کلیسا ساگرادا فامیلیا

کلیسا ساگرادا فامیلیا بارسلوناLa Sagrada Familia

کلیسا ساگرادا فامیلیا Basilica de la sagrada familia که به آن Sagrada familia هم گفته می‌شود یک کلیسای بزرگ کاتولیک روم در بارسلونای اسپانیا است که به صورت نا‌تمام مانده است. طراحی این کلیسا توسط معمار اسپانیایی (آنتونی گائورا) در سال 1852-1926 انجام شده است. در 7 نوامبر 2010 پاپ بندیکت شانزدهم (Pope behedict) این کلیسا را به خود اختصاص داد و آن را به عنوان یک کلیسای جزئی و کوچک معرفی کرد. در 19 مارس 1882 ساخت Sagrada familia تحت نظر فرانسیسکو دپائولا دلویلار (Francisco de paula del villar) مجدد آغاز شد و در سال 1883 هنگامی که دلویلار استعفا داد, گائودی به عنوان معمار اصلی انتخاب شد و پروژه را به سبک معماری خود تغییر داد.

برای بازدید از کلیسا ساگرادا فامیلیا و سایر جاذبه های بارسلونا و سایر شهر های اسپانیا، باید ویزای اسپانیا را داشته باشید، اما اگر باید مراحل و شرایط دریافت آن آشنایی کامل ندارید، می توانید با کارشناسان ما در لیانا پرواز تماس حاصل نمایید.

نگاهی به تاریخچه کلیسا ساگرادا فامیلیا

جوردی فولی (Jordi fauli) معمار ارشد, در اکتبر سال 2015 میلادی اعلام کرد که ساخت و ساز 70 درصد کامل شده و وارد مرحله نهایی شده است. راه پله‌ها و بیشتر ساختمان کلیسا قرار است تا سال 2026 میلادی (صدمین سالگرد مرگ گائودی) تکمیل شود. همچنین طبق بر‌آوردی که در سال 2019 میلادی انجام شد عناصر تزئینی باید از سال 2030 تا 2032 تکمیل شوند. هزینه ورودی باز‌دید کنندگان که از 15 تا 20 یورو است؛ بودجه ساخت و ساز سالانه که 25 میلیون یورو بر‌آورد شده است را تامین می‌کند.

معمولا قیمت تور بالی بسته به نوع هتل و محل اقامت، زمان سفر، مدت زمان اقامت و مکان گردشگری متفاوت خواهد بود. اگر به دنبال رزرو تور بالی با قیمت مناسب هستید ما تور لحظه آخری بالی در لیانا پرواز را به شما پیشنهاد می کنیم.

تاثیر کلیسای ساگرادا فامیلیا بر آینده

گائودی همان روز اولی که شروع به ساخت کلیسا ساگرادا فامیلیا کرد کاملا می‌دانست که ساخت و تمام شدن این اثر او تا قرن‌ها طول می‌کشد و به همین دلیل است که بیشترین تمرکز خود را روی نمای جلویی آن گذاشت، او دوست داشت تا نسل‌های آینده این راه او را ادامه دهند و پروژه‌ای که او شروع کننده‌اش بود را به پایان برسانند. گائودی سعی کرد تا ساخت این بنا را کاملا توضیح دهد و مشخص کند، با این حال فقط توانست جزئیات قسمت‌های اصلی سازه را تمام کند که شامل: قسمت مرکزی، قسمت زیارتگاه و نمای درخشش است. این سه قسمت الهام بخش ساخت بخش‌های دیگر در آینده مثل برج های مرکزی بودند.

طراحی (Desiqn) کلیسا ساگرادا فامیلیا

سبک Sagrada familia سبکی متفاوت با اواخر گوتیک است. نیکولوس پوسنر (Nikolaus pevsner) خاطر نشان می‌کند که به همراه چارلز رنی (Charles rennie) در گلاسگو (Glasgow) سبک Art nouveau را بسیار فرا‌تر از کاربرد معمول خود انجام داد .

نماد گرایی (Symbolism) در کلیسا ساگرادا فامیلیا

سرا‌سر دکوراسیون کلیسا به شکل کلماتی از آیین تقدیر و مناجات است. به طور مثال راه پله با کلماتی از جمله Hosanna وExcelsis تزیین شده است. در‌های بزرگ که بخشی از مصائب عیسی مسیح هستند به زبان‌های مختلف (عمدتا کاتالائی) تزئین شده‌اند. هر کدام از 3 ورودی نمایانگر 3 فضیلت است: ایمان, امید و عشق که هر یک از آنها به بخشی از زندگی عیسی مسیح اختصاص داده شده است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما تهران بانکوک چارتر وسیستمی با بهترین قیمت

دسترسی بازدید کنندگان به کلیسا ساگرادا فامیلیا

باز‌دید‌کنندگان می‌توانند به موزه‌‌ها, فروشگاه‌ها و غار‌ها دسترسی داشته باشند. برای اینکه هر کدام از این مکان‌ها را باز‌دید کنید نیاز به رزرو و پیش خرید بلیط آن را دارید. دسترسی به بالای ساختمان فقط از طریق آسانسور و یک پیاده‌روی کوتاه ما‌بین طبقات امکان‌پذیر است و برای برگشت از طریق 300 پله می‌توانید به پایین ساختمان برسید.

بودجه و پروانه ساخت

ساخت و ساز در کلیسا ساگرادا فامیلیا توسط هیچ منبع رسمی دولتی یا کلیسا پشتیبانی نمی‌شود و حامیان خصوصی همه‌ی هزینه مراحل اولیه را تامین کردند‌. در حال حاضر هزینه‌ها از طریق گردشگران تامین می‌شود و همچنین کمک‌های مالی از طریق دوست داران کلیسا ساگرادا فامیلیا مورد قبول قرار می‌گیرد. به طور مثال بودجه ساخت و ساز برای سال 2009 برا بر با 18 میلیون یورو بوده است.

لیانا پرواز برگزارکننده تورهای داخلی و خارجی ، شامل تور اسپانیا، تور ارمنستان، تور دبی و تور روسیه می باشد. کارشناسان ما در لیانا پرواز شما را در سفرهایتان همراهی و راهنمایی می نمایند تا یک سفر خاطره انگیز و مهیج داشته باشید.

 

 

موقعیت جاذبه

کشور: اسپانیا
آدرس: C٫ de Mallorca, ۴۰۱, ۰۸۰۱۳ Barcelona, Spain

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما