غار برونئو مالزی

مالزی یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا می‌باشد که دارای جاذبه های گردشگری و جزایر طبیعی زیادی است. بنابراین سالانه گردشگران زیادی برای بازدید به این کشور سفر می‌کنند و به جرئت می‌توان گفت یک قطب اصلی اقتصادی مالزی از همین صنعت توریست می‌باشد.یکی از بهترین جاذبه های آن غار برونئو مالزی می باشد و که شگفتی های خاص دارد و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

آژانس مسافرتی لیانا پرواز، برگزار کننده ی تورهای داخلی و خارجی، با بهترین کیفیت و امکانات،از جمله تور مالزی می باشد، همچنین این شرکت توانایی دریافت ویزای کشورهای مختلف را نیز دارد، اخذ ویزای مالزی، یکی از آنها می باشد، شما با لیانا پرواز می توانید به هر کشوری که دوست دارید به راحتی سفر کنید.

مالزی به طور کلی دارای آب وهوایی استوایی وطبیعت بکر و دست نخورده‌ای می‌باشد معمولا گردشگرانی که اهل ماجراجویی می‌باشند به تفریحات و جاذبه‌های شهری این کشور بسنده نمی‌کنند و کمی فراتر از جاذبه‌های نمادین می‌روند .آن‌ها گاها به دل طبیعت می‌روند و در مکان‌های محافظت شده کمپ می‌زنند و به ماجراجویی می‌پردازند و سفری به یاد ماندنی و البته متفاوتی را برای خود و همراهانشان رقم می‌زنند.

معرفی غار برونئو

یکی از جاذبه های کوالالامپور غار برونئو است، غاری عجیب در جزیره‌ای به نام برونئو. این جزیره شاید یکی از بزرگ ترین جزیره در سر تا سر جهان باشد. این جزیره بین سه کشور مالزی، اندونزی و برونئی واقع شده‌است ، دقیقا در مرکز شبه جزیره مالایا و اندونزی، در مه آلود ترین جنگل مالزی دقیقا در قلب این جنگل شکاف بسیار بزرگی در یک صخره آهکی به وجود آماده است که ماجراجویان را به سمت زنجیره ای از غارها در این ناحیه هدایت می کند.لازم است بدانید وارد شدن به غار برونئو کار هر کسی نمی باشد.

نحوه خرید اینترنتی بلیط هواپیما مالزی، از طریق سایت لیانا پرواز به راحتی امکان پذیر است.

در گام‌های اول خود به هنگام ورود شما میلیون‌ها خفاش را خواهید دید که از سقف آویزان شده‌اند، این در حالی است که شما در زیر پای خود قطعا سوسک، موش و دیگر حشرات را خواهید دید. این غار نیز میزبانی مارها را نیز می کند که از همین موش ها و سوسکها تغذیه می‌کنند. غار برونئو به دلیل مدفوع خفاش ها که گاهی ارتفاع این مدفوع ها به سه متر نیز می رسد همواره بوی آمونیاک احساس می‌شود. اما برای عبور گردشگران وماجراجویان راه‌روهایی چوبی در قسمت‌های قابل بازدید در ارتفاعی بالاتر تعبیه شده است و این بخشی از کار را آسان تر کرده است.

قصد سفر به کشور اندونزی را دارید، آیا درباره مراحل اخذ ویزای بالی اطلاعات دارید؟

غار برونئو در تپه گومانتونگ Gomantong در بخشی حفاظت شده در جنگل واقع شده و تحت بخش حفاظت شده جنگل بانی صباح به نام Sabah Forestry Department می‌باشد. این بخش نیز به جهت پرندگانش نیز مشهور می‌باشد، حضور پرنده ای به نام Swiflet که این نوع پرنده لانه‌اش را با آب دهان که در معرض هوا سخت می‌شود می‌سازد و این خود باعث جذب گردشگر بیشتری شده‌است.

بیشتر بازدید کنندگان این ناحیه ،چینی‌ها هستند و به استفاده از لانه‌های پرندگان به عنوان یک ماده غذایی می‌پردازند.آن‌ها از این لانه‌های پرندگان در تهیه یک نوع سوپ استفاده می‌کنند. و اما باکتری‌های زنده از دیگر جاذبه‌های این منطقه می‌باشد که متعلق به هزاران سال پیش می‌باشد.این باکتری‌ها روی دیواره غار برونئو باعث شده تا گردشگران اثر انگشت خود را روی دیوار ها به جای بگذارند.

غارهای مالزی

در مالزی غارهای زیادی وجود دارد که هر کدام در یک منطقه می‌باشد اگر بخواهیم غارهای دیگری را برای شما نام ببریم:

غار باتو کیو که در 13 کیلو متری شمال کوالالامپور واقع شده است اشاره کنیم و همچنین غار گوا تمپورونگ در ایالت پراگ در ساحل غربی مالزی، غار سنگی گواکلام دو،غارهای Gunung Senyum ،غار Gua Nasib Bagus به معنا غار خوش شانس ،گومانتونگ (Gomantong) شامل چند غار پیچیده و تو در تو،غار Wind (به معنای باد در شهر کوچینگ (Kuching) مرکز ایالت ساراواک، غار (Fairy )به معنای پریان در شهر بائو (Bau) در ایالت ساراواک و...

اگر قصد بازدید از این غار را داشتید پیشنهاد می‌کنیم حتما از افرادی که قبلا به این منطقه سفر کرده‌اند کمک بگیرید و هرگز به تنهایی به این منطقه قدم برندارید. این غار یکی از بهترین جاذبه های کوالالامپور محسوب می شود.

موقعیت جاذبه

ارسال نظرات و سوالات شما