پارک ملی گراس مورنGros Morne National Park Of Canada

یکی از نقاط طبیعت گردی در فصل تابستان برای عاشقان طبیعت و حامیان محیط زیست در کانادا به نام پارک ملی گراس مورن مشهور است. این پارک در فهرست میراث جهانی یونسکو در کانادا ثبت شده و در شرق کشور کانادا در نیوفانلند قرار دارد. صخره های باستانی پارک ملی گراس مورن (Gros Morne) به مردم کمک می‌کنند تا چگونگی ایجاد شدن اقیانوس‌ها و قاره‌ها را درک کنند.

پارک ملی گراس مورن یکی از معروف ترین جاذبه های نیوفاندلند است. این پارک که بهشت عاشقان طبیعت است شامل مناطق پست در امتداد خلیج سنت لارنس و محیط آلپاین از کوه‌های لانگ رینج است. در این پارک که انواع حیوانات اعم از پرندگان آواز خوان کوچک تا نهنگ غول پیکر، خرس سیاه، گوزن شمالی و آهو وجود دارد مود توجه دوست داران حیات وحش است. بیشتر بازدیدکنندگان در طول فصل تابستان به اینجا می آیند.

گراس مورن با جاذبه های سراسر از زیبایی جزو بی نظیر ترین پارک هایی است که می توان از طبیعت گردی در آن لذت برد. اگر به دنبال ماجراجویی هستید می ‌توان این پارک را به شما برای تفریح مناسب پیشنهاد کرد.

لیانا پرواز باسابقه ترین مرجع خرید بلیط هواپیما تهران بانکوک با بهترین قیمت و امکانات

درباره پارک ملی گراس مورن

در طی سالیان طولانی این منطقه در بستر اقیانوس بوده که بر اثر اشتقاق قاره ای به سطح دریا آمد. این منطقه حالا به پارکی با سراسر زیبایی و جذابیت تبدیل شد که از تماشای جاذبه های گردشگری و طبیعی آن به وجد خواهید آمد. مساحت پارک ملی گراس مورن ۱۸۰۵ کیلومتر مربع است و تعداد تپه ها و کوه های این پارک ۱۰ مایل در رشته کوه‌ هاست.

با تغییرات پوسته زمین در طی سالیان دراز در این منطقه، زمینی مسطح به وجود آمده است. طبیعت ها و پارک‌ های ملی فراوانی در کانادا وجود دارد که به حدی زیبا و دل انگیز هستند که شما تصور می کنید یک تابلوی نقاشی بسیار زیبا و خیالیست که الهام بخش بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران طی قرن ها بوده؛ حتی عکاسانی که اغلب برای این لحظه زیبا و بی نقص چشم انتظارند تا جلوه زیبای خورشید را ثبت کند.

شما در واقع غروبه خورشید را نمی بینید بلکه طلوع ماه را هم نظاره گر هستید، هنگامی که غروب خورشید بوسه‌ ای بر پیشانی دریا زده و شب هنگام فرا می رسد. در تاریکی شب لذت دیدن ستاره ها بعد غروب خورشید فضای آرامبخش و معنوی را برای همگان فراهم می آورد. طبیعت در روز و شب هنگام و هر زمان در پارک ملی گراس مورن با آن رنگ طبیعی خود همیشه دم دستمان بوده و در کوه و کمر و نیز دشت و زمانی که زیر آسمان چادر زده ایم غرق در لذت هستیم.

جاذبه های پارک ملی گراس مورن

در پاییز سال ۱۹۱۹ با طوفان شدیدی که به وجود آمد کشتی که در اقیانوس سفر می ‌کرد با وزش باد به جهت سواحل غربی پارک ملی گراس مورن حرکت کرد، اما خوشبختانه تمام 92 نفر مسافر و خدمه کشتی با کمک اهالی محلی آنجا نجات پیدا کردند و کودکان را از خطر غرق شدن نجات دادند.

پیروزی که پس از این نجات مردم از طوفان به وجود آمد می توان گفت زمینه بروز خاطرات، افسانه ها و داستان های زیادی برای سالیان دراز شد. امروز نیز بقایای کشتی زنگ زده و اسکلت آن در نقطه ای از پارک ملی به نام ساحل مارتین وجود دارد؛ همچنین در شب نشیینی با محلی های آنجا می توان از آنها داستان های عجیب و غریب شب طوفانی را شنید و لذت برد.

اگر به ارتفاعات پارک ملی گراس مورن بروید، دهکده ها و روستاهای زیادی وجود دارد یا صخره های بزرگ این پارک را می توان از همین ارتفاع نظاره کرد که به ساختار زیبا و منحصردی تبدیل شده اند. می ‌توان در این پارک پیاده روی کرد و از منظره ها و دره های آبی به هیجان آمد.

در قسمتی از آن سرزمین های مسطح، از امتداد خلیج سنت لارنس تا کوه های لانگ رینگ یکی از جاذبه های پارک ملی گراس مورن بوده که برای پیاده روی و طبیعت گردی مناسب است. این پدیده های جذاب و دیدنی فرصت خوبی را برای گردشگری کانادا فراهم آورده که میلیون ها توریست این کشور را برای اخذ ویزای توریستی خود وسوسه می ‌کند.

اگر قصد سفر به بالی را دارید، تور بالی را از دست ندهید. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه "توربالی" شوید.

تجربه ناب گشت و گذار

در این پارک محیط امنی وجود دارد و منطقه ای حفاظت شده برای حیوانات است که شما با پیاده روی در این پارک می توان حیواناتی همچون خرس سیاه، آهو، گوزن شمالی و کانادایی و خرگوش را مناظره کنید. پس از دیدن این منظره منحصر به فرد و جادویی تمام سختی ها و رنج های در مسیر را فراموش خواهید کرد.

دریا در فرهنگ این منطقه از جایگاه بخصوصی برخوردار است، چرا که ساکنین این منطقه از گذشته زندگی خود را وابسته به دریا می دانند و از مزایای آن سود می برند. همین که دریا در نزدیکی ما باشد و مشاهده گر ماهیانی باشیم که از تلاطم و نارامی امواج به اطراف پرسه می زنند لذت بخش خواهد بود.

هر زمان که نفس می کشیم زندگی دوباره معنای قشنگی برای مان پیدا می کند و آرامش نابی را می ‌توان تجربه کرد.
با قایق سواری در دریای این طبیعت بکر با قدمتی طولانی باشد می توانید آنرا یه خاطره زیبا و به یادماندنی تبدیل کنید، فانوس دریایی یا چشمه های آب شیرین و یا حتی ساحل بکر در پارک ملی گراس مورن اهمیت بسزایی برای گردشگران این منطقه دارد که از جاذبه های شیرین و دیدنی این منطقه محسوب می شوند.

تور مالزی یکی از بهترین مقاصد، برای تجربه سفری خاطره‌انگیز و رویایی محسوب می‌شود. اگر به سفر به این جزیره زیبا و خرید تور مالزی علاقه‌مند هستید با کارشناسان ما در لیانا پرواز تماس بگیرید.

جمع بندی

طبیعت ها و پارک ‌های ملی فراوانی در کانادا وجود دارد که زیبای آن قابل وصف نیست. همان طور که بالاتر گفته شد یکی از نقاط گردشگری و طبیعت گردی در فصل تابستان برای عاشقان طبیعت و حامیان محیط زیست در در شرق کشور کانادا در نیوفانلند پارک ملی گراس مورن با مساحت 1805 کیلومتر مربع است که در طی سالیان طولانی این منطقه در بستر اقیانوس بوده است.

با مشاهده دهکده ها و روستاهای با صفای زیاد یا صخره هایی بزرگ با آن رنگ طبیعی خود می توانید از همین ارتفاع به ساختار زیبا و منحصر به فرد آن پی ببرید. می توان در این پارک ملی کوهستانی قایق‌سواری نمود یا شکل های نادر و کمیاب دره های آبی را سیاحت کرد.

از سوی دیگر این منطقه از منظر زمین شناسی برای جهان حائز اهمیت است، به این خاطر که صخره های باستانی و کهن به کمک مردم می‌آیند تا چگونگی تشکیل و ایجاد شدن اقیانوس ها و قاره ها را به خوبی درک کنند. برای دوستداران طبیعت این پارک همانند بهشتی است و برای طرفداران حیات وحش بسیار دیدنی. دیدن پارک ملی گراس مورن تجربه ایست که در آنجا از پرندگان آواز خوان کوچک تا نهنگ غول پیکر را می توان پیدا کرد و لذت برد.

موقعیت جاذبه

کشور: کانادا
آدرس: Newfoundland and Labrador, Canada

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما