غارهای گدازه‌ای در لاس پالماسJameos del Agua

یکی از غارهای گدازه‌ای در لاس پالماس اسپانیا، غار جامئوس دل آگوا (Jameos del agua) است که مانند Cheva de los vardes بخشی از لوله‌ی گدازه‌ای به طول 6 کیلومتر است که حدود 4000 سال پیش هنگام فوران Montana la corona erupted شکل گرفته‌است. گدازه‌های مذاب همچنان که سخت می‌شدند جریان خود را ادامه می‌دادند که به نوبه خود منجر به تشکیل لوله‌ها شد. برای سفر به جزیره لاس پالماس اسپانیا ، ابتدا باید ویزای اسپانیا را درخواست کنید، بعد از اخذ ویزای این کشور می توانید به سفر هیجان انگیز خود بروید و از غارهای گدازه ای دیدن نمایید.

دانستنی هایی درباره غار جامئوس دل آگوا

واژه Jameo (جامئوس)در این زمینه برای اشاره به دهانه‌های بزرگ در لوله استفاده می‌شود، این غار‌ها رو‎باز هستند که Manrique از آن به عنوان محور اصلی جاذبه استفاده کرده و نامی به آنها داده است. Jameos در دهه 1960 توسط هنرمند معمار سزار مانیریک که متولد این جزیره هم بوده‌است ساخته شد. در حالی که سایر اسپانیایی‌ها در حال ساخت زمین‌های گلف و پارک‌های آبی برای جذب باز‌دید کنندگان بودند, مانیریک این مسیر را طی کرد. او قصد داشت هنر را با طبیعت بومی خود ادغام کند و یک جاذبه فرهنگی منحصر بفرد را ایجاد کند. برخی فکر می‌کردند او دیوانه است, آنها می‌گفتند چه چیزی ممکن است از گدازه‌ها به وجود آید .

شما با بالا رفتن از یک پله سنگی به اولین غار گدازه ای معروف به نام Jameo chico که به یک بار یا رستوران غیر معمول با نمایی از یک دریاچه کوچک تبدیل شده است وارد می‌شوید. این دریا‌چه طبیعی دارای آب بسیار شفافی است که از طریق اقیانوس اطلس تغذیه می‌شود و دارای گونه‌ای از خرچنگ آلبینویی کور است که معروف به Jameitos می‌باشد.

بیشتر بخوانید: تور بالی

جاذبه های غار جامئوس دل آگوا

این خرچنگ‌ها فقط در غارهای گدازه‌ای Lanzarote یافت می‌شوند و به عنوان سنبل غار جامئوس دل آگوا پذیرفته شده‌اند. مانیریک برای هر یک از جاذبه‌های فرهنگی که تحت حمایت وی ایجاد شده است یک هویت یا لگو ایجاد کرده است و نماد‌های خرچنگ در سراسر این مجموعه تکرار شده‌است. حالا با عبور از یک دریاچه با پیاده روی در یک راه روی باریک خود را در Jamei garnde می‌یابیم.

اگر چه احتمالا غار جامئوس دل آگوا را بر روی تعداد زیادی کارت پستال دیده‌اید اما هیچ چیز جای بیرون رفتن از تونل تاریک رویایی را نمی‌گیرد، زیرا ناگهان با یک غار بزرگ در فضای باز روکش شده با گیاهان گرمسیری و خارق‌العاده‌ترین استخر رو به رو می‌شوید. این استخر کریستالی و شفاف واقعا بهشت است . حتی اگر واقعا نتوانید در آن شنا کنید و استفاده کنید! چراکه شنا کردن در آن ممنوع است. فقط پادشاه اسپانیا اجازه دارد که از این استخر کریستالی زیبا استفاده کند و در آن شنا کند. از انتهای غار جامئوس دل آگوا می‌توانید به سالنی که در بخشی از لوله آتشفشانی ساخته شده است به طرف اقیانوس راه پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: تور تایلند

سالن کنسرت آدیوتوریوم Concert Auditorium

سالن اجتماعاتی که در پشت استخر قرار دارد برای اولین بار در سال 1987 افتتاح شد، اما به دلیل نیاز به گسترده شدن, ترمیم و بازسازی تا سال 2009 بسته شد. هم اکنون این سالن تکمیل شده است و برای کنسرت های کلاسیک از آن استفاده می شود . زیرا دارای آکوستیک عالی و همچنین برای اکران فیلم عالی است. این مجموعه شامل دو سالن اصلی کنسرت است: یک سالن سمفونیک و یک سالن موسیقی مجلسی، فیلم پدرو آلمودواری با عنوان آغو‌ش‌های شکسته در سال 2010 به عنوان اکران برتر این سالن شناخته شد .

برای سفر به کشور اسپانیا و بازدید از از جاذبه های بی نظیر آن ، مانند جزیره قناری، هالیدی ورد ماسپالوماس، جاذبه های مادرید وغیره، می توانید با تور اسپانیا لیانا پرواز، یک سفر به یادماندنی و خاطره انگیز را تجربه نمایید.

موقعیت جاذبه

کشور: اسپانیا
آدرس: LZ ۲۰۴, Parcela ۱۰۹, Carretera Arrieta - Órzola S/N Lanzarote, ۳۵۵۴۲ Punta Mujeres, Las Palmas, Spain

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما