پارک پرندگان مالزیKL Bird Park

پارک پرندگان مالزی یکی از جاذبه های کوالالامپور بشمار می‌رود که به نام پارک kl پرندگان نیز شناخته می‌شود. این پارک در یک منطقه سرسبز قرار گرفته‌است و در آن گونه‌های مختلفی از پرندگان محافظت شده است. این منطقه سر‌سبز به نام Lake Garden شناخته می‌شود و وسعت آن به 60 هکتار می‌رسد، تاسیس این پارک به سال 1888 میلادی برمی‌گردد و بعدها به عنوان کمربند سبز کوالالامپور معروف شد.

بخش های مهم پارک پرندگان مالزی 

این پارک از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این بخش‌ها، منطقه‌ای است که در آن دریاچه مصنوعی وجود دارد و گردشگران و بازدیدکنندگان می‌توانند با قایق‌های تفریحی موجود در آن‌جا زمانی را روی این درباچه سپری کنند و از طبیعت اطراف لذت ببرند. همچنین در بخشی که دارای بافت سنگ فرشی است در بین درختان تنومند و جوی‌های آب بین آن‌ها می‌توانند پیاده روی کنند و به صورت ملموس ازفضایی استوایی لذت ببرند. همچنین اگر خواستید می‌توانید زمانی را برای استراحت در محدوده‌های مشخص شده سپری کنید و از امکاناتی که برای کودکان و همچنین امکانات دیگری چون محلی برای دویدن‌، قایق سواری و تمرینات ورزشی در نظر گرفته شده‌است استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌های پارک پرندگان مالزی شاید این است که از 60 هکتار حدود 21 هکتار به صورت محافظت شده مختص باغ پرندگان می‌باشد. این پارک حدودا 10 دقیقه با کوالالامپور فاصله دارد و در سال 1991 این بخش از پارک توسط ملکه مالزی افتتاح شد. پارک پرندگان مالزی بزرگ‌ترین پارک پرندگان در جهان محسوب می‌شود و در این بخش پرندگان به صورت آزاد پرواز می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم اگر به اندازه کافی زمان داشتید سری هم به باغ ارکیده بزنید چرا که این باغ بسیار زیبا دقیقا روبه روی پارک پرندگان می‌باشد.

برای بازدید از جاذبه های شگفت انگیز و زیبای جزیره بالی، تور بالی لیانا پرواز را انتخاب نمایید.

اما منظور از اینکه پرندگان به صورت آزاد در این پارک زندگی می‌کنند این است که این بخش از پارک توسط یک تور بسیار بزرگ پوشانده شده‌است و بیش از 3000 پرنده از 200 گونه مختلف از پرندگان خاص مناطق استوایی در این پارک زندگی می‌کنند. حدود 90 درصد این گونه‌ها از پرندگان خود کشور مالزی می‌باشد و حدود 10 درصد از این گونه‌ها از کشورهای دیگر به این پارک آورده شده‌اند.
بخش دیگری در این پارک وجود دارد که گونه‌هایی خاص از پرندگان در یک سری قفس بزرگ مشاهده می‌شود و دیگر به صورت آزادانه نمی‌باشند. لازم است بدانید که ورودی این پارک برای کودکان زیر 3 سال رایگان می‌باشد و برای بزرگسالان حدود 50 تا 60 رینگت می‌باشد.

پارک پرندگان مالزی دارای مناطق محافظت شده می‌باشد و گردشگران و بازدیدکنندگان به ناچار برای رفتن به این مناطق مختلف باید ازیک سری گیت‌ها عبور کنند و علت هم می‌تواند این باشد که پرندگان نتوانند منطقه مربوط به خود را تغییر دهند.

برای آگاهی از قیمت خرید بلیط رزرو بلیط هواپیما تهران پاتایا می توانید به بخش خرید بلیت هوپیما لیانا پرواز مراجعه نمایید.

ویژگی های پارک برندگان مالزی

یکی از ویژگی‌های این پارک که به دلیل آزاد بودن پرندگان می‌باشد، موضوع تولید مثل به صورت طبیعی این پرندگان می‌باشد. در زمانی که در این بخش از پارک هستید حتما مراقب باشید چرا که این پرندگان آزاد هستند وبعضی از آن ها دارای منقار و پنجه‌های تیزی می‌باشند.

در این پارک شما در حین عبور و گذر از بخش‌های مختلف در قسمتی ار پارک می‌توانید توقف کنید و به ماهی‌ها غذا بدهید. در ایستگاه‌های مختلفی که برای گردشگران طراحی شده‌است، خوراکی تهیه کنید و استراحت کوتاهی داشته باشید.

اگر همراه با تور مالزی به این کشور سفر کردید حتما به این پارک سر بزنید چرا که شما می‌توانید به جز بازدید از پرندگان، به فروشگاه‌های این پارک نیز سری بزنید و سوغاتی تهیه کنید همچنین زمانی را در رستوران و کافه این پارک بگذرونید و لذت ببرید. نام یکی از این رستوران‌ها که در بالای تپه ساخته شده است Hornbill Restaurant می‌باشد این رستوران دارای منظره بی نظری است و اگر بتوانید در تراس این رستوران جا رزرو کنید می‌توانید در حین صرف غذا ‌از پرواز پرنده زیبایی چون Hornbill لذت ببرید.

در قسمتی از پارک پرندگان مالزی که گردشگران برای عکس گرفتن به آنجا می‌روند و ما هم به شما پیشنهاد می‌دهیم حتما به این بخش بروید، بخشی است که می‌توانید پرندگان را روی دست و شانه خود بگذارید و عکس‌های منحصر به فردی را به عنوان یادگاری بگیرید. این پرندگان شامل جغد، طوطی و خیلی دیگر از گونه‌های پرندگان می‌باشد. حتما به این محل‌های عکاسی سر بزنید و لذت ببرید.

اگر قصد سفر به کشور توریست پذیر تایلند را دارید، قبل از سفر حتما درباره قیمت و امنیت تور تایلند جستجو نمایید.

ساعت کاری پارک پرندگان مالزی؟

پارک پرندگان مالزی همه روزه از ساعت 9 صبح تا 18 عصر پذیرای بازدیدکنندگان می‌باشد، همچنین کلیه فروشگاه‌ها و فروشگاه‌های غذا در این بازه زمانی فعالیت می‌کنند؛ اما محل‌هایی که برای عکاسی در نظر گرفته شده از ساعت 10صبح فعالیت خود را شروع می‌کنند.زمانی که برای بازدید از بخش باغ پرندگان لازم دارید حدود 3 تا 4 ساعت می‌باشد، پس حتما در برنامه ریزی خود این مورد را در نظر بگیرید.

برای بازدید از پارک پرندگان و چندین نوع پرنده کمیاب این پارک شگفت انگیز، ما به شما پکیچ تور مالزی لیانا پرواز را پیشنهاد می کنیم که یکی از ارزانترین تورهای این شرکت می باشد و شما براحتی می توانید با ثبت نام  و رزرو آنلاین تور مالزی، اخذ ویزای مالزی  و رزرو بلیط هواپیما و رزور هتل مورد نظر را به ما واگذار نمایید.

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما