کاخ کرملین کازانKazan Kremlin

کاخ کرملین کازان، در مرکز کازان در یک شبه جزیره بلند که به رودخانه های کازانکا و ولگا می رسد و همچنین بر اساس افسانه دیرین محل زندگی اژدهای آتشین بوده است، قرار گرفته است. این کاخ از زمان های قدیم وجود داشته است اما پس از فتح کازان در سال 1552 به دستور تزار ایوان بازسازی شد و کاخ کرملین کازان کنونی به وجود آمد. معماران استاد و حاذقی برای ساخت 1800 متر دیوار و 13 برج آورده شدند تا کاخ کرملین کازان کنونی ساخته شد.

اکنون از 13 برج ساخته شده 9 برج مشهور باقی مانده است، در ادامه به معرفی بنا های موجود در کاخ کرملین کازان خواهیم پرداخت. کازان یکی از شهر های مهم کشور روسیه محسوب می شود، زیرا به دلیل وجود شهرک دانشگاهی کازان ، این شهر به عنوان شهر فرهنگی و صنعتی شناخته می شود، برای سفر به شهر زیبای کازان ابتدا باید ویزای روسیه را درخواست و اخذ نمایید،سپس با تور کازان می توانید برای بازدید از جاذبه های معروف این شهر به آن سفر نمایید.

برج اسپاسکایا

برج اسپاسکایا Spasskaya که جزو مشهورترین بناهای کاخ کرملین کازان محسوب می شود به عنوان ورودی اصلی کرملین است. برج اسکاسپایا از سال 1556 قدمت دارد اما در سال 1857 بازسازی شد و سقف چادر مانندی به آن اضافه شد که تقریبا 46 متر ارتفاع داشت در سال 1963 تغییرات دیگری ایجاد شد که یک ستاره 5/2 متری طلا و یک ساعت در آن نصب شد و ظاهر کنونی برج اسکاسپایا به وجود آمد.

برای شرکت در تور مالزی، ابتدا از طریق سایت لیانا پرواز، تور موردنظر خود را ثبت نام و رزرو نمایید.

مسجد قل شریف

بنای دیگری که در مجموعه کاخ کرملین کازان قرار دارد، مسجد قل شریف است. این مسجد که مهمترین مسجد تاتارستان و یکی از بزرگترین مساجد اروپا است الهام گرفته از طراحی کلیسای جامع سنت ریحان مسکو است. مسجد قل شریف که در زمان فتح کازان روسیه ویران شد بعدها به دست شخصی به نام kul sharif که یک رهبر مذهبی بود ساخته شد و به نام خودش نام گذاری شد. مسجد کول شریف در بین سال های 1997 و 2005 ساخته شد و در جشن هزاره کازان افتتاح شد.

موزه کرملین

مجموعه اصلی موزه کرملین در ساختمانی که قبلا دانشکده نظامی کازان بود واقع شده است. این مجموعه که از 4 موزه جداگانه تشکیل شده است شامل : موزه تاریخ طبیعی تاتارستان، موزه یادبود جنگ بزرگ میهنی، موزه موزون کازان و گالری ملی هنر جمهوری تاتارستان است.

برای رزرو و خرید بلیط هواپیمای تهران مالزی می توانید، با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کلیسای جامع

کلیسای جامع بنیاد قدیمی ترین بنای بازمانده از کاخ کرملین کازان است. بلا فاصله پس از فتح کازان ایوان دستور داد که کلیسای چوبی ساخته شود. پس از اینکه در سال 1555 Eparchy Kazan ساخته شد، تصمیم به تعویض کلیسای چوبی گرفته شد و در سال 1562 با نظارت Postnik Yakovlev که گمان میرود معمار اصلی کلیسای جامع سنت ریحان در مسکو بود ساخته شد، اما در دهم 1920 کلیسای جامع تخریب شد و به موزه تبدیل شد. پس از گذشت 10 سال از کار مرمت، کلیسای جامع بار دیگر در سال 2005 توسط پاتریک الکسیوس دوم افتتاح شد.

بنای یادبود معماران کاخ کرملین کازان

این بنای تاریخی که به معماران کرملین کازان اختصاص داده شده است در سال 2003 در باغ های جلوی کلیسای جامع رو نمایی شد. این مجسمه ها دو چهره ی معماران کازان را نشان می دهد، یک معمار روسی نشسته که لباس های روسی قرون وسطایی دارد و نقشه ای از کرملین در دست دارد و یک معمار تاتاری با لباس سنتی کازان در کنار او ایستاده است.

آنچه که باید درباره ی قیمت و شرایط رزرو تور تایلند بدانید.

کاخ ریاست جمهوری

کاخ ریاست جمهوری در کرملین محل اقامت رئیس جمهور تاتارستان است. این کاخ در بین سال های 1845 تا 1848 ساخته شد تا به عنوان کاخ فرمانداری خدمت کند و بین سال های 1999 تا 2002 بازسازی شد. این کاخ در واقع در همان محلی که قبلا خان کازان کاخ خود را داشته است ساخته شده است؛ در باغچه های پشت کاخ هنوز می توانید پایه های خراب کاخ خان را ببینید.

برج سویوم بایک

برج سویوم بایک یکی از مشهورترین دیدنی های کاخ کرملین کازان به حساب می آید. افسانه ها حاکی از آن است که این برج توسط ایوان مخوف ساخته شده است. پس از اینکه شاهزاده سویوم قول داد که اگر ایوان مخوف بتواند در 7 روز یک برج بلند بسازد با او ازدواج خواهد کرد. اما هنگامی که ایوان موفق به ساخت برج شد، شاهزاده سویوم به بالای برج رفت و به جای تحقق وعده ی خود ، خود را از بالا به پایین پرتاب کرد.

تور عمان لیانا پرواز، با لیدر حرفه ای و امکانات عالی، اقامت در بهترین هتل های مسقط و بازدید از برترین جاذبه های عمان برگزار می شود.

موزه تاریخ تابعیت تاتار و جمهوری تاتارستان

موزه تاریخ تابعیت تاتار و جمهوری تاتارستان در مکانی که قبلاً کلیسای روح القدس بود ، واقع شده است. این موزه که از دو طبقه تشکیل شده است شامل: موزه جزئیات ایالات مختلف تاتارها از زمان آتیلا هون و اولین امپراطوری بلغارستان، ولگا بلغارستان ، خانات کازان و سپس جمهوری امروزی تاتارستان است.

شرکت لیانا پرواز به عنوان نماینده رسمی از طرف سازمان گردشگری شهر کازان روسیه، شما را برای سفر به این شهر زیبا، با تور کازان راهنمایی وهمراهی می کند.

موقعیت جاذبه

کشور: روسیه
شهر: کازان
آدرس: Kazan, Republic of Tatarstan, Russia, ۴۲۰۰۱۴

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما