Liana parvaz

دلایل رد شدن ویزای ایران یا ریجکت شدن ویزا ایران

رد شدن ویزای ایران و یا ریجکت شدن ویزای ایران اتفاقی است که ممکن است برای هر نوع درخواستی از ویزا ایران اتفاق بیافتاد و با توجه برنامه ریزی مسافران این مورد ممکن است در برنامه آن‌ها تاثیر زیادی داشته باشد. فرض کنید فردی که قصد ارائه کنفرانس در ایران داشته باشد با رد شدن درخواستش به چه میزان ممکن است دچار مشکلات شود. ما در این مطلب به معرفی دلایل ریجکت شدن یا رد شدن ویزای ایران پرداخت‌ایم.

ویزای ایران - iran visa reject reasons

ایران از جمله کشورهای نوظهور در بازار جهانی توریست است که دارای مقاصد توریستی گسترده و متنوعی جهت جذب بازارهای مختلف است لذا اداره مهاجرتی ایران انواع ویزا را برای افراد خارجی که قصد سفر به ایران دارند صادر می کند که عبارتند از:

 1. ویزا برای گروه های علمی و ورزشکاران
 2. ویزای توریستی یا سیاحتی
 3. ویزای زیارتی
 4. ویزای سیاسی
 5. ویزای تحصیلی
 6. ویزای ترانزیت و عبور (افرادی که از ایران به عنوان کشور واسطه برای سفر به کشور سومی استفاده می‌کنند)
 7. ویزای مطبوعاتی
 8. ویزای تجاری
 9. ویزای کار
 10. ویزای متعدد یا مولتی (به کارشناسان و بازرگانان جهت چند بار سفر به ایران)
 11.  ویزای الحاق و یا خانواده (برای افرادی که قصد ازدواج در ایران را دارند
 12. ویزای اتباع خارجی برای مادر ایرانی
 13. ویزای فرودگاهی ( به غیر از کشورهای کلمبیا، سومالی، انگلیس، کانادا، آمریکا، بنگلادش، اردن، عراق، افغانستان و پاکستان)
 14. ویزای خروج برای ایرانیانی که از تبعیت ایران خارج شدند.

دلایل رد شدن ویزای ایران:


1- عدم ارائه مدارک کافی درخواست شده از طرف دفتر مهاجرتی ایران


2- داشتن سو پیشینه و رفتارهای مخاطره آمیز متقاضی که سبب آسیب رساندن به دیگران شود


3- داشتن تبعیت کشور اسرائیل


4- فعالیت رسانه ای در رسانه های ممنوعه ایران


5- عدم رعایت قوانین لازم در دریافت ویزا ایران

قوانین ویزا برای هر دلیلی که وجود دارد انتظار میرود که آنها را دنبال کنید. عدم انجام این کار شما را در معرض خطر رد شدن ویزا ایران قرار می دهد. سفارت ایران به طور خودکار برنامه‌ی سفرهایی را که قوانین و مقررات را زیر پا گذاشته اند، رد می کند و اگر در نهایت دلایل مناسب ارائه شود، از شما خواسته می شود اسناد اضافی را ارائه دهید. با این وجود، مهم است که پیش نیازهای ویزای ایران را به دقت مطالعه کرده و آن‌ها را جمع آوری نمایید. به عنوان مثال، اگر ویزا به طور معمول برای 30 روز اعطا شده باشد، با آن کنار بیایید. سعی نکنید با یک برنامه سفر 60 روزه درخواست  ویزای ایران 60 روزه کنید. از قوانین ویزا کشور ایران و از سفر بدون دردسر به ایران لذت ببرید.

6- نامشخص بودن انگیزه سفر به ایران

باید هدف و انگیز شما از سفر به ایران کاملا مشخص باشد اگر سفر شما توریستی است برنامه سفر خود را ارائه بدهید و در صورتی که به قصد تجارت  و یا موارد دیگری غیر از توریسم به ایران سفر می‌کنید، دلیل اصلی خود برای سفر به ایران را شرح دهید تا درخواست ویزا ایران شما ریجکت نشود.

رد شدن ریجکت ویزای ایران

7- سابقه سفر گذشته متقاضی

سابقه سفر به یکی از کشورهای ممنوعه مشخص شده توسط سفارت ایران باعث می‌شود تا افسران مهاجرتی ویزا ایران با حساسیت بسیار بیشتری درخواست ویزای جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار دهند و احتمال ریجکت شدن ویزا به دلیل سابقه سفر به این دسته از کشورها بسیار بالاست.

8- سابقه فعالیت دیپلماتیک علیه ایران

اگر قبلا در گذشته فعالیت های سیاسی علیه ایران را مشارکت داشته اید، ممکن است شما را از ورود به ایران منع کنند.

9- نزدیک بودن زمان سفر

یکی از دلایلی که ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزا ایران و یا ریجکت شدن ویزا شود نزدیک بودن تاریخ سفر به ایران می‌باشد. در نظر داشته باشید که مناسب‌ترین زمان برای اخذ ویزای ایران، 2 الی 3 ماه قبل از سفر می‌باشد.


در این مطلب ما به معرفی دلایلی که ممکن است باعث ریجکت شدن ویزای ایران شود پرداختیم. توصیه می‌کنیم با درخواست به یک آژانس مسافرتی معتبر همانند لیانا پرواز، درصد ریجکت شدن ویزا را به شدت کاهش داده و از اضطراب خود بکاهید. همچنین در صورتی که ویزای شما ریجکت شده است و به دنبال راه حل هستید، به شما توصیه می‌کنیم با بخش پرتجربه ویزای لیانا پرواز تماس گرفته تا از راهنمایی و مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید