Liana parvaz

 

تحصیل در کشور روسیه :

کشور روسیه دارای بیشترین جمعیت تحصیل کرده در آسیا می باشد، می توان به جرئت گفت این کشور را در دنیا بهتر از اسرائیل،ژاپن ، ایالت متحده امریکا  و اسرائیل عمل کرده است و اکثر مردم روسیه دارای تحصیلات عالیه می باشند. در تحقیقاتی که صورت گرفته بیش از 200.000 نفر از 168 کشور جهان روسیه را به عنوان محل تحصیل و مقصدی مطمئن برای ادامه زندگی انتخاب کرده اند.

در روسیه تنوع شاخه های  تحصیلی بسیار گسترده است و همین موضوع سبب شده است تا متقاضیان زیادی سالاانه برای تحصیل به کشور روسیه سفر کنند.

کشور تاریخی روسیه :

کشور روسیه یکی از کشورهای تاریخی جهان محسوب می شود همین امر باعث شده تا مکان های دیدنی و گردشگری بسیاری در خود جای دهد در روسیه شما بیش از 170 گروه قوی را خواهید دید که در کنار هم زندگی می کنند که هر کدام دارای فرهنگی متفاوت هستند. کشور روسیه علاوه بر مکان های تاریخی دیدنی در ادبیات، رقص عامیانه ، باله تئاتر ، سینما و ... نیز مشهور است.

اما چیزی که دارای اهمیت می باشد تحصیل در این کشور است، از قدیم روسیه به کشور تربیت ریاضی دانان وفیزیک دانان معروف بوده است همچنین در تربیت علوم دیگری هم چون برنامه نویسی، زمین شناسی،  پزشکی و ... نیز شهرت دارد.

کشور روسیه جز آن دسته از کشورهایی است که به سطح عالی سواد بسیار اهمیت می دهد به همین دلیل در طول تاریخ این کشور تا کنون افراد زیادی را در رشته های گوناگون به جهانیان معرفی کرده است.

تحصیلات عالی در روسیه : 

شما در روسیه انتخابات گوناگون خواهید داشت چرا که روسیه بهترین زیر ساخت ها را جهت تحصیل دارد برای مثال :

766 دانشگاه در 82 منطقه کشور

205 رشته از ریاضیات، علوم طبیعی و هنرهای نمایشی

657 موضوع کارشناسی، کارشناسی ارشد و برنامه های تخصصی

 

تجربه تحصیل در دانشگاه های روسیه :

شما در دانشگاه های روسیه شانس این را دارید که در برنامه های پیشنهادی آن شرکت کنید (آموزش برای ثبت نام در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره های تخصصی) همچنین دوره های زبان خارجی، توسعه آموزش حرفه ای و... بخشی از این برنامه ها می باشد.

هزینه های تحصیل در روسیه :

باید این مژده را به شما بدهیم که اگر تا به حال شما بورسیه تحصیلی نشده اید ، هزینه تحصیل در روسیه بسیار پایین  تر از کشورهای دیگر است  و دارای اعتبار سودمند شما با تحصیل در این کشور به عنوان یک دانشجوی خارجی دوره ای متفاوت را خواهید گذراند.اگر بخواهیم مقایسه ای بین دانشگاه های روسیه و دانشگاه های ایالت متحده یا دیگر کشور ها داشته باشیم باید بگوییم هزینه های روسیه بسیار ارزان تر می باشد. دانشگاه های روسیه از لحاظ سطح آموزش با دانشگاه های برجسته کانادا و انگلیس کاملا رقابت می کند.


اما هزینه های کلی در مورد تحصیل در روسیه :

1-مدرک لیسانس در روسیه هزینه  ای حدود 67.000 روبل معادل 1203 دلار تا 380.000 روبل  معادل 6824 دلار در سال است.

2-هزینه تحصیلات متخصصین از 68.000 روبل  معادل 1221 دلار تا 430.000 روبل معادل 6076 دلار در سال است.

3-درجه کارشناسی ارشد از82.000 روبل معادل 1473 دلار تا 450.000 روبل معادل 8082 دلار در هر سال آغاز می شود.

4-دوره کارشناسی ارشد از 72.000 روبل معادل 1293 دلار تا 250.00 روبل معادل  4490 دلار در سال هزینه دارد.

5- اما هزینه اولیه برای دانشجویانی که از کشورهای دیگر وارد روسیه می شوند و قصد ادامه تحصیل در این کشور را  دارن برای برنامه آموزشی فوق العاده در قالب آموزش زبان روسی  باید حدود 120.000 رویل یا معادل 2150 دلار هزینه کنند.

یکی از محاسن کشور روسیه فاصله اش تا ایران است چرا که در حین اینکه هزینه های تحصیل در این کشور ارزان است فاصله چندان دوری هم با ایران ندارد و از همه مهتر داشتن پرواز مستقیم به شهرهایی چوم مسکو، سن پترزبورگ و کازان می باشد.

تعریف نظام آموزش در روسیه :

ساختار نظام آموزش روسیه همانند سیستم آموزشی اروپا می باشد و تنها دارای تفاوت های جزئی می باشد این سیستم آموزش عبارت است از :

  • آموزش ابتدایی
  • متوسطه
  • تحصیلات تکمیلی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در روسیه در همین سایت به صورت کامل و مجزا قرار داده شده است و دوستانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند می توانند به صفحه ما مراجعه کنند.  # عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید