Liana parvaz

اقامت در روسیه 

در این صفحه شما می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را در خصوص اخذ ویزا و اقامت روسیه را به دست آورید.

برخی از انواع ویزا و اقامت روسیه عبارت هستند از:

1- ویزای معمولی زیر سه ماهه

این ویزا به صورت توریستی دریافت می‌شود و به جز مدارک اولیه نیازمند دعوت نامه از طریق آژانس‌های مسافرتی در ایران می‌باشد، شما با اخذ این ویزا مجاز هستید به مدت بلیت رزرو شده خود در روسیه اقامت داشته باشید.

2- ویزای تجاری

این نوع ویزا همان طور که از اسمش مشخص است نیازمند دعوتنامه از یک شرکت معتبر در کشور روسیه می‌باشد، برای اخذ این ویزا حدودا شما به 3 هفته کاری زمان نیاز دارید. در این نوع ویزا شما 3 ماه مجاز هستید تا در روسیه اقامت داشته باشید.

3-ویزای کاری معمولی

شما برای این نوع ویزا باید بتوانید در یک شرکت روسی با حداق حقوق حدود 220 روبل درسال استخدام شوید مدت زمان اخذ این ویزا 3 ماه می‌باشد و شما با این ویزا مجاز به یک سال اقامت در کشور روسیه هستید.

اما ویزای کاری متخصص شما میزان حقوق دریافتیتون در روسیه حدودا باید 2 میلیون روبل باشد، برای این نوع ویزا شما 3 سال می‌توانید در کشور روسیه اقامت داشته باشید و مدت زمان اخذ این نوع ویزا یک ماه می‌باشد.

4- ویزای اقامتی بیش از 3 ماه

این نوع ویزا یکی از پر کاربرد ترین ویزاهای کشور روسیه است این نوع ویزا همان ویزای تحصیلی می‌باشد به این صورت که شما باید دعوتنامه، پذیرش یا بورسیه از طریق یکی از دانشگاه‌های روسیه را دریافت کنید با این نوع ویزا شما یک ماه اجازه دارید در کشور روسیه اقامت داشته باشید و سپس ویزای خود را تا یک سال تمدید کنید.

5- اقامت موقت روسیه – سه ساله RVP

این نوع ویزا همان ویزا ازدواج ی- اقامت موقت می‌باشد برای اخذ این نوع ویزا شما نیازمند سه ماه زمان هستید و پس از دریافت ویزا تا سه سال مجاز به اقامت در این کشور می‌باشید وبعد از آن می‌توانید ویزا خود را تمدید کنید.

6- ویزا  سرمایه گذاری

مدت زمان اخذ این نوع ویزا حدود 2 سال طول می کشد و در صورت اخذ این ویزا شما تا پنج سال در این کشور می توانید اقامت داشته باشید.


اخذ ویزای روسیه از طریق سرمایه گذاری:

روسیه یکی از بزرگترین بازارهای مهم سرمایه گذاری در جهان می‌باشد و این خود یکی از بهترین راه‌های اخذ ویزای اقامت این کشور می‌باشد. این کشور جز پانزدهمین اقتصاد جهان می‌باشد و بهترین فرصت برای کسب درآمد را .فراهم می‌کند. کسب وکارهایی چون رستوران، طرحی تولیدی، توریستی، هتلداری که منتهی به سرمایه گذاری شود و بتوانید برایش مجوز بگیرید می توانید امیدوار باشید که شانس اخذ اقامت را خواهید داشت

باید ذکر کنیم شرکتی که شما ثبت می کنید باید بین 10 تا 100 درصد سهام را از آن داشته باشید و همچنین سود دریافتی شما به صورت سالیانه حدود 10 میلیون روبل باشد. این مبلغ سود حداقل دو میلیون روبل باید مالیات پرداخت کنید.

شما با این ویزا می‌توانید سه سال اقامت اخذ نمایید و پس از آن تابعیت این کشور را بگیرید.

نکته مهم این است که خرید ملک و املاک در روسیه برای گرفتن اقامت و تابعیت این کشور نقش بسزایی خواهد داشت.


اخذ اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت ها:

در کشور روسیه چهار نوع شرکت تعریف شده استاما بهترین گزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود می‌باشد. این نوع شرکت حتی با یک فرد هم قابل ثبت می‌باشد. یک شخص (ایرانی) میتواند مالک 100%  شرکت خود باشد که در کشور روسیه به ثبت رسانده. برای حق امضا ومدیر عاملی باید در ابتدا جواز کار دریافت کند.

برای این کار ناچار هستید برای مدت زمان کوتاهی (حدودا سه ماه) به یک فرد روس را به عنوان مدیر عامل استخدام کنید تا روند اداری و قانونی اخذ مجوز کار شما سپری شود و شما جواز کار را از دولت روسیه دریافت کنید، بعد از سپری شدن مراحل اداری مدیر عامل روس عزل و مدیر عامل ایرانی که خود سهامدار اصلی هست به سمت مدیر عاملی منصوب می‌شود.          

اخذ اقامت شهروندی از طریق ازدواج:

یکی از راه‌های اخذ اقامت روسیه ازدواج کردن با شهروند روسیه (ازدواج با فردی روس تبار) است. شما برای اخذ اقامت از این طرق باید در ابتدا به یکی از دفاتر ثبت احوال ازدواج روسیه (زاگس) روسیه رفته و وقت ازدواج بگیرید تا بتوانید به طور رسمس ازدواج خود را ثبت کنید.

 

برای ثبت ازدواج  شما به یک سری مدارک نیاز دارید، این مدارک شامل:

  • گواهی عدم سو سابقه که به تایید پلیس ایران رسیده
  • کواهی تجرد (مورد تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو باشد)
  • سه قطعه عکس 3*4 زمینه سفید
  • ترجمه صفحه گذرنامه (تمامی صفحات)

توجه داشته باشید این پروسه کمی زمان بر خواهد بود برای این منظور تمامی مدارک را تحویل دفتر ثبت احوال داده و سپس تا زمان و تاریخ عقد خود اقدام به انجام مراحل ذیل کنید تا در اخذ اقامت خود سرعت بخشید:

مرحله اول : به اداره امور مهاجرتی منطقه خود مراجعه کرده و امتحان زبان، تاریخ و قوانین این امتحان را دریافت کنید. (مصاحبه ای جلوی دوربین مامور پلیس از شما گرفته می شود و باید تسلط کامل به زبان و تاریخ و همچنین قوانین روسیه داشته باشد) در غیر این صورت به شما اقامت نخواهند داد.

مرحله دوم : انجام یک سری از آزمایشات که در کلینیک امور مهاجرتی روسیه انجام می شود  وبرای معاینات باید به این مراکز مراجعه کنید.

مرحله سوم : در این مرحله شما به اداره مهاجرت مراجعه کرده و نوبت جهت ثبت نام میگیرید.

مرحله چهارم :  ارائه مدارک خود به افسر پلیس و دریافت رسید.

مرحله پنجم : پس از طی کردن مراحل فوق یه شما اقامت سه ساله خواهند داد.

مرحله پنجم : پس از دریافت این اقمت ( سه ساله ) شما تنها 20 روز کاری فرصت دارید که آدرس و اطلاعات محل سکونت خود را در روسیه به اداره مهاجرت اطلاع دهید و به طور قانونی ثبت نمایید.

** اگر تمایل به گرفتن اقامت دایم را دارید بعد از سپری شدن سه سال از این اقامت شما باید درخواست اقامت پنج ساله دهید و مجددا تمامی مراحل اخذ ویزای سه ساله را سپری کنید و پس از بررسی و تایید به شما اقامت 5 ساله خواهند داد و مجددا پس از گذشت 5 سال اقامت شما برای گرفتن اقامت دائم اقدام می کنید تا بتوانید پاسپورت کشور روسیه را دریافت کنید. ( برای عبور از این پروسه شما قطعا به یک وکیل نیازمند هستید).


# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید