غار برونئو مالزیborneo cave

مالزی یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا می‌باشد که دارای جاذبه های گردشگری و جزایر طبیعی زیادی است. بنابراین سالانه گردشگران زیادی برای بازدید به این کشور سفر می‌کنند و به جرئت می‌توان گفت یک قطب اصلی اقتصادی مالزی از همین صنعت توریست می‌باشد. یکی از بهترین جاذبه های آن غار برونئو مالزی می باشد و که شگفتی های خاص دارد و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

مالزی به طور کلی دارای آب وهوایی استوایی وطبیعت بکر و دست نخورده‌ای می‌باشد معمولا گردشگرانی که اهل ماجراجویی می‌باشند به تفریحات و جاذبه‌های شهری این کشور بسنده نمی‌کنند و کمی فراتر از جاذبه‌های نمادین می‌روند. آن‌ها گاها به دل طبیعت می‌روند و در مکان‌های محافظت شده کمپ می‌زنند و به ماجراجویی می‌پردازند و سفری به یاد ماندنی و البته متفاوتی را برای خود و همراهانشان رقم می‌زنند.

قصد سفر به مالزی را دارید، آیا درباره مراحل اخذ ویزای مالزی اطلاعات دارید؟

معرفی غار برونئو

یکی از جاذبه های کوالالامپور غار برونئو است، غاری عجیب در جزیره‌ای به نام برونئو. این جزیره شاید یکی از بزرگ ترین جزیره در سر تا سر جهان باشد. این جزیره بین سه کشور مالزی، اندونزی و برونئی واقع شده‌است، دقیقا در مرکز شبه جزیره مالایا و اندونزی، در مه آلود ترین جنگل مالزی دقیقا در قلب این جنگل شکاف بسیار بزرگی در یک صخره آهکی به وجود آماده است که ماجراجویان را به سمت زنجیره ای از غارها در این ناحیه هدایت می کند. لازم است بدانید وارد شدن به غار برونئو کار هر کسی نمی باشد.

در گام‌های اول خود به هنگام ورود شما میلیون‌ها خفاش را خواهید دید که از سقف آویزان شده‌اند، این در حالی است که شما در زیر پای خود قطعا سوسک، موش و دیگر حشرات را خواهید دید. این غار نیز میزبانی مارها را نیز می کند که از همین موش ها و سوسک ها تغذیه می‌کنند. غار برونئو به دلیل مدفوع خفاش ها که گاهی ارتفاع این مدفوع ها به سه متر نیز می رسد همواره بوی آمونیاک احساس می‌شود. اما برای عبور گردشگران وماجراجویان راه‌روهایی چوبی در قسمت‌های قابل بازدید در ارتفاعی بالاتر تعبیه شده است و این بخشی از کار را آسان تر کرده است.

غار برونئو در تپه گومانتونگ Gomantong در بخشی حفاظت شده در جنگل واقع شده و تحت بخش حفاظت شده جنگل بانی صباح به نام Sabah Forestry Department می‌باشد. این بخش نیز به جهت پرندگانش نیز مشهور می‌باشد، حضور پرنده ای به نام Swiflet که این نوع پرنده لانه‌اش را با آب دهان که در معرض هوا سخت می‌شود می‌سازد و این خود باعث جذب گردشگر بیشتری شده‌است.

بیشتر بازدید کنندگان این ناحیه ،چینی‌ها هستند و به استفاده از لانه‌های پرندگان به عنوان یک ماده غذایی می‌پردازند.آن‌ها از این لانه‌های پرندگان در تهیه یک نوع سوپ استفاده می‌کنند. و اما باکتری‌های زنده از دیگر جاذبه‌های این منطقه می‌باشد که متعلق به هزاران سال پیش می‌باشد.این باکتری‌ها روی دیواره غار برونئو باعث شده تا گردشگران اثر انگشت خود را روی دیوار ها به جای بگذارند.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران مالزی با بهترین نرخ، در سایت لیانا پرواز.

غارهای مالزی

در مالزی غارهای زیادی وجود دارد که هر کدام در یک منطقه می‌باشد اگر بخواهیم غارهای دیگری را برای شما نام ببریم:

غار باتو کیو که در 13 کیلو متری شمال کوالالامپور واقع شده است اشاره کنیم و همچنین غار گوا تمپورونگ در ایالت پراگ در ساحل غربی مالزی، غار سنگی گواکلام دو، غارهای Gunung Senyum ، غار Gua Nasib Bagus به معنا غار خوش شانس، گومانتونگ (Gomantong) شامل چند غار پیچیده و تو در تو،غار Wind (به معنای باد در شهر کوچینگ (Kuching) مرکز ایالت ساراواک، غار (Fairy )به معنای پریان در شهر بائو (Bau) در ایالت ساراواک و...

اگر قصد بازدید از این غار را داشتید پیشنهاد می‌کنیم حتما از افرادی که قبلا به این منطقه سفر کرده‌اند کمک بگیرید و هرگز به تنهایی به این منطقه قدم برندارید.

موقعیت جاذبه

ارسال نظرات و سوالات شما