Liana parvaz

کانادا کشوری است که چندین دانشگاه برتر جهان را در خود جای داده است. در سال 2019، 27 دانشگاه کانادا در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند. کانادا با داشتن 9 دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر جهان موقعیت تحصیلی به‌سزایی برای شما فراهم می‌کند.

در مقایسه با آمریکا، انگلستان، استرالیا، تحصیل در کانادا ارزان‌تر است و هم‌چنین فرآیند گرفتن پذیرش در دانشگاه‌های این کشور به مراتب راحت‌تر است.

براساس آمار سازمان بررسی دانشجویان بیش از 90% از دانشجویان از شرایط تحصیل خود راضی بودند و بیش از 95% آن‌ها کانادا را به‌عنوان مقصد تحصیلی پیشنهاد می‌کنند.

وکلای دادگستری، موسسات حقوقی، موسسات کاریابی بین المللی،  موسسات اعزام دانشجو، حتی آژانس های مسافرتی، یا افراد حقیقی، برای فعالیت در حیطه ویزا و مهاجرت به کانادا باید از شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) مجوز داشته باشند؛ در غیر این صورت، هرگونه فعالیت آنها از دیدگاه کانادا در حیطه ویزا و مهاجرت غیر قانونی ست.

 در سایت رسمی مهاجرت کانادا اعلام شده است که؛ اگر از بی تجربگی و کلاهبرداری این‌گونه افراد یا موسسات فاقد مجوز ICCRC متضرر شوید، هیچ راهی برای پیگیری و رفع اتهامات خود ندارید. پس فقط به مشاوران یا وکلای رسمی کانادا اعتماد کنید تا  در صورت بروز مشکل، مدافع منافع شما باشیم.

کشور کانادا فقط به وکلا و مشاوران رسمی مقیم کانادا که از iccrc مجوز دارند، اجازه فعالیت در حیطه مشاوره و انجام امور ویزا و مهاجرت به کانادا را می دهد.

وکلای دادگستری، موسسات، آژانسهای مسافرتی  و یا هر شرکت دیگری، بدون حضور وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، نمی‌توانند نامه دفاعیه از موکل خود به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.

در صورت عدم وجود وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، این شرکتها یا افراد، یک ایمیل به نام شما درست می کنند و تمامی امور را به جای شما و با یک هویت جعلی انجام می دهند و گاها حتی اکانت و پسوورد را در اختیار شما نمی گذارند، یا اینکه به عنوان واسطه عمل کرده و تمامی امور مهاجرت یا ویزا را به یک مشاور یا وکیل رسمی کانادا می سپارند. فقط قرارداد مستقیم با مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به کانادا (مورد تایید ICCRC) را امضا کنید.


  1. دانشگاه تورنتو

این دانشگاه توسط کلیسای انگلستان کنترل می‌شود و اولین دانشگاه تأسیس شده در مستعمره‌ بالای کانادا است و از نظر سیستم دانشگاهی بسیار شبیه به دانشگاه‌های معتبر انگلستان است.

دانشگاه تورنتو دارای پیشرفت‌های پیشگامانه‌ای است، از جمله آنها می‎‌توان به اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در این کشور و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادایی برای رسیدن به بیش از 1 میلیارد دلار (586 میلیون پوند) کمک هزینه اشاره کرد.

اقدامات آموزشی آکادمیک در دانشگاه، از جمله دانشکده منتخب ادبیات و نظریه ارتباطات تورنتو، نظریه تکمیل NP در علوم رایانه و تحقیقات در زمینه درمان از طریق سلول‌های بنیادی در این دانشگاه کلید خورده است.

دانشگاه تورنتو در مرکز شهر شامل چندین ساختمان تاریخی و حیاط هایی است که رقیب بهترین‌های اروپا است.

دانشگاه دارای بیش از 700 مدرک کارشناسی و 200 مدرک کارشناسی ارشد است و یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در زمینه‌ی پزشکی است.

از جمله فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می‌توان به پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگان مطرحی همچون مایکل اونداکت و مارگارت اتوود اشاره کرد. دانشگاه در مجموع دارای 10 برنده جایزه نوبل است.

  1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

به عنوان قدیمی ترین دانشگاه استان، دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) یکی از رقابتی ترین دانشگاه‌ها در کانادا است.

دانشگاه دو پردیس دارد: یکی در ونکوور و یکی در کلوونا. پردیس اصلی در ونکوور در نزدیکی چند ساحل قرار دارد و دارای منظره‌ی چشم‌گیری از کوه‌های شمالی است.  در محوطه دانشگاه تعدادی باغ گیاه شناسی و همچنین یک مرکز هنری مشهور وجود دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا تعدادی بورس تحصیلی، از جمله بورس بین المللی دونالد ورانگ برای کشورهای آسیب دیده جنگی  برای دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه دارای هشت جایزه نوبل، 71 دانشمند و 65 مدال المپیک است. 12 دانشکده در پردیس ونکوور و 7دانشکده در پردیس کلوونا قرار دارند.

سه تن از نخست وزیران کانادا در این دانشگاه تحصیل کرده اند، از جمله جاستین ترودو، نخست وزیر فعلی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی این دانشگاه است.

  1. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل تنها نهاد کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران دانشگاهی، که متشکل از سران 26 موسسه آموزش عالی برتر جهان است، نمایندگی می‌کند.

این دانشگاه در سال 1821 تأسیس شد و محوطه اصلی در کوهپایه در مرکز شهر مونترال مستقر است. بیشتر ساختمان های دانشگاه در پردیس  پارک مانندی هستند، که در آن بسیاری از دانشجویان سال اول نیز زندگی می‌کنند.

تمام ساختمان‌های اصلی با استفاده از آهک خاکستری محلی ساخته شده و به محوطه زیبایی قابل توجهی می‌بخشد.

در سال 1829، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و تا به امروز دانشگاه دارای نمرات بالای قابل توجهی در رتبه بندی جهانی در موضوعات پزشکی است.

این دانشگاه بیش از 300 مدرک را به بیش از 30،000 دانشجو از 150 کشور ارائه می‌دهد که آن را به عنوان یکی از مؤسسات بین المللی کانادا مطرح می‌کند.

لئونارد کوهن خواننده و ترانه‌سرای مشهور و بازیگر ویلیام شاتنر فارغ التحصیلان مک گیل هستند.

  1. دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر در استان همیلتون ایالت اُنتاریو قرار دارد و دارای پردیس اصلی به مساحت 121 هکتار زمین در نزدیکی باغ گیاه شناسی سلطنتی هامیلتون است.

این دانشگاه به نام ویلیام مک مایستر، سناتور کانادا و بانکدار برجسته ای که به مبلغ 900000 دلار کانادا برای تأسیس این نهاد اهدا کرده است، نام‌گذاری شده است.
مدرسه پزشکی مک مستر در سطح جهانی مشهور است و همچنین درای دانشکده های مهندسی، اقتصاد، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه است. این دانشگاه تأکید قوی بر تحقیقاتی دارد که هدف آن برخی از نیازهای فوری در جامعه، به ویژه در زمینه علوم بهداشتی است که شامل تحقیقات در حوزه سلول های بنیادی و سرطان است که سطوح پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل کرده که می تواند محدودیت اهداکنندگان خون را کاهش دهد.

دانش آموزان و اعضای هیئت علمی از بیش از 90 کشور جهان هستند و دانشگاه دارای حدود 70 توافقنامه تبادل بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان است.

  1. دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال دومین دانشگاه بزرگ کشور است که تعداد دانشجویان آن بیش از 41000 نفر است و یک چهارم دانش آموزان از ملیت‌های دیگر هستند.

پردیس اصلی دانشگاه مونترال در دامنه های کوه سلطنتی واقع شده است. ساختمان مرکزی این برج به سبک Art Deco ساخته شده است.

هفتاد و چهار درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی هستند. ورزش در دانشگاه محبوب است و تیم‌ها در رشته‌های بدمینتون، فوتبال کانادایی و هاکی، رقابت می‌کنند.

بسیاری از رهبران کسب و کارهای مشهور از جمله لوئیس آر شنورت فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند،  همچنین نخست وزیر سابق پیتر ترودو و 10 نفر از نخست وزیران کبک در میان فارغ التحصیلانش این دانشگاه دیده می‌شوند.

  1. دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یک نهاد عمومی است که در سال 1908 تأسیس شد. ایم مرکز آموزشی واقع در استان آلبرتا در غرب کانادا بوده و حدود 80 درصد از دانشجویان این دانشگاه در سطح کارشناسی تحصیل می کنند. این دانشگاه از پنج پردیس دانشگاهی تشکیل شده که چهارتا از آن ها در شهر ادمونتون قرار دارد؛ از جمله پردیس شمالی اصلی که حدود 50 بلوک شهری را پوشش می دهد. سایت پنجم دانشگاه، پردیس آگوستانا، تقریبا یک ساعت از شهر ادمونتون فاصله داشته و در شهرستان کامروز واقع شده است. در حدود 1000 دانشجو در پردیس آگوستانا در زمینه هنر و علوم لیبرال مشغول به تحصیل اند.

این دانشگاه در زمینه های مختلفی نظیر هنر، تجارت، مهندسی و پزشکی دانشجو می­پذیرد. زبان آموزش آن انگلیسی است؛ به استثنای پردیس سنت ژان دانشگاه که فرانسوی زبان است.

بیش از 20 درصد دانشجویان دانشگاه آلبرتا از دانش آموزان بین المللی هستند و هزینه های تحصیل برای این دانش آموزان بیشتر است. تقویم تحصیلی این دانشگاه شامل ترم های پاییز و زمستان بوده و نیز ترم های کوتاه تر و اختیاری بهار و تابستان است. محل سکونت برای دانشجویان مقطع کارشناسی و فارغ التحصیل در ادمونتون و نیز آگوستانا در دسترس است.

دانشگاه آلبرتا با موسسات تحقیقاتی مهم مانند موسسه ملی چند رشته ایِ نانوتکنولوژی، همکاری می­کند. این دانشگاه همچنین دارای بیش از 400 قرارداد تحقیق، تدریس و مبادله با سایر دانشگاه ها و سازمان های سراسر جهان مانند دانشگاه مونیخ در آلمان و دانشگاه استرالیا غربی است.

  1. دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو یک موسسه دولتی است که در سال 1957 تاسیس شد. پردیس کانادایی اصلی این دانشگاه در واترلوی انتاریو قرار داشته که نه از دریاچه های بزرگ و مرز ایالات متحده خیلی دور نیست. این دانشگاه همچنین دارای پردیس های دیگر در نزدیکی کمبریج، کیشنر و استراتفورد است. بیش از 30،000 دانشجو در این دانشگاه حضور دارند. هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به طور کلی بالاتر است، گرچه برای تعداد انگشت شماری از دانشجویان کارشناسی ارشد، میزان شهریه برای دانشجویان داخلی و خارجی یکسان است. محل سکونت برای هر دو دسته از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است.

دانشگاه دارای شش بخش اصلی دانشگاهی است: علوم بهداشت کاربردی، هنر، مهندسی، محیط زیست، ریاضی و علوم. پردیس اصلی دارای چهار کالج - کالج دانشگاهی کنراد گربل، کالج دانشگاهی رنیسون، دانشگاه سنت جروم و کالج دانشگاهی سنت پائول- است که در آن دانش آموزان می توانند مدرک دانشگاه واترلو را از طریق یک جامعه دانشگاهی کوچک تر دریافت کنند.

زبان آموزش انگلیسی است و تقویم دانشگاهی شامل سه ترم است. بسیاری از دانشجویان دانشگاه در یک برنامه کارآفرینی شرکت می کنند که به آنها این امکان را می دهد که ترم های تحصیلی را با ترم هایی که به صورت همکاری عملی گذرانده شده، جایگزین کنند.

بیش از 120 زمینه ی مطالعاتی کارشناسی در واترلو امکان ترم به صورت همکاری عملی را دارند. این دانشگاه همچنین مدارج تحصیلی مشترک با دانشگاه های مختلف در چندین کشور از جمله دانشگاه سینگهوا چین، دانشگاه ملی چیاو تانگ تایوان و دانشگاه وارویک انگلستان، را ارائه می­کند. نمونه ای از موسسات تحقیقاتی دانشگاه شامل موسسه تحقیقات خودرو و مرکز کوانتوم- نانو مایک و اوهلیا لازاریدیس می باشد.

  1. داانشگاه اتاوا

کالج بایتاون در سال 1848 توسط نهاد مذهبی "اراده ی مریم مقدس" به عنوان یک کالج کاتولیک دو زبانه تاسیس شد؛ از همان ابتدا دانشجویان به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در این دانشگاه تحصیل می­کردند.

در سال 1866، کالج اوتاوا که اخیرا تغییر نام داده شد، توسط مقامات سلطنتی به صورت دانشگاه تغییر کاربری داد. در سال 1965، این نهاد مذهبی اداره ی این دانشگاه را واگذار کرده و این دانشگاه به صورت یک موسسه ی سکولار دارای بودجه ی ایالتی درآمد.

دانشگاه اتاوا مرکز حیاتی، مشغول و پر جنب و جوش برای درک و پیشرفت انسان است که یک تجربه آموزشی برتر را ارائه می­دهد. هدف اصلی این مجموعه، رفع مسائل جامعه و تعهد به ارائه یک تجربه یادگیری در بالاترین درجه است.

  1. دانشگاه اونتاریو غربی

از آنجایی که اولین ورودی آن در سال 1883 فارغ التحصیل شد، این دانشگاه تبدیل به یک مرکز پر جنب و جوش برای یادگیری شد. امروزه از طریق 12 دانشکده و سه دانشکده وابسته، بیش از 36،000 دانشجو در بیش از 400 تخصص در این مرکز تحصیل میکنند.

این دانشگاه در زمینه کسب و کار، از زمان تاسیسش، به دلیل ساختن مدرنترین مدرسه ی کسب و کار توسط ریچارد آوی در سال 2012 و افتتاح اولین پردیس مدارس تجاری در هنگ کنگ در سال 1998، در داخل و خارج از کانادا، پیشگام بوده است. این دانشگاه، از نظر پیشرفت پزشکی نیز به نوآوری ادامه داده تا زمانی که واکسن HIV توسط دکتر چیل یونگ کان به تصویب اداره غذا و داروی ایالات متحده برای شروع آزمایشات انسانی در سال 2012، رسید.

این دانشگاه دانشجویان را در زمینه های گسترده ای جذب کرده و از 117 کشور جهان در کلاس درس آن شرکت می کنند و نیز در خارج از کشور جهت تحقیقات و فرصت های داوطلبانه برای گسترش دیدگاه ها و دانش، تحصیل می کنند. دانشجویان دانشگاه اونتاریوی غربی، تعادلی بین پیشرفت تحصیلی، فرصت های ورزشی و امور داوطلبانه و مشارکت اجتماعی ایجاد میکنند که این امر جوامع قوی ای را به وجود می آورند که این آمار بیش از 277،000 فارغ التحصیل در سراسر جهان را شامل می­شود.

دانشگاه انتاریوی غربی مجموعه ی کاملی از رشته ها را ارائه داده که در زمینه ی 3 رشته در بین 50 تای برتر جهان است. با سرمایه گذاری سالانه تحقیقاتی 235 میلیون دلاری، محققان این دانشگاه به منظور اطلاع رسانی به مقامات سیاسی و به اشتراک گذاری دانش در سطح جهانی کار می کنند. بیش از 60٪ از انتشارات پژوهشی شامل همکاری های بین المللی می شوند.

  1. دانشگاه کلگری

دانشگاه کالگری دانشگاه پیشگام نسل بعدی کانادا است؛ یک موسسه ی آموزشی جوان که تغییر و فرصت را با یک نگرش کارآمد در یکی از شهرهای مهم کانادا بررسی می کند. این دانشگاه دارای جهت گیری استراتژیک مشخص بوده و تا سال 2016 به یکی از پنج دانشگاه برتر دانشگاه کانادا تبدیل شده، که مبتنی بر یادگیری و تدریس نوآورانه است.

دانشگاه کالگری برای حمایت از صنایع و کسب و کار در سطح محلی، ملی و بین المللی تلاش کرده تا به جامعه خدمت کند و ارزش های خود را بازتاب دهد، در حالی که برای یافتن راه حل هایی برای برخی از چالش برانگیزترین مشکلات امروز جامعه نیز تلاش می­کند. دانشگاه کلگری به عنوان یکی از موسسات بزرگ تحقیقاتی کانادایی دارای 14 دانشکده، 53 بخش و بیش از 200 رشته ی آموزشی است.

دانشگاه کلگری نیز دارای 77 مرکز تحقیقاتی کانادایی است و 325 میلیون دلار درآمد حاصل از تحقیقات حمایتی را در سال 2013-2014 کسب کرده است و 85 مرکز تحقیقاتی را برای ایجاد دانش در زمینه هایی از جمله بهداشت، علوم اجتماعی، کسب و کار و انرژی و محیط زیست در اختیار دارد. دانشگاه کلگری بر مبنای تغییرات تحول آفرین است که توسط چشم انداز و برنامه های معین هدایت می شود.

در میان دانشگاه های کمتر از 50 سال، این دانشگاه در حال حاضر رتبه اول در کانادا و در میان 10 دانشگاه برتر در سراسر جهان در رتبه بندی QS قرار دارد.# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید