سواحل سیاه بالی

بالی که به عنوان جزیره خدایان نیز شناخته می شود، جزیره ای توریستی در اندونزی است که هر ساله با زیبایی و تنوع طبیعی، افراد بیشتری را از سراسر جهان به خود جذب می کند. بهترین جاذبه های بالی ازجمله آتشفشان ها یا مزارع برنج را دیده و همچنین تضاد بین سواحل طولانی ماسه سفید و سواحل سیاه بالی سوزان را خواهید دید.

زمانی که بالی را در ذهن خود تصور می کنید، اولین فکرتان به سمت یک بهشت استوایی می رود؛ آب شفاف و سواحل طلایی از ماسه های سفید نرم و خالص که تا جایی که چشم کار می کند کشیده شده است، اما اندونزی و به ویژه بالی، به همان اندازه به سواحلی معروف است که دارای سواحل شفاف و طلایی است.

بالی از سوی دیگر بخاطر ساحل ماسه سیاه خود نیز معروف است.می توانید سواحل ماسه سیاه بالی را در سراسر ساحل شرقی آن بیابید که از دهکده ماهیگیری کوچک پادانگ بای در جنوب تا سواحل آرام لوینا در شمال امتداد دارد.

چرا ماسه سیاه در بالی وجود دارد؟

ماسه سیاه زمانی تشکیل شد که گدازه از آتشفشان های بالی فوران کرد از کوه آگونگ و کوه باتور. هنگامی که جریان گدازه به آب های دریای جاوه رسید، به سرعت سرد شد و به قطعات کوچکی تبدیل شد که به نام بازالت شناخته می شوند. کوچکترین این تکه ها به اندازه یک دانه شن بود و بنابراین سواحل سیاه رنگ به وجود آمدند. زمین شناسان موافق هستند که چون جریان گدازه بسیار شدید بود، بسیاری از سواحل ماسه ای سیاه بالی تقریباً یک شبه ایجاد شده اند.

خرید تور مالزی لحظه آخری با برنامه‌ بازدید از جاهای دیدنی و رزرو یک هتل خوب در موقعیت مکانی مطلوب

سواحل سیاه بالی سرچشمه گرفته از کوه آگونگ

سواحل ماسه سیاه در سراسر جهان وجود دارد، از جمله نمونه های خیره کننده در هاوایی و ایسلند، اما همچنین در مکان های غیرمنتظره مانند یونان، اسپانیا و شیمیزو در ژاپن. جزیره همسایه بالی جاوا نیز دارای سواحل شنی سیاه است، اگرچه برخی از این سواحل در واقع از آهن فلزی به جای بازالت ساخته شده اند.

سواحل سیاه بالی یکی از جاذبه‌های دیدنی در بالی است که دیدن آن می‌تواند تجربه جالبی برای شما باشد. اکثریت مردم وقتی اسم سواحل بالی را می‌شنوند، ساحل بکر، ماسه سفید و آب‌های فیروزه ای شفاف را تصور می‌کنند در حالی که بیشتر گردشگران تا کنون اسم سواحل سیاه بالی به گوششان نخورده است. اما آیا می‌دانید سواحل زیبایی در بالی وجود دارد که از شن و ماسه آتشفشانی پدید آمده است؟

ساحل سیاه بالی در قسمت شرقی ساحل امتداد دارد و از جنوب Padang BaI تا شمال LOVINA کشیده شده است. اعتقاد بر این است که شن و ماسه سیاه از گدازه‌های معروف‌ترین آتشفشان بالی، کوه آگونگ سرچشمه گرفته است و کانی‌هایی که در ماسه سیاه یافت می‌شود باعث لرزیدن برخی مناطق ساحل و درخشش آن می‌شود که کاملاً خیره کننده است.

به گفته برخی از افراد محلی، شن و ماسه سیاهی که در این سواحل به چشم می‌خورد دارای قدرت درمانی است و به درمان آرتریت، سیاتیک و سایر بیماریهای التهابی کمک می‌کند.KERAMAS BEACH،AMED BECH و TULAMBEN از جمله معروف‌ترین سواحل سیاه بالی هستند.شما می توانید با رزرو پکیچ تور بالی و با برنامه ریزی دقیق و درست لیدر تور، از سواحل ماسه سیاه بالی دیدن نمایید.

قدرت شفابخش سواحل سیاه بالی

اگر روزی به بالی برسید، متوجه نخواهید شد که مردم آنجا بسیار روحانی هستند. آنها به قدرت های الهی خدایان اعتقاد دارند، بسیاری از آنها از کوه آگونگ - بالاترین مکان جزیره - مراقب مردم خود بودند. آگونگ مکانی مقدس است و مردم محلی معتقدند که گدازه‌ای که از کوه سرازیر شده بود توسط خدایان لمس شده بود و بنابراین نتیجه می شود که ماسه سیاه نیز مقدس است؛ هدیه ای از سوی خدایان که با قدرت آتشین گدازه های آتشفشانی آمیخته شده است.

در اوبود، خانه فرهنگی بالی، قدرت شفابخش طبیعت به خوبی شناخته شده است. بسیاری از مراکز اسپا و سلامتی اغلب ماسه سیاه را با سایر محصولات طبیعی مخلوط می‌کنند تا روغن‌های ماساژ درست کنند و سنگ‌های آتشفشانی به طور گسترده برای درمان سنگ داغ استفاده می‌شوند.

در بسیاری از سواحل ماسه سیاه بالی، مردان و زنان پزشک مقدس خدمات شفابخشی را به مسافران ارائه می‌کنند، که اغلب فقط برای یک کمک مالی کوچک به معبدشان است. آنها معتقدند شن داغ جریان خون را افزایش می دهد و به گردش خون کمک می کند و به درمان آرتریت، سیاتیک و سایر دردها کمک می کند.

معرفی برخی از سواحل سیاه بالی

ساحل کوسامبا Kusamba Beach

ساحل کوسامبا که در ساحل شرقی میانه قرار دارد، در میان مزارع برنج بالی قرار گرفته است و در مقایسه با سایر سواحل، جلوه و حسی منحصر به فرد به آن می‌دهد. در غرب ساحل یک مزرعه نمک سنتی وجود دارد که قدمت آن به بیش از 1000 سال می رسد و هنوز هم توسط نوادگان صاحبان اصلی اداره می شود. کشاورزان محلی آب شور دریا را در سطل جمع آوری می کنند، سپس آن را روی ماسه سیاه داغ می چرخانند تا در زیر نور خورشید متبلور شود. سپس نمک از ماسه شسته شده و برای فروش بسته بندی می شود.

ساحل آمِد Amed Beach

ساحل آمد یکی از سواحل سیاه بالی است. این ساحل که اوایل برای ماهی‌گیری کاربرد داشت اکنون به مکانی محبوب و مهیج برای غواصان تبدیل شده است که در سال‌های اخیر با توجه به رشد صنعت گردشگری در این جزایر رستوران‌ها و هتل‌های لوکسی احداث گردیده است.

دو ساحل محبوب این منطقه شامل JEMELUK و LIPAH است که به دلیل وجود صخره‌های بسیار دراین سواحل امکان شنا کردن وجود ندارد اما فقط کافیست 30 متر در عمق دریا سفر کنید تا با دنیای متفاوت و فوق العاده‌ی مرجان‌های رنگارنگ و ماهی‌های گرمسیری آشنا شوید.

آب های روستای Amed بسیار آرام و شفاف هستند و برای غواصی ایده‌آل. این یک نقطه دیدنی عالی برای دیدن جاذبه های بالی از جمله کوه آگونگ است و کافه‌های شیک و رستوران‌های کوچک آن را به مکانی عالی برای استراحت در پایان روز تبدیل کرده است. شما می توانید در اوایل عصر در امتداد ماسه‌های سیاه، که با مرزی از سنگ‌ها و سنگ‌های آتشفشانی سیاه و صاف قاب شده‌اند، قدم بزنید.

بهترین نرخ رزرو تور تایلند با گشت های مهیج

ساحل کراماس Keramas Beach

ساحل کراماس در ساحل میانه شرقی، بسیار نزدیک به سافاری بالی و پارک دریایی قرار دارد. این یک ساحل موج سوار بسیار محبوب است و به خاطر امواج بزرگ و سریعش شهرت دارد.
اگرچه در اینجا مطمئناً ماسه سیاه وجود دارد، اما توصیه نمی شود که در آن قرار بگیرید، زیرا تعداد کمی سنگریزه در ساحل وجود دارد. لطفاً توجه داشته باشید که به دلیل آب‌های خروشان، شنا در ساحل کراماس توصیه نمی شود، به خصوص اگر شناگر مطمئنی نیستید.

کراماس شاید دورافتاده‌ترین ساحل جنوبی بالی است که در قسمت جنوب شرقی واقع شده است و در می‌توانید از آن دیدن کنید. بر خلاف سایر نقاط داغ بالی، شما چیزی شبیه به یک شهر توریستی نخواهید دید که مغازه‌ها یا رستوران‌ها در امتداد خیابان باشد. کراماس توسط روستاهای ساحلی احاطه شده است که از یک طرف به اقیانوس و از طرف دیگرمزارع برنج مشرف است.

به جای آفتاب گرفتن در ساحل کراماس، قدم بزنید و از قدم زدن طولانی در ساحل نرم لذت ببرید و اگر به قدرت درمانی آن اعتقاد دارید خود را زیر شن‌ها دفن کنید.با توجه به اینکه دسترسی به این منطقه دشوار است و هیچ وسیله نقلیه عمومی اطراف این جزیره یافت نمی‌شود، تنها راه دسترسی به این ساحل اجاره اسکوتر یا استخدام راننده است.

رزرو و خرید آنلاین بلیط هواپیما تهران پاتایا لحظه آخری با بهترین نرخ روز

ساحل تولامبن Tulamben Beach

تولامبن یکی از محبوب‌ترین سواحل بالی به دلیل داشتن شن‌های سیاه است، اما بیشتر به دلیل غرق‌شدن کشتی USAT Liberty است. (اغلب به اشتباه پیشوند «USS» نامیده می‌شود).Tulamben میزبان کشتی مشهور جهان USS Liberty است که در فاصله 30 متر از ساحل واقع شده است.

اگر می‌خواهید از نزدیک این زیر دریایی فوق‌العاده را کشف کنید، غواصی می‌تواند گزینه مناسبی باشد اما اگر قبلاً غواصی نکرده‌اید ، نگران نباشید می‌توانید Discover Scuba Diving را با یک مربی بگیرید و برای اولین بار در زیر آب از این تجربه لذت ببرید.

به طور کلی و صرف نظر از اینکه کدام یک از سواحل سیاه بالی را ترجیح می‌دهید، بازدید حداقل یک ساحل ماسه سیاه ارزش سفر دارد زیرا این مجموعه به خاطرات شگفت انگیز شما از بالی اضافه خواهد شد پس اگر با تور بالی به بالی سفر کردید حتما در برنامه ریزی‌های خود بازدید از سواحل سیاه بالی را قرار دهید.

ساحل لوینا Lovina Beach

ساحل لوینا در ساحل شمالی بالی و احاطه شده توسط استراحتگاه های فراوان، احتمالا شلوغ ترین ساحل ماسه سیاه بالی است. آب شفاف و کم عمق آین مکان را برای شناگران بسیار محبوب کرده است.

ساحل اکو Echo Beach, Canggu

ساحل اکو از دیگر سواحل سیاه بالی است. ساحل اکو در انتهای جاده‌ای پر از کلبه‌های موج‌سواری و تعمیرگاه‌های موتورسیکلت، در پای یک معبد کوچک و باستانی مشرف به موج‌سواری قرار دارد. این یک مکان عالی برای آفتاب‌گرفتن و کسانی است که می‌خواهند گردشی آرام داشته باشند، اما موج‌ها به شدت برای موج سواران فوق العاده هستند.

با رزرو تور عمان از امن ترین کشور دنیا دیدن نمایید.

ساحل لپانگ Lepang beach

این روستا که در روستای تاک مونگ واقع شده است، یک منطقه فوق‌العاده عجیب از ماسه‌های سیاه است که توسط مزارع برنج و کوه‌های بلند احاطه شده است. لپانگ یکی از سواحل است که به عنوان پناهگاه لاک پشت ها تعیین شده، بنابراین بسیار معمول است که لاک پشت های دریایی را ببینید که برای تخم گذاری در طول فصل لانه سازی به ساحل می آیند.

بهترین زمان برای بازدید از سواحل ماسه سیاه بالی در فصل خشک است که از آوریل تا اواخر سپتامبر (از فروردین تا اواخر شهریور) ادامه دارد. در حالی که همیشه احتمال یک روز بارانی عجیب وجود دارد، به طور کلی می توانید شرایط ایده آلی را برای حمام آفتاب و فعالیت های ورزشی آبی داشته باشید.

ژوئیه (مرداد) و آگوست (شهریور) و همچنین کریسمس، سال نو و عید پاک به عنوان فصل اوج در بالی در نظر گرفته می شود. بالی در این زمان شلوغ ترین حالت خود را دارد و قیمت های تور بالی با سرعت نگران کننده ای افزایش می یابد. با در نظر گرفتن این موضوع، آوریل، می، ژوئن و سپتامبر بهترین ماه ها برای بازدید از سواحل سیاه بالی هستند.

 

موقعیت جاذبه

کشور: اندونزی
شهر: بالی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما