پارک ملی باکو مالزیBako National Park

پارک ملی باکو مالزی در سال ۱۹۵۷ در ایالت ساراواک مالزی تاسیس شد. از خصوصیات این پارک می توان به مساحت ۲۷ کیلومتر مربعی آن اشاره کرد. می‌توان گفت این پارک ملی قدیمی ترین و کوچکترین پارک ملی در این منطقه محسوب می شود.
پارک ملی باکو مالزی در فاصله ۳۷ کیلومتری شهر کوچینگ قرار دارد، که این فاصله رفت و آمد را از پارک مذکور به شهر کوچینگ تسهیل می‌کند. در این پارک گیاهان و حیات وحش خارق‌ العاده‌ای پرورش یافته و زندگی می‌کنند.

اگر قصد سفر به مالزی را دارید، آزانس مسافرتی لیانا پرواز، به عنوان یک همراه همیشگی، میتواند اطلاعات کاملی درباره ی مراحل و شرایط دریافت ویزای مالزی را در اختیار شما قرار دهد، اگر هم مایل باشیدکارشناسان ما در بخش ویزا ، به راحتی ویزا و بلیط و بهترین تور مالزی را در اختیارتان قرار می هند، و شما می توانید یک سفر بدون دغدغه را تجربه نمایید.

دلیل شهرت پارک ملی باکو

به جرأت می‌توان گفت نگهداری از میمون های پوزه دراز پروبوکسیس، در این پارک اولین و مهمترین دلیل شهرت و خاص بودن این پارک به حساب می آید.

مناسب ترین زمان برای دیدن میمون های پروبوکسیس پیش از غروب خورشید است. چون در این زمان حیوانات فعالیت زیادی دارند، بنابراین توجه اشخاص را به خود جلب می کنند. میمونهای پروبوکسیس نادر هستند. تعداد ۲۷۵ عدد از آنها باقی مانده و در برونئو وجود دارد.

از نظر جنسیت، جنس نر این میمون بسیار شگفت انگیز و حیرت‌آور است. میمون های پروبوکسیس شبانه در جستجوی غذا به رودخانه ها می روند. جایگاه استراحت و خواب آنها بر روی درختان است، که غالبا در حرا یا جنگل به سر می برند. اغذیه آنها شامل میوه های ترش، دانه ها و برگ های جوان است.

همانطور که گفته شد در پارک ملی باکو شما می‌توانید گونه‌های خاصی از پوشش‌های مختص جنوب شرق آسیا را مشاهده کنید که از جاذبه‌های خاص این پارک می‌باشد. به جز گونه‌های گیاهی شما درباکو می‌توانید نظاره‌گر حدود 275 میمون از نوع پوزه دراز کمیاب باشید. بهترین زمان برای ملاقات با این میمون‌های خاص قبل از غروب خورشید می‌باشد و به طور کلی در این زمان حیوانات زیادی فعالیت دارند.

به جزهمه مواردی که در بالا ذکر شد؛ پارک ملی باکو جای مناسبی برای بازدید از 150 نوع پرنده می‌باشد که در این پارک زندگی می‌کنند.ین پارک از 16 مسیر متفاوت انبوه با رنگ‌های مختلف از هم متمایز شده است و دارای انتخاب‌های متعدد برای گردشگران می‌باشد حتی گردشگرانی که علاقه‌مند به پیاده روی هستند می‌توانند از راه مناسب و مخصوص این پارک استفاده کنند و ساعت‌ها به پیاده روی مشغول شوند. همچنین این پارک محل‌های محافظت شده‌ای دارد که می‌توانید در آن چادر زده و شبی متفاوت را در آن به روز برسانید.

خرید بلیط هواپیما تهران مالزی، با بهترین نرخ در لیانا پرواز

آشنایی با ایالت ساراواک

سومین جزیره بزرگ در دنیا ساراواک است. این منطقه بسیار زیبا و دلنشین است. همان طور که گفته شد پارک ملی باکو در این منطقه قرار دارد. در ساراواک ادیان و نژادهای متفاوتی زندگی می‌کنند. حدوداً این منطقه ۷۰۰ نفر جمعیت دارد.
بزرگترین گل جهان به نام فلسیا در این منطقه وجود دارد. سواحل لورین، غارهای طبیعی و فسیوال های جذاب در این منطقه از مکان‌های گردشگری جذاب هستند. این منطقه مسلما توجه افراد را به خود جلب کرده و گردشگران را به خود جذب می‌کند.

سالانه گردشگران زیادی که دوستار طبیعت هستند، به این منطقه سفر می‌کنند لازم هست بدانید امکانات مناسبی برای اقامت در این منطقه فراهم می‌باشد، همچنین ساراواک در کنار طبعیت خاص خود دارای هشتمین دانشگاه برتر دولتی مالزی به نام UNIMAS می‌باشد.

از دیگر جاذبه‌های این ایالت به جز پارک باکو که در بالا معرفی کردیم می‌توانیم به بلندی‌های برنئو، کوچینگ پایتخت ساراواک، پارک ملی گونونگ گیدینگ، صخره‌های مرجانی میری سیبوتی، پارک ملی گونونگ مولو، ساحل نخل سماتان، چشمه آب گرم مراراپ، ساحل دامای وپارک ملی لامبیر اشاره کرد.

همچنین در جزیره های کوچک در شمال پارک ملی واقع در ساراواک سواحل زیبایی یافت می شود. از این سواحل می توان به ساحل پولائولاکی اشاره کرد. نمای پارک ملی در شب جذابیت فراوان دارد و افراد برای تشخیص مسیر می‌توانند از راهنما کمک بگیرید.

تور تایلند لیانا پرواز، بهترین فرصت برای یه سفر خارجی و تقویت روحیه شما می باشد.

بهترین زمان بازدید ساراواک

بهترین زمان برای گشت و بازدید از این ایالت فصل خشک آن است زیرا که این ایالت دو فصل مرطوب و خشک بیشتر ندارد، اما در نظر بگیرید که این منطقه استوایی است و حتما در سفر به ساراواک چتر همراه داشته باشید. در آخراگر به مالزی سفر کردید پیشنهاد می‌کنیم اگر وقت به اندازه کافی داشتید به این منطقه نیز سری بزنید،

ناگفته نماند که ساراواک دارای سیستم بهداشتی و امنیتی مناسبی است و اگر اهل کمپ زدن در جنگل هستید حتما به پارک باکو در این ایالت بروید وشبی خاطره انگیزی را برای خود وهمراهانتون رقم بزنید.

ارائه ارزانترین تور عمان، توسط لیانا پرواز، مجری برگزاری بهترین تورهای داخلی و خارجی در داخل و خارج کشور

در پارک ملی باکو چه گیاهان و حیواناتی زندگی می کنند؟!

این پارک محل اقامت و زندگی حیوانات وحشی به حساب می‌آید. در این مکان گردشگران می توانند میمون های خاکستری، گرازهای وحشی، سنجاب ها، بزمجه ها و میمون های دم بلند ماکویی را از نزدیک ترین فاصله ببینند.
در این منطقه ۱۵۰ نوع پرنده نیز یافت می شود، پرنده های بی مانندی نظیر دارکوب سفید، قرمز و سیاه را می‌توان در اینجا مشاهده کرد. این پارک از نظر پوشش گیاهی بسیار بی‌نیاز است، به طوریکه اکثر پوشش گیاهی منطقه برونئو مالزی در این پارک یافت می‌شود.

در پارک ملی باکو مالزی می توان پوشش گیاهی صخره‌ای و ساحلی، جنگل حرا و جنگل‌های استوایی را مشاهده کرد.
دومین علت خاص بودن و منحصر بودن این پارک وجود ۷ گونه تنوع زیستی است. در این پارک حیوانات وحشی نیز دارای تنوع فراوانی هستند. خلیج های کوچک، مناطق زیبا و دلنشین ساحلی نیز در این پارک وجود دارند.

چه مسیرهایی به پارک ملی باکو مالزی ختم می شود؟

این پارک یک مسیر جالب دارد که افراد به وسیله قایق می توانند به مقصد برسند. این قایق ها در راستای رودخانه سانتوبونگ قرار داشته و انتهای آن به قسمت جنوبی دریای چین راه می یابد. در حین رسیدن به مقصد شما می توانید تمساح های موجود در آب های شور را مشاهده کنید. ماه‌های اکتبر و مارس بهترین زمان بازدید از این پارک ها هستند.
در این منطقه در ماه های نوامبر تا فوریه به دلیل فصل باران های موسمی در دریای چین جنوبی، بارندگی را به همراه دارد.

در این پارک مسیرهای پیاده روی به تعداد ۱۶ مسیر کاملاً واضح و مشخص است. طی کردن این مسیرها که در اعماق طبیعت بوده و چهره‌ ای از حیات وحش را نمایان می کنند، حداکثر چهار ساعت زمان می‌برد. اما طی کردن مسیر های طولانی آن مانند بوکیت کندوی ۴ ساعت و نیم طول می کشد.

در این مسیرها پوشش گیاهی متنوعی وجود دارد. همچنین شما می‌توانید آبشارها و سواحل واقع شده در این مسیر را مشاهده کرده و از آنها لذت ببرید. بنابراین اگر می خواهید از این مکان زیبا دیدن کنید، می توانید از پیش، قایق کرایه کرده تا از این سفر نهایت لذت را ببرید. اگر قصد دارید از مسیرهای طولانی بگذرید باید یک شب را در توقفگاه بین راهی سر کنید. تور مالزی به دلیل این توقف گاه ها شرایط خوب و دلنشینی را برای گردشگران فراهم می‌کند.

چگونه می توان به پارک ملی باکو مالزی سفر کرد ؟!

در طی روز پروازهای فراوانی از شهرهای مختلف در داخل و خارج مالزی به ایالت ساراواک صورت می‌گیرد. اگر قصد دارید به ایالت ساراواک واقع در مالزی سفر کنید می توانید از مسیر شهر کوچینگ عبور کرده تا به پارک ملی باکو برسید.شما می‌توانید برای رسیدن به این منطقه از اتوبوس‌های پوتراجایا شماره 6 و یا مینی بوس‌های خطی کوچینگ به کامپونگ باکو برسید و یا از تاکسی استفاده کنید.

در ابتدا باید به ایالت ساراواک سفر کنید تا به مقصد نهایی خود یعنی پارک ملی باکو برسید. شما می‌توانید از وسیله‌های نقلیه متفاوتی بهره ببرید.دقت کنید برای سفر کردن از شهر کوچینگ به پارک ملی سه گزینه شامل اتوبوس های عمومی، مینی بوس و تاکسی های خصوصی وجود دارد. مسلما به وسیله تاکسی های خصوصی سریع تر به پارک ملی می‌رسید،

اما تاکسی های خصوصی علاوه بر اینکه سریع و ساده شما را به مقصد می‌رسانند، هزینه نسبتاً زیادی را به شما تحمیل می‌کند. در نتیجه اتوبوس های عمومی و مینی بوس ها در کنار سرعت کم، هزینه ایی نا چیزی را به همراه دارد.

برای سفر به کشور مالزی، با تور مالزی، می توانید از برترین جاذبه های دیدنی کشور مالزی بازدید نمایید، پارک ملی باکو مالزی، نیز یکی از این جاذبه هاست، سعی کنید برای بازدید از این پارک زیبا و حیوانات کمیاب آن حتما وقت بگذارید، چون خالی از لطف نیست.

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما