تله کابین لنکاویlangkawi cable car

تله کابین لنکاوی با طولی بیشتر از دو کیلومتر (۵/۱) به صورت مایل است و ارتفاعی تا نوک دومین و بالاترین قله جزیره دارد. تله کابین لنکاوی تماشای تمام جنگل‌های بارانی را برای گردشگران، فراهم می‌کند و قرار گرفتن در آن، می‌تواند برای همه کسانی که از آن استفاده می‌کنند، تجربه‌ای لذت‌بخش باشد. استفاده از تله کابین لنکاوی تجربه‌ای فراموش نشدنی را برای گردشگران، به ارمغان خواهد آورد، در این مطلب اطلاعاتی برای استفاده بهتر و کامل از تله کابین لنکاوی را برای شما فراهم کرده‌ایم.

چگونه به تله کابین لنکاوی برویم؟

دسترسی به تله‌کابین و پل هوایی لنکاوی آسان است. این تله‌کابین در ساحل غربی لنکاوی و در نزدیکی پنتای کک و تلاگا هاربر است. تله کابین لنکاوی در حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه، به اندازه ۱۸کیلومتر (۱۱ مایل) یا بیشتر از پنتای سنانگ فاصله دارد. سریع‌ترین مسیر برای دسترسی به تله‌کابین و پل هوایی، مسیر ۱۱۸ فرودگاه لنکاوی پیش از چرخیدن به چپ به سمت پنتای کک در مسیر ۱۱۴ است.

حرکت از مرکز این جزیره، تا گذرگاه‌ها و کشتی‌های کروز، با تاکسی یا ماشین دربست کمتر از ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید. گردشگران می‌توانند در مسیر خود از گردش و کاوش در تلاگا هاربر لذت ببرند و از تفرجگاه ساحلی و فانوس دریایی عکس گرفته، از خوردن نوشیدنی در کافه‌های این مکان، لذت ببرند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما تهران بانکوک چارتر و سیستمی با ارزانترین نرخ روز

مشخصات فنی تله‌کابین (کیبل کار) لنکاوی

تله کابین لنکاوی ، یکی از سنتی‌ترین جاذبه های لنکاوی است. این جاذبه که به طول ۲۰۷۹ متر و (۶۸۲۱ فوت) کشیده شده است ارتفاعی در حدود ۶۷۰ متر (۲۲۳۱ فوت) تا نوک کوه مت کینکانگ دارد. سوار شدن به تله‌کابین لنکاوی، منظره‌ای پانورامیک را از این جزیره، فراهم می‌کند.

مسافران وارد یکی از ۳۵ واگن سرباز می‌شوند تا هر ۳۰ ثانیه به ایستگاه اصلی نزدیک روستای اُرینتال برسند. سپس تله کابین لنکاوی تا ۴۲ درجه در بالای جنگل‌ها و پایین‌تر از ایستگاه میانی تا ۶۵۰ متر (۲۱۳۳ فوت) بالاتر از سطح دریا بالا می‌رود. مسافران می‌توانند پیش از کامل کردن سفر خود و رسیدن به بالاترین ایستگاه آن، پیاده شوند و از دو سکوی دایره‌ای آن به طول ۷۰۸ متر یا (۲۳۲۳) فوت در نوک دومین و بلند‌ترین قله لنکاوی، از تماشای منظره زیبای آن، لذت ببرند.

با خرید تور بالی از دیدن این شهر زیبا و دیدنی که یکی از پر بازدیدترین جزایر کشور اندونزی است، لذت ببرید.

تجربه سوار شدن تله کابین جزیره لنکاوی

در حدود ۱۸ دقیقه طول می‌کشد تا تله کابین لنکاوی به قله آن برید. مسافران می‌توانند یک کابین روباز استاندارد یا یکی از چهار کابین کف شیشه‌ای را برای سوار شدن، انتخاب کنند. گردشگران بعد از سوار شدن به کابین، می‌توانند از تماشای مناظر زیبای جنگل‌ها، آبشارها، پرندگان، پتنای کوک، تلاگا هاربر و کوه رایا از دور، لذت ببرند.

در یک روز آفتابی که آسمان پر از ابر است، گردشگران می‌توانند به تماشای خط ساحلی لنکاوی و جزیره‌های نزدیک و طبیعت سرسبز خیره کننده داخل جزیره نظری بیندازند و زیبایی‌های آن را مشاهده کنند. دیدن این مناظر در آسمان ابری امکان‌پذیر نیست. پس اگر با تور مالزی به مالزی سفر کردید حتما در برنامه ریزی‌های خود این تجربه پر‌هیجان را فراموش نکنید.

معرفی پل هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی یک پل معلق منحنی در کوه مت سنگان است که طول آن تقریبا ۱۲۵ متر (۴۱۰ فوت) است و در بالای تپه واقع شده است. راه رفتن بر روی این پل برای گردشگران، فرصتی جهت تماشای مناظر مختلف، گیاهان و جانوران را فراهم کرده است. این پل معلق، بعد از ۱۲ ماه ساخته شدن، در سال ۲۰۰۵ برای استفاده عموم، افتتاح شد. در حال حاضر در هر زمان، از این پل هوایی دیدن می‌کنند. اکنون بیشتر از ۲۰۰ نفر روی این پل قرار دارند. چشم‌اندازی پانوراما را از تمام بخش‌های این پل قابل مشاهده است و مناظر کوه‌ها مستقیماً از زیر پل قابل مشاهده هستند. اکنون هزینه رفتن روی پل هوایی لنکاوی ۵ روپیه است.

اطلاعات مفید برای استفاده توریست‌ها

گه گاهی برای نگهداری از تله کابین لنکاوی، این پل به صورت برنامه‌ریزی شده، بسته می‌شود. باد شدید سبب می‌شود در کابین، بدون دادن هشدار، بسته شود. بنابراین برای اطلاع از زمان بسته بودن تله‌کابین، باید وب‌سایت آنها را جهت آگاهی از روزهایی که بسته است چک کنید و در روزهایی که باد زیادی می‌وزد، برای اطمینان از بسته نبودن تله‌کابین، پیش از رفتن به آنجا، تماس بگیرید.

برای بعضی از افراد، رفتن به تله‌کابین ضروری است. اما بعضی دیگر آن را یک حقه گردشگری می‌دانند. انتظار دارند که روستای اُرینتال همانند ورودی‌های پارک، سوغاتی‌های فراوانی بفروشند، اما گردشگران اغلب از فشاری که فروشندگان به آنها برای خریدن عکس‌هایشان وارد می کنند، شکایت می‌کنند.

جهت آشنایی با شرایط کلی اخذ ویزای بالی و نکات مهم در رابطه با اخذ این ویزا به صفحه "ویزای بالی" مراجعه کنید.

هزینه بلیط تله کابین لنکاوی

تله‌کابین از ساعت ۳۰و۹ صبح تا ساعت ۳۰و۷ بعداز ظهر باز است. هزینه استفاده از تله‌کابین برای مالزیایی ها در حدود ۴۰ رینگت (10الی 11 دلار) و برای غیر مالزیایی ها ۵۵ رینگت (حدود 14 دلار) است. بازدیدکنندگان می‌توانند یک بلیت با امتیاز ویژه به قیمت 50 رینگت (12 الی 13 دلار) بخرند که این بلیت به آنها اجازه می دهد که از خط، عبور کنند و سریع‌تر به یک کابین روباز برسند. بلیت‌های دسته‌های کوچک موسیقی جاز با پذیرش در اسکای رکس و اسکای دم و بلیط‌های گالری‌موزه 3D نیز در دسترس هستند.

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی
شهر: لنگکاوی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما