Liana parvaz

انواع ویزای عمان | نحوه‌ی گرفتن انواع ویزا | لیانا پرواز

  1. صفحه اصلی
  2. ویزا
  3. عمان
  4. انواع ویزای عمان | نحوه‌ی گرفتن انواع ویزا | لیانا پرواز

انواع ویزای عمان | نحوه‌ی گرفتن انواع ویزای عمان

لیانا پرواز کارگزار رسمی عمان

کشور عمان از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در شبه جزیره عربستان واقع شده است. این کشور از حکومت پادشاهی برخوردار است. ایرانیان برای مسافرت به کشور عمان باید ویزا دریافت کنند. شاید سوال بسیاری از کسانی که علاقمند هستند عمان را ببینند این باشد که چگونه ویزای عمان بگیریم. برای اخذ ویزای عمان می‌توانید مدارک خود را به آژانس مسافرتی که در این زمینه اقدام می‌‌کند تحویل دهید تا کار اخذ ویزای عمان را برای شما انجام دهند. اگر هم قصد دارید کار ویزای عمان را دنبال کنید می‌توانید با ما همراه شوید تا بدانید چگونه ویزای عمان بگیرید. برای شروع بهتر است آشنایی کوتاهی با کشور عمان داشته باشیم.

درباره عمان

عمان کشوری است که با عربستان سعودی، امارات عربی و یمن هم مرز است. عمان با ایران مرز دریایی دارد. پایتخت عمان، شهر مسقط است. این شهر از بزرگترین شهرهای عمان است. ادارات و نهادهای حکومتی عمان در مسقط پایتخت عمان قرار گرفته‌اند. زبان مردمان شهر عمان عربی است و واحد پول این کشور، ریال است. عمان شهری است که با مسافرات به آن، با مشکل زبان مواجهه نمی‌شوید زیرا به دلیل نزدیکی به ایران، مردم آن با فرهنگ و زبان فارسی آشنایی دارند. از این رو احساس غربت در این کشور به شما دست نخواهد داد. آب و هوای عمان، گرم و خشک و در کناره‌های سواحل آن، شرجی است.

عمان

ویزای عمان    

عمان به عنوان یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، یکی از کشورهایی است که متقاضی ویزای بسیار زیادی به ویژه از جانب ایرانیان دارد. در حال حاضر به دلیل ارتباط خوب ایران با عمان، مردم ایران به راحتی می‌توانند از انواع ویزای عمان برای ورود به این کشور استفاده کنند. شاید بیشترین درخواست برای ویزای عمان، ویزای توریستی این کشور باشد. جالب است بدانید دریافت ویزای توریستی عمان، نیازمند مصاحبه با متقاضی ویزا نیست. اما برای ویزای کار و تجارت، قوانین این کشور، متفاوت است.

ویزای عمان

انواع ویزای عمان

برای رفتن به کشور عمان انواع ویزای متفاوت، وجود دارد که متقاضی باید بر طبق نیاز و شرایط، درخواست ویزای عمان را به سفارت این کشور ارائه دهد. انواع ویزای عمان عبارتند از ویزای توریستی، ویزای فوری، ویزای فرودگاهی، ویزای کار، ویزای تجاری، ویزای ترانزیت، ویزای تحصیل و ویزای ازدواج. قوانین و مدارک مربوط به ویزا، برای انواع ویزا، متفاوت است. اما مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای عمان صادر شود، در حدود یک الی دو هفته خواهد بود. این مدت برای ویزای فوری عمان به مدت ۳الی ۶روز است. مدت زمان ویزای فوری عمان، در حدود یک ماه است.

ویزای فرودگاهی عمان

متقاضیان ویزای عمان، به محض رسیدن به فرودگاه این کشور، با پرداخت ریال این کشور، می‌توانند ویزای فرودگاهی دریافت کنند. ویزای فرودگاهی بیشتر به منظور جذب گردشگران ایرانی به این کشور، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تاریخ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ عمان با اعطای ویزای فرودگاهی به ایرانیان، موافقت کرد. طبق توافق انجام شده، بعد از این تاریخ، اتباع ایرانی به شکل آنلاین ویزای یک ماهه فرودگاهی را دریافت می‌کنند. این نوع از ویزا، به صورت یک ماهه صادر می‌شود و وقت سفارت و مصاحبه انگشت نگاری، نیاز ندارد.

ویزای فرودگاهی عمان

ویزای ترانزیت عمان

ویزای ترانزیت عمان برای افرادی صادر می‌سود که قصد اقامت در کشور عمان را ندارند. این افراد برای سفر خود، مجبور به توقف یک روزه در کشور عمان می‌شوند. برای دریافت ویزای ترانزیت عمان، متقاضی باید بلیط نهایی و پاسپورت خود را به مامور سفارت ارائه کند.

ویزای ترانزیت عمان

ویزای کار و ویزای تجاری عمان

ویزای کار و ویزای تجاری عمان برای متقاضیانی صادر می‌شود که تجربه کاری و یا تمکن مالی جهت سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشند. برای دریافت این نوع ویزا، متقاضی باید با موسسات و یا کارفرمای مورد نیاز در این کشور، ارتباط بگیرد تا بتواند از طریق دعوتنامه آن اقدام به اخذ ویزای عمان کند. متقاضی این نوع ویزا باید بداند که قبل از اقدام برای ویزا، باید به دنبال شغل در کشور عمان، باشد. بعد از پایان یافتن زمان کار و ویزا، چنانچه متقاضی مایل به ادامه کار باشد می‌تواند ویزای خود را تمدید کند و در صورتی که مانعی برای وی نباشد، فعالیت خود را در این کشور، ادامه دهد. برای اخذ ویزا باید مدارک درخواستی به سفارت کشور عمان ببرند و آن را به مامورین مربوطه، تحویل دهند.

ویزای کار عمان

ویزای تحصیلی عمان

ویزای تحصیلی عمان نوعی دیگر از ویزای این کشور است که برای کسانی که قصد تحصیل در عمان را دارند، صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی عمان باید پیش از ارائه مدارک و درخواست ویزا از دانشگاه مد نظر، تاییدیه کتبی از این دانشگاه داشته باشید تا بتوانید نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.بسیاری از دانشگاه‌های کشور عمان مورد تایید وزارت علوم هستند به این دلیل در سال های اخیر متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور رواج یافته است. تحصیل در عمان به زبان انگلیسی انجام می‌شود. در کشور آلمان، دانشگاه‌های بسیاری وجود دارند که از میان آنها، دانشگاه سلطان قابوس و دانشگاه نیوزا و اشرفیه اهمیت بیشتری دارند. این دانشگاه‌ها بیشترین متقاضیان تحصیل را در بین دانشگاه های عمان به خود اختصاص داده‌اند. برای تحصیل در کشور عمان باید مدارک تحصیلی خود را به این کشور تحویل دهید. این دوره تحصیلی تا پایان لیسانس ۶سال طول می‌کشد. مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی کشور عمان، هنر، اقتصاد، حقوق، مهندسی و علوم پزشکی هستند.

ویزای تحصیلی عمان

مدارک لازم برای صدور ویزا   

مدارک لازم برای صدور ویزای عمان برای انواع ویزای این کشور، متفاوت است. مدارکی که برای تمام انواع ویزای این کشور مشترک است عبارت از موارد زیر است:

  • اصل شناسنامه
  • دو قطعه عکس رنگی سفید زمینه ب
  • نپاسپورت معتبر 
  • چک ضمانت
  • نامه درخواست ویزا
  • رزرو هتل و بلیط هواپیما


قیمت ویزای عمان

قیمت و هزینه اخذ ویزای عمان برای انواع ویزای این کشور متفاوت است. علاوه بر این، شرایط انواع ویزای این کشور نیز تفاوت دارد. واضح است که برای دریافت انواع ویزای عمان، باید هزینه پرداخت کرد. هزینه ویزای عمان علاوه بر تفاوت در نوع آن به نرخ دلار نیز وایسته است. زیرا هزینه ویزای عمان را باید با دلار پرداخت کرد. نوع ویزا و مدت زمانی که باید برای ویزا صرف کرد در قیمت ویزای عمان موثر است. برای مثال هزینه و قیمت ویزای توریستی عمان به صورت الکترونیک در حدود ۳۳۰ درهم و به صورت فرودگاهی در حدود ۲۶۰ درهم است. ویزای عمان در صورتی که ده روزه و به صورت عادی اخذ شود در حدود ۱۱۰ دلار است. اگر ویزای ده روزه عمان به صورت فوری مد نظر باشد قیمت ان در حدود ۱۶۰ دلار و چنانچه هزینه‌ها برای ویزای عادی یک ماهه ۱۹۰ دلار باشد قیمت نوع فوری این ویزا ۲۵۰ دلار است. قیمت‌های ارائه شده در این زمینه تخمینی هستند. برای دانستن هزینه واقعی ویزای عمان بهتر است به آژانس به مطلب "ویزای عمان" مراجعه کرده و یا به صورت حضوری از قیمت این ویزا اطمینان حاصل کنید. بهتر است بدانید اعتبار تمامی ویزاهای عمان سه ماهه با یکبار ورود به این کشور است و خروج از آن برای ایرانیان، تنها از طریق مرز هوایی ایران، امکان‌پذیر است.


# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید