سرزمین باستانی کاپادوکیا

یکی از شهر های تاریخی ترکیه کاپادوکیا است که مورد توجه گردشگران و باستان شناسان زیادی قرار گرفته است. این منطقه دارای قدمت تاریخی و جز چند شهر سنگی جهان است. کاپادوکیا در ناحیه آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد که فاصله آن تا استانبول 756 کیلومتر است که به علت نداشتن پرواز مستقیم مسافرانی که قصد رفتن به کاپادوکیا را دارند میتوانند از فرودگاه استانبول یا آنکارا به آنجا بروند.

از مناطق دیدنی این منطقه میتوان شهر‌های نوشیر،کایسری،آکسارای،نیگده ، اوانوس، اوچ حیصار، پسابگ، سوگانلی، کاوسین، دره‌ی ایهلارا و موزه‌ی فضای باز گورمه نام برد. کاپادوکیا به علت دیدنی های جغرافیایی زیادی که دارد به یکی از شگفتی های ترکیه تبدیل شده است. همچنین به دلیل فاصله کمی که با هواپیما به استانبول و آنکارا دارد میتوانید آن را به برنامه سفر خود در ترکیه اضافه کنید و تجربه هیجان انگیز اقامت و غارنشینی در هتل های کاپادوکیا را از دست ندهید. یکی از جاذبه های کاپادوکیا بالن سواری می باشد که در کل جهان جزو مناطق شناخته شده است.

لیانا پرواز مطمئن ترین مرجع خرید ارزان بلیط هواپیما مالزی چارتر و سیستمی

مناطق دیدنی کاپادوکیا

دره سرخ

این دره که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته است جز زیبا ترین دره های کاپادوکیا است. همچنین در میان این صخره ها زمین های کشاورزی ، باغ های سر سبز ، تاکستان ها نیز وجود دارد. درون این صخره یک کلیسای پنهانی وجود دارد که قدمت آن مربوط به عهد بیزانس است.

گورمه

اکثر بازدید کنندگان برای دیدن بالن ها به روستای گورمه و پارک ملی گورمه می آیند همچنین این روستا جزو زیبا ترین روستا های جهان شناخته شده است.

شهر زیرزمینی کایماکلی

شهر های زیر زمینی کاپادوکیا مربوط عهد برنز میباشد اما شهر کایماکلی که قدمت آن به دوران بیزانس میرسد از مشهور ترین شهر های کاپادوکیا میباشد.
این شهر نمونه بزرگی از اتاق های زیر زمینی است که به وسیله ی تونل به یکدیگر متصل میشوند. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی در زیر زمین می شدند.

آفر ویژه تور مالزی لحظه آخری با بهترین امکانات و پشتیبانی 24 ساعته

موزه فضای باز زلو

این شهر از 8 طبقه زیر زمین تشکیل شده است که 4 طبقه ی آن برای بازدید گردشگران باز است.این موزه که در قرن نهم به عنوان صومعه سرا کاربرد داشت اما در سال 1952 به علت فرسایش و خطر سقوط ممنوعه اعلام شد. در حال حاظر این موزه دو کلیسا برای بازدید دارد.

معبد اسکی گوموسلر

این معبد که قدمت آن به قرن یازده میرسد در ده کیلومتری شمال شرق شهر نیجده واقع شده است.

 تور وان و تور استانبول از تورهای گردشگری کشور ترکیه می باشند که پیشنهاد می شود جهت بازدید از جاذبه های فراوانش حتما به این منطقه سفر کنید.

موقعیت جاذبه

کشور: ترکیه
آدرس: turkey, Cappodokia

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما