاگارا مورد فرسایش زیادی قرار گرفته، ارتش آمریکا جمعی از مهندسین را تشکیل داده تا از تخریب بیشتر این منظره بی ‌نظیر جلوگیری کنند. در نهایت این جمع، در سال ۱۹۷۰ تغییراتی در نحوه ریزش آب در این آبشار ایجاد کردند که بی نتیجه نبود. این به این معنا نبود که دیگر فرسایشی اتفاق نیفتد بلکه این اقدامات، جهت کند کردن این فرسایش بود. این آبشار در هر ثانیه ۵۶۰ هزار لیتر ریزش آب دارد.

نقاب عروس

این آبشار، کوچکترین آبشار نیاگارا است که در آمریکا قرار دارد. لونا و آیریس از نام های دیگر این آبشار است. این آبشار، آبشاری ساده است که آب ریخته شده از آن مستقیم به سمت پایین می آید. ولی سنگ‌ هایی در بین راه آب این آبشار وجود دارد که به نام تالوس خوانده می‌ شوند.

با خرید تور روسیه لحظه آخری، سفری راحت و به یادماندنی را تجربه کنید.

تفریحات و جاذبه های نیاگارا

اگر به دنبال آرامش از دست رفته خود هستید، پیشنهاد ما این است که سفری به این مکان زیبا داشته باشید. خالق این جهان، هنرمندی خاصی را در این مکان به نمایش گذاشته است. از تفریحات آبشار نیاگارا می ‌توان به قایق سواری، پیاده‌ روی در حاشیه و زیر این آبشار، پرواز با هلیکوپتر بر فراز آبشار و … اشاره کرد.

بهار نیاگارا را خروشان و سبز، تابستان را زیبا و آرام، پاییز را با نام آتش روان طبیعت و زمستان این آبشار را با نام سفید می شناسند. دیدن نیاگارای سفید در زمستان می‌ تواند حس پاکی را منتقل کند. نکته جذاب این است که مالکان نیاگارا، از لحاظ جذب گردشگران با یکدیگر رقابت دارند و هر کدام در صدد ارائه بهترین امکانات و تفریحات هستند. از این امکانات می‌ توان به موزه، پل ‌های طبیعی، امکانات ورزشی، باغ پروانه ‌ها و… اشاره کرد.

تور تایلند بهترین و محبوب ترین گزینه برای سفر زوج ها و ماه عسل

سخن پایانی

در این مقاله تمام سعی ما این بود، تا زیبایی ‌های این آبشار افسانه ای را با کلام، به شما عزیزان انتقال دهیم. سفر به این آبشار خالی از لطف نیست. چرا که در این بهشت کوچک می‌ توان بیشتر از هر زمانی شاهد قدرت خدا بود.

وجود آب فراوان و تابش نور خورشید به قطره های آب نیاگارا، رنگین کمان های خیره ‌کننده ای را به وجود می‌ آورد، که می ‌توان گفت با دیدن آن‌ ها، قادر به پلک زدن هم نخواهید بود. تماشای دور تا دور آبشار نیاگارا، با قایق سواری امکان ‌پذیر است. همچنین پیاده ‌روی در حاشیه و زیر این آبشار به وسیله قایق انجام می شود. در این مقاله کوتاه به جزئیات نیاگارای جذاب پرداختیم. امیدوارم توانسته باشیم جذابیت این طبیعت بکر را در ذهن شما شکل دهیم.

موقعیت جاذبه

کشور: کانادا
شهر: تورنتو
آدرس: Niagara Falls, NY ۱۴۳۰۳, United States

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما