کاخ جواهر شرق مالزیIstana Terengganu

کاخ جواهر شرق در کشور مالزی قرار دارد، مالزی یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا می‌باشد که پایتخت آن کوالالامپور است. مالزی یک مقصد بی نظیر از لحاظ گردشگری است و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید به این کشور سفر می‌کنند. از آنجایی که جاذبه های کوالالامپور دارای ویژگی های منحصر به فردی می‌باشد، مالزی، یکی از کشورهایی است که در آن مناطق زیادی برای تفریح و گردش وجود دارد. این کشور زیبایی‌های منحصر به فردی دارد که بسیار معروف هستند و مناطق زیادی در آن از بناهای با شکوهی برخوردارند.

هرساله تعداد زیادی مسافر برای گردش و تفریح به این کشور سفر می‌کنند. پایتخت مالزی کوالالامپور است. مالزی دارای جزایر طبیعی و باشکوهی است که گردشگران را به خود جذب کرده است. همچنین دارای جزایری دست نخورده در اطراف خود می‌باشد، که مسافران و گردشگرانی که متقاضیان ویزای توریستی مالزی هستند، با تور مالزی می توانند از ساحل منحصر به فرد و جذاب جزایر آن استفاده کنند معمولا چند روزی از سفر خود را در این جزایر سپری می‌کنند.

اما در کنار تمام جاذبه ‎های گردشگری که در این کشور وجود دارد کاخ‌های معروفی نیز در این کشور بنا شده است، که از سالیان دور برجای مانده و امروزه به یکی ازجاذبه‌های خاص گردشگری تبدیل شده است. یکی ازاین کاخ‌های با شکوه به نام کاخ جواهر شرق می‌باشد. این کاخ سلطنتی توسط یک معمار برجسته به نام بیل بنزلی طراحی شده است. این کاخ بی نظیر در شرق منطقه کوالاترنگانو ساخته شده است و یکی از کاخ‌های مهم در جهان می‌باشد.

ویژگی های کاخ جواهر شرق مالزی

کاخ شرق مالزی ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی دارد که در این مقاله به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

1- یکی از ویژگی‌های منحصر به فردی که کاخ جواهر شرق مالزی را از دیگر کاخ‌ها مجزا کرده است استفاده از معماری‌های کشورهای مختلف و هنرهای گوناگون در ساخت این کاخ می‌باشد که تلفیق شده‌اند و کاخ را دیدنی‌تر کرده‌اند. افراد سخت‌گیر نیز پس از دیدن این کاخ محو معماری آن شده‌اند و آن را به عنوان زیباترین کاخ شناخته‌اند. در برخی از قسمت‌های این کاخ از معماری شمال آفریقا استفاده شده است.

2- شما می‌توانید در برخی از قسمت‌های این کاخ عظمت معماری شمال آفریقارا نظاره‌گر باشید و با عبور از راهروهای این قصر معماری تلفیق شده با فرهنگ مراکش به همراه کاشی و سرامیک های کار شده در طراحی داخلی این بنا را مشاهده کنید که در حد خود بی نظیر می باشد.

3- شاید یکی از ویژگی های این کاخ استفاده از همین سرامیک و کاشی در طراحی داخلی و همینطور استفاده از وسایل تزئینی عتیقه در بنا باشد که در بیشتر قسمت‌های این کاخ به چشم می‌خورد و زیبایی این بنا را دو چندان می‌کند ومسافران را بیشتر مشتاق دیدن آن‌ها می‌کند.

4- یکی از ویژگی های خاص آن، کاخ جواهر شرق می‌توان به اتاق‌های متعددش اشاره کرد که حدود 100 اتاق می‌باشد واز همه مهمتر متفاوت بودن هر کدام از این اتاق‌ها از یکدیگر می باشد و با پلان‌های کاملا متفاوت طراحی وساخته شده است. سالن‌هایی که برای برگزاری جشن‌های مختلف در این کاخ ساخته شده‌اند برگرفته از هنر اسلامی ‌می‌باشند. نقش‌های اسلامی ‌بسیار زیادی در باغ این کاخ وجود دارند. باغ کاخ شرق مالزی نیز از قسمت‌های زیبای این کاخ محسوب می‌شود و شکوه بسیار زیادی دارد که با طراحی خاصی به وجود آمده است.

5- ازدیگر ویژگی‌های معماری کاخ جواهر شرق مالزی می‌توان به حوض آبی که شما قبل از ورود به بنای این کاخ دقیقا رو به روی درب خواهید دید و برگرفته ازمعماری اسلامی می‌باشد اشاره کرد. ستون های کاخ که نیز برگرفته ازستون‌های کاخ الحمرا در اسپانیا،که یکی ازمشهورترین بناهای اسلامی جهان به شمار میرود اشاره کرد و اما سالن‌های ضیافت وجشن‌های این کاخ که تکرار طرح‌های اسلامی در این فضاها شکوه وعظمت این کاخ را چندین برابر می‌کند.

6- ویژگی‌های منحصر به فردی که در این کاخ وجود دارد حاصل دسترنج کارگرهای زیادی است که در طی پانزده سال با تمام سختی‌ها از عمق وجود کار کرده‌اند و آنقدر با دقت زیادی این بنا را ساخته‌اند که هیچکس نتوانسته ایرادی در معماری این باغ پیدا کند. بازدیدکنندگان زیادی که به این کاخ ورود می‌کنند از زیبایی این کاخ در حیرت‌اند و اگر بخواهید تمامی‌ کاخ را با دقت فراوان مشاهده کنید ساعت‌ها طول می‌کشد.

7- یکی از ویژگی‌های مهم کاخ جواهر شرق مالزی، وجود اتاق‌های کاملا متفاوت از یکدیگر است. ساختن این کاخ حدود پانزده سال طول کشید و در آن تعداد زیادی ستون و گنبد و لوستر وجود دارد. نمای این کاخ به حدی زیبا است که شما اگر به آن جا بروید ساعت‌ها محو تماشای نمای این کاخ می‌شوید.

معماری کاخ جواهرات مالزی

کاخ جواهر شرق با ترکیبی از هنر معماری، فرهنگ اسلامی و شکوه سلطنتی ساخته شده‌است و باغ این کاخ سلطنتی نیز با الهام از نقوش اسلامی طراحی و ساخته شده است سالن‌های با شکوه این کاخ پوشیده از لوسترها، گنبدها و ستون‌های فروان می‌باشد که با قدم زدن در این فضا عظمت وشکوه این مجموعه را به رخ تماشاگر می‌کشاند.

در این کشور بناها و کاخ‌های بسیار عظیمی‌ ساخته شده است که می‌توان از آن‌ها به عنوان عظیم‌ترین معماری‌های جهان یاد کرد. یکی از بناهای بسیار باشکوهی که در شرق این کشور ساخته شده کاخ جواهر شرق مالزی نام دارد. این کاخ یکی از بینظیرترین کاخ‌های جهان است. ما در جهان کمتر کاخی داریم که با هنر‌های گوناگون ساخته شده باشد و اینقدر زیبا و با نقش‌های متفاوتی ساخته شده باشد.

معمار مشهوری به نام بیل بینزلی این کاخ را با بهترین نوع معماری ساخته است و توانست در جهان خود را با ساختن کاخ‌های گوناگون به عنوان یک معمار هنرمند به همگان نشان دهد. نمای این کاخ بسیار زیبا و با شکوه است. کوالاترنگانو مکان اصلی این کاخ است. کاخ جواهر شرق دارای صد اتاق است و در ورودی آن حوضی با معماری اسلامی ‌ساخته شده است که به هنگام ورود می‌توانید هنر اسلامی ‌را به راحتی در ابتدای این کاخ مشاهده کنید.

ورودی این باغ بسیار زیبا و حیرت آور است. هنر اسلامی ‌در ساخت این بنا بسیار زیاد است و مانند کاخ الحمرا در اسپانیا با ستون‌هایی با هنر اسلامی ‌ساخته شده است. لازم است بدانید ساخت این بنا در حدود پانزده سال به طول انجامید. اگر خواستید از کاخ جواهر شرق بازدید کنید با 5 ساعت رانندگی به این مکان خواهید رسید و اگر بخواهید می‌توانید ازفرودگاه اصلی مالزی با یک پرواز یک ساعته به این منطقه سفر کنید.

در کنار کاخ جواهر شرق مالزی یک زمین گلف نیز وجود دارد و علاقه‌مندان به بازی گلف بعد از بازدید از این کاخ با شکوه می‌توانند ساعاتی را به بازی بپردازند همچنین با کمی قدم زدن شما می توانید به رستوران‌ها و کافه‌های اطراف این کاخ بروید و غداهای دریایی و بین المللی را امتحان کنید و با اقامت در هتل‌های اطراف این کاخ هم از طبیعت بی نظیر و هم ازساحل و بازی‌های آبی این منطقه استفاده کنند وخاطرات خوبی را برای خود و همراهانتون رقم بزنید.

قبل از سفر با رزرو بلیط هواپیمای مالزی، به راحتی می توانید یک سفر به یاد ماندنی و رویایی را در این کشور زیبا تجربه نمایید.

موقعیت کاخ شرق مالزی

کوالاترنگانو یکی از شهر‌های مالزی است که وجود کاخ جواهر شرق مالزی آن را به یک شهر خاص تبدیل کرده است. فاصله این شهر تا مالزی با ماشین شخصی حدودا پنج ساعت می‌باشد. اگر بخواهید با وسیله شخصی خودتان به این مکان بروید و به تماشای مسیر بپردازید حرفی جداست اما اگر عجله دارید تا از این باغ دیدن کنید بهتر است استفاده از هواپیما را در دستور کار خود قرار دهید. با رفتن به فرودگاه مالزی، می‌توانید با استفاده از یک پرواز یک ساعته به مقصد خود برسید و از این کاخ دیدن نمایید.

در اطراف کاخ جواهر شرق نیز رستوران و مکان‌های تفریحی وجود دارد تا بتوانید پس از بازدید از کاخ استراحت کنید. همچنین یک زمین گلف در کنار کاخ است که برای ورزشکاران و افرادی که به این رشته علاقه دارند مکان مناسبی برای تفریح و گردش است. بازدید از کاخ زمان زیادی می‌برد و شما بعد از بازدید حتما به رستوران بروید تا بتوانید غذاهای آن شهر را تست کنید و کیفیت غذاهای رستوران‌های اطراف کاخ بسیار زیاد است. غذاهای بین المللی که در این رستوران‌ها قابل سفارش است بسیار لذیذ هستند و خاطرات خوبی را برایتان به وجود می‌آورند.

اگر قصد سفر به کشور تایلند را دارید و می خواهید که هزینه های مسافرتتان کم شود، ما ارزانترین تور تایلند را با بهترین مجری برگزاری آن را به شما معرفی می کنیم.

به دلیل وجود مسافران و بازدیدکنندگان زیاد، بهترین امکانات در رستوران‌ها و کافه‌های اطراف وجود دارد. شهر کوالاترنگانو یک شهر کوهستانی است و مناظر دیدنی زیادی دارد. کاخ شرق مالزی موقعیت بسیار خوبی دارد و همه به راحتی می‌توانند به این کاخ دسترسی داشته باشند.

اگر نمی‌خواهید در شهر مالزی توقف داشته باشید و ترجیح می‌دهید که در اطراف کاخ جواهر شرق مالزی اقامت داشته باشید می‌توانید از هتل‌هایی که در اطراف کاخ وجود دارد دیدن کنید و با توجه به نیازتان، اتاق مورد نظرتان را رزرو کنید تا راحت‌تر به کاخ شرق دسترسی داشته باشید.

جمع بندی

اگر به مالزی سفر کردید حتما از کاخ جواهر شرق دیدن کنید و دیدن این بنا را از دست ندهید. ابتدا ویزای مالزی را از طریق آژانس لیانا پرواز اقدام نمایید، همکاران ما در لیانا پرواز سفر خوبی را برایتان آرزو می کنند.

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما