منطقه بلغار در کازان

در فاصله 200 کیلومتری در جنوب کازان، شما در میان شمالی‌ترین آثار معماری اسلامی مربوط به قرن‌های 13 الی 15 میلادی خواهید بود. منطقه بلغار کبیر با مسجد سفید رنگ خود که با تاج محل هند شباهت زیادی دارد به زیباترین بنای پرعظمت باستانی معروف است. منطقه بلغار در کازان برای باستان شناسان به عنوان یک فرصت استثنایی برای انجام عملیات حفاری و برای مسافران و گردشگران تور روسیه، به عنوان امکان آشنایی نزدیک با تاریخ  جالب دوره بلغاری ولگا Volga Bulgari و امپراطوری مغول یا به اصطلاح اردو زرین به شمار می‌رود. شما می توانید همراه با تور کازان از تمام مناطقی که در این مقاله نام برده شده است، دیدن کنید و سفری راحت و هیجان انگیزی را تجربه نمایید.

تاریخچه شهر بلغار

در طول تاریخ، شهر بلغار به صورت مکرر ویران و مجددا بازسازی شده است. در سال 2010 میلادی بازسازی و مرمت این اثر تاریخی آغاز شد. طرح‌های ساخت مسجد جامع سفید ، اسکله مسافربری در رودخانه، مرکزاطلاعات،تعدادی از موزه‌ها و سایر بناها تکمیل و به مرحله بهره برداری رسیده‌اند. با گذشت 4 سال مجموعه تاریخی-باستان شناسی بلغار در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

امروزه هزاران نفر از تمام کشورهای جهان برای بازدید از این شهر تاریخی به بلغار روسیه سفر می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم حتما از موزه تمدن بلغار بازدید کنید. ساختمان موزه تمدن بلغار ظاهرا یک ساختمان یک طبقه عادی و معمولی است ولی در واقع یک مجموعه زیرزمینی چند طبقه است که در آنجا حقایق بسیار جالبی را درباره تاریخ مردم بلغار از زمان باستان تا به امروز بازگو خواهد کرد.

همچنین بازدید از نشانه‌ یادبود پذیرش اسلام توسط بلغاری‌های ولگا در سال 922 میلادی به همه گردشگران توصیه می‌شود. گفتنی است که در داخل ساختمان این نشانه در جعبه مخصوص زیر شیشه، بزرگترین قرآن چاپی دنیا با وزن 800 کیلوگرم که با سنگ‌های قیمتی تزئین شده است، قرار گرفته است. آثار غنی معماری، خرابه‌های باستانی و زیبایی منحصر به فرد طبیعت ولگا از جمله جذابیت های اصلی بلغار به شمار می‌رود.

تور تایلند لیانا پرواز یکی از بهترین تورهای گردشگری خارجی این آژانس مسافرتی محسوب می شود.

معروفترین هتل در منطقه بلغار در کازان

در سال 2018 هتل Kol Gali Resort and Spa بلغار روسیه که به شکل یک کاخ شرقی رویایی و بسیار زیبا طراحی شده درهای خود را برای مهمانان گشوده است و از همان روز اول توجه علاقمندان به تفریح و استراحت با امکانات ویژه را به خود جلب کرده است.

دکوراسیون این هتل مطابق با بهترین استانداردهای سبک معماری خاورمیانه انجام شده و مجموعه اسپا هتل با 7 نوع حمام در واقع معادل همان تالارسفید که به جز مجموعه تاریخی-باستانی بلغار رویسه است در اختیار مهمانانی است که بعد از کازان می‌خواهند به بلغار سفر کنند.معماری این هتل علاوه بر جذب تعداد هرچه بیشتر مسافر به شهر بلغار، همچنین این شهر را به یک جاذبه با سبک معماری و بافت تاریخی شهر به صورت کامل وفق داده شده تبدیل کرده است. شهر ولیکی بلغار در دنیای اسلام به عنون مکه شمالی معروف است.

اگر قصد سفر به کشور زیبای مالزی را نیز دارید، ما تور مالزی را به شما پیشنهاد می دهیم.

موقعیت جاذبه

کشور: روسیه
شهر: کازان
آدرس: Ulitsa Gor'kogo, ۶۹/۱, Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast, Russia, ۶۲۰۰۲۶

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما