Liana parvaz

معرفی انواع ویزا سنگاپور به همراه توضیحات:


سنگاپور کشوری است برای تمام سلیقه‌ها، از ساختمان‌ها و معماری‌های فوق مدرن گرفته تا بازار چینی‌ها، از جزیره‌ای کوچک با آب‌وهوای نسبتا استوایی گرفته تا ابر قدرت بودن در اقتصاد، از جذاب بودن برای یک مقصد گردشگری گرفته تا بهترین مکان برای ادامه تحصیل و یا حتی داشتن شغل با حقوق بالا، همه و همه را یکجا می‌توان در جنوب کشور مالزی در جزیره‌ی سنگاپور پیدا کرد.
سنگاپور با اقتصاد قوی خود توانسته قوی‌ترین پاسپورت جهان را از آن خود کند و سخت‌گیری نسبی آن‌ها برای صدور رویداد و ویزا برای خارجی‌ها، باعث شده تا داشتن ویزای سنگاپور در پاسپورت یک پوئن مثبت برای دریافت ویزای کانادا و یا حتی ویزای شنگن باشد. در این مطلب قصد داریم به معرفی و توضیح انواع ویزای سنگاپور بپردازیم:

1- ویزای توریستی:

ویزای توریستی سنگاپور همانطور که قبلا در مطلب راهنمای جامع گرفتن ویزای توریستی سنگاپور اشاره کردیم 2 نوع مختلف فرودگاهی و عادی یا ای‌ویزا دارد. ایرانیان قادر به دریافت ویزای فرودگاهی سنگاپور نیستند و ایرانیانی که قصد سفر به سنگاپور را دارند باید برای ای‌ویزا evisa اقدام کنند. ویزای توریستی سنگاپور 3 ماه اعتبار برای ورود دارد و مسافر پس‌از وارد شدن فقط یک ماه فرصت ماندن در سنگاپور را دارد و پس از آن باید با مراجعه به اداره مهاجرت سنگاپور برای اکستند کردن یا افزایش مدت اقامت خود تا یک ماه دیگر مراجعه نمایند. طبیعی است که اگر بیش‌تر از یک ماه بمانید، در هنگام خروج دچار مشکل خواهید شد. زمان لازم برای اخذ و انجام مراحل دریافت ویزای توریستی بین 7 الی 10 روز می‌باشد.


مدارک لازم جهت اخذ ویزای سنگاپور

 • اسکن صفحه اول پاسپورت با اعتبار حداقل 6ماه
 • اسکن عکس در اندازه 4*6 زمینه سفید

نکاتی که باید در مورد ارسال مدارک برای ویزای سنگاپور رعایت کرد این است که پاسپورت حتما باید امضا شده باشد و در مورد کودکان پاسپورت توسط مادر باید امضا شود و در مورد عکس هم نباید مشابه عکس گذرنامه باشد و اعتبار پاسپورت از زمان ورود به سنگاپور باید 6 ماه حداقل اعتبار داشته باشد.

2-ویزای تحصیلی:

سنگاپور دارای 34 دانشگاه است که 6 تای آن‌ها جزو مراکز آموزش عالی ملی سنگاپور هستند. دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور جزو معتبرترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های کشور سنگاپور هستند. حضور در دانشگاه‌های سنگاپور و داشتن مدرک از این دانشگاه‌های معتبر تضمین کننده‌ی آینده‌ی درخشان شما خواهد بود و با داشتن مدارکی مثل کارشناسی ارشد و یا دکتری به راحتی می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های جهان ادامه تحصیل دهید.
برای گرفتن ویزای دانشجویی سنگاپور ابتدا باید دعوتنامه‌ای از یکی از دانشگاه‌های سنگاپور داشته باشید و پس از آن به کامل کردن مدارک زیر بپردازید. داشتن رزومه تحصیلی قوی می‌تواند شانس شما را برای ماندن در سنگاپور و دریافت ویزای این کشور بیشتر کند، چرا که با رزومه‌ی بهتر می‌توانید از دانشگاه‌های معتبر‌تری دعوتنامه و یا پذیرش بگیرید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی :

 • فرم تکمیل شده ویزا
 • رزومه تحصیلی فرد متقاضی
 • 3قطعه عکس 4*6 رنگی
 • اصل و کپی آخرین مدارک تحصیلی
 • اصل و کپی شناسنامه
 • گواهی پذیرش از دانشگاه سنگاپور
 • اصل و کپی پاسپورت از تمامی صفحات
 • ارایه مدرک معتبر برای تضمین استطاعت مالی برای اقامت دانشجو
 • گردش حساب بانکی
 • ارایه بلیط سفر به سنگاپور

3-ویزای کار:

سنگاپور با وجود کوچک بودن از لحاظ مساحت جغرافیایی رونق اقتصاد بسیار بالایی دارد و آمار بیکاری در این کشور کمتر از 3 درصد می‌باشد. ویزای کار سنگاپور چند نوع مختلف دارد که پایین‌ترین حد آن کار برای افرادی با مهارت های پایین و بالاترین حد آن ویزا های P1  و P2 برای افراد با تخصص حرفه‌ای می‌باشد.

انواع ویزای کار در سنگاپور:

 • ویزای EP
 • ویزای Enter Pass
 • ویزای PPE
 • ویزای WP
 • ویزای S-PASS

 

ویزای EP:

 این نوع ویزا برای متخصصین و افراد حرفه‌ای بین المللی و پرسنل مدیریتی مانند مدیر عامل‌ها، مدیران کل و مدیران اجرایی که تمایل به کار کردن در سنگاپور را دارند صادر می‌گردد و افرادی که تمایل اخذ ویزا را دارند باید درآمد آنها در ماه بیش از 3000 دلار باشد. اعتبار این ویزا بین 1 تا 2 سال می‌باشد و قابل تمدید نیز می‌باشد تا زمانی که متقاضی همچنان توسط شرکتی که در در آن مشغول بکار می‌باشد بکار گرفته شده باشد.

ویزای Enter pass:

این نوع ویزا برای افرادی که تحصیلات و مهارت خاصی ندارند ولی دارای سابقه شراکت تجاری موفق هستند و یا ایده های نوآورانه و خلاقانه دارند که چشم انداز شغلی خوبی از لحاظ اقتصادی در آینده به همراه خواهد داشت و باید درآمد این افراد باید بالای 3000 دلار باشد. مدت اعتبار ویزا Enter Pass  یک سال می‌باشد و تا زمانی که فرد متقاضی کسب و کار عملی داشته باشد قابل تمدید نیز هست.

ویزایPEP:

این طرح شغلی نیاز به یک کارفرمای خاص ندارد و دارندگان این نوع ویزا می‌توانند کارفرمایان خود را بدون اینکه تاثیری در وضعیت شغلی آنها ایجاد کند تغییر دهند و از مزیت‌های دیگر این ویزا این است که دارنده ویزای PEP می‌تواند برای ارزیابی کردن فرصت‌های شغلی خود حداکثر 6 ماه در سنگاپور اقامت داشته باشد و باید حقوق فرد در مدت 6 ماه اقامت حداقل 8000 دلار در ماه باشد. اعتبار ویزا PEP 3سال می‌باشد و غیر قابل تمدید است.

ویزای WP:


این نوع ویزا برای کارگران ماهر ونیمه ماهر صادر می‌گردد. این افراد فقط تحت نظارت کارفرما و در شغل تعیین شده می‌‌توانند کار کنند و مدت زمان اجازه کار حداکثر 2 سال می‌باشد که بستگی به اعتبار گذرنامه، ضمانت نامه بیمه یا ضمانت نامه بانکی فرد دارد. 

ویزای S-PASS:

این نوع مجوز برای کارگران نیمه ماهر که دستمزدی بالغ بر 2200 دلار دریافت می‌کنند است. این ویزا بر اساس یک سیستم امتیازبندی انجام می‌شود که عبارت است از درآمد، تحصیلات و مهارت‌ها، نوع شغلی و سابقه کاری. اعتبار این ویزا تا زمانی که متقاضی به کارخود در سنگاپور ادامه دهد بین 1 تا 2 سال و قابل تمدید می‌باشد.

 

 


# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید