Liana parvaz

چگونه ویزای هند بگیریم؟ | مدارک مورد نیاز و قیمت ویزای هند

  1. صفحه اصلی
  2. ویزا
  3. هندوستان
  4. چگونه ویزای هند بگیریم؟ | مدارک مورد نیاز و قیمت ویزای هند


ویزای هند یکی از موارد ضروری برای سفر به هند است.هند یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای سفر از سراسر جهان می‌باشد. تاریخ غنی و فرهنگ این کشور همواره مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. علاوه بر این، چشم اندازها و جاذبه‌های چشم نواز این کشور نیز نقش بسزایی در انتخاب هند برای سفر دارند. از آن جا که این کشور یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده است در هر گوشه از این کشور می‌توان قو‌م‌ها، نژادها و مذاهب مختلف را مشاهده کرد.همانند دیگر کشورها برای ورود به کشور هند نیز نیاز به اخذ ویزای هند وجود دارد. ایرانیان نیز برای سفر به کشور هند نیاز به اخذ ویزای این کشور دارند.

راهنمای درخواست ویزای هند

اگر شهروند ایالات متحده، انگلستان، کانادا، ایران و یا بسیاری دیگر از کشورها باشید، برای بازدید از هند حتی به عنوان یک توریست، نیاز به گذرنامه و ویزا دارید. با این حال، گرفتن ویزا برای هند بسیار ساده‌تر از همیشه است و روند درخواست ویزای هند اکنون شامل گزینه‌ای برای درخواست ویزا بصورت آنلاین (e-Visa) نیز هست. همچنین دریافت ویزای هند ارزان‌تر از گذشته شده است. کانادایی‌ها، آمریکایی‌ها، استرالیایی‌ها، اتباع انگلیس (و دیگران) واجد شرایط ویزای توریستی 1 ساله برای هند و ویزای الکترونیکی جدید برای هند هستند.

• هزینه ویزای الکترونیکی یک ماهه: 25 دلار آمریکا از جولای - مارس، اوج فصل گردشگری

• هزینه ویزای الکترونیکی یک ماه: 10 دلار آمریکا از آپریل - ژوئن، فصل کاهش گردشگری

• ویزای توریستی 5 ساله جدید: 80 دلار آمریکا

• ویزا گردشگری الکترونیکی 1 ساله: 40 دلار آمریکا

انواع ویزای هند از لحاظ نوع صدور

ویزای عادی:

برای درخواست ویزای عادی، مانند ویزای توریستی 1 ساله، باید به سفارت هند درخواست دهید. شما باید ابتدا بصورت آنلاین اقدام کنید، فرم را چاپ کنید و آن را به سفارت این کشور و یا کارشناسان آزانس لیانا پرواز برسانید.

بسیاری از قوانین وجود دارند که باید حتما از آنها مطلع باشید. به طور مثال در نامه درخواست ویزای هند نباید هیچ غلط املایی یا خط خوردگی یا موارد نقص اطلاعات دیگر وجود داشته باشد. در صورت مشاهده هر کدام از این موارد درخواست ویزای شما رد خواهد شد. پس توجه کنید که حتما این موارد را به دقت رعایت کنید.

ویزای الکترونیکی:

برای درخواست ویزای الکترونیکی هند، می‌توانید به صورت آنلاین در این صفحه اقدام کنید: Indian Visa Online

نکته: اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما از تاریخ سفر بیش از شش ماه اعتبار داشته باشد.

ویزای هند

تماس با سفارت برای ویزای عادی هند

برای شروع مراحل دریافت ویزای عادی هند و پر کردن فرم درخواست ویزا باید با سفارت هند در کشور خود تماس بگیرید. البته بهتر است شما به شرکت یا موسسه واسطه ای مانند آژانس لیانا پرواز که تجربه‌ی خوبی در زمینه اخذ ویزای هند دارد مراجعه کنید تا کار گرفتن ویزای شما را انجام دهد. در این صورت باید توجه کنید که تمامی اطلاعات خود را به کارشناسان ما ارائه کنید تا آن‌ها بتوانند روند کار را سریعتر انجام دهند.

• اگر شهروند کانادا هستید می‌توانید به صفحه BLS Services مراجعه کنید. این لینک صفحه‌ای است که کنسولگری هند در کانادا برای پردازش ویزا از آن استفاده میکند.

• اگر اهل آمریکا هستید، از اینجا در صفحه کنسولگری هند شروع کنید یا مستقیماً به Cox and Kings Global Services Pvt بروید.

• اگر در سایر کشورها مانند ایران زندگی می‌کنید و قصد سفر به تور هند را دارید می‌توانید به کنسولگری هند در ایران مراجعه کنید و درخواست ویزای هند را ارائه دهید. در سفارت کاملا شما را راهنمایی می کنند. فقط به یاد داشته باشید که تمام مدارک را همراه خودتان ببرید.

قیمت ویزای هند

 قیمت ویزای هند

زمان مورد نیاز

قیمت

نوع ویزا

5 تا 7 روز

39 دلار

1 ماهه سینگل

5 تا 7 روز

45 دلار

1 ماهه دابل

5 تا 7 روز

90 دلار

1 ساله مولتیپل

5 تا 7 روز

110 دلار

5 ساله مولتیپل

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ ویزای هند کافیست با کارشناسان ما به شماره 41187 تماس بگیرید.

هر آنچه که راجع به e-Visa باید بدانید

به گفته وب سایت دولت هند، ویزای الکترونیکی برای "مسافرین بین المللی که تنها هدف آنها بازدید از هند برای تفریح، دیدن مناظر، بازدید و دیدار با دوستان یا اقوام، مدت زمان کوتاه برای معالجه پزشکی یا ویزیت شغلی است" می‌باشد. همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر راجع به ویزای الکترونیکی هند به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید.

• توجه داشته باشید که باید نسخه‌ای از ویزای هند را که پس از ثبت نام از طریق ایمیل دریافت کرده‌اید، چاپ کنید و هنگام سفر به هندوستان آن را همراه خود ببرید.دقت داشته باشید که هنگام ورود به فرودگاه هند حتما مهر ورود در پاسپورت شما زده شود.

• ویزای الکترونیکی برای بازدیدهایی که بیش از یک سال نباشد مناسب است.

• ویزای جدید الکترونیکی اجازه‌ی دو یا چندبار ورود را می‌دهد؛ به این معنی که شما می‌توانید پس از ترک هند بار دیگر با همان ویزا (با توجه به نوع ویزا) وارد کشور هندوستان شوید.

• شما باید حداقل چهار روز و حداکثر 120 روز قبل از رفتن خود به هند درخواست خود را برای اخذ ویزای هند ارائه کنید.

• می‌توانید سالی دو بار برای ویزا الکترونیکی هند اقدام کنید.

• e-Visa ویزیا گردشگری الکترونیکی، ویزای تجارت الکترونیکی، ویزای کنفرانس الکترونیکی، ویزای پزشکی الکترونیکی و ویزای همراه پزشکی الکترونیکی را شامل می‌شود.

برنامه ویزا الکترونیکی در 24 فرودگاه هند از جمله: دهلی، چنای، کلکاتا، بمبئی، حیدرآباد، بنگلورو، کوچی، تیرووانانتاپورام، جیپور، امریتسار، گایا، لاکنو، تریک، واراناسی و احمدآباد قابل دسترسی است. همچنین برخی از بنادر وجود دارد که در آن می‌توانید از e-Visa استفاده کنید. اما حتما دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید فرودگاه ورودی شما در لیست فعلی قرار دارد؛ زیرا این اطلاعات هر لحظه در حال تغییر هستند.

نکته: بسیاری از سایت‌های جعلی وجود دارند که بسیار شبیه به سایت رسمی دولت هند هستند. دقت کنید که حتما عبارت gov.in در URL صفحه شما وجود داشته باشد.

همه چیز درباره ویزاهای تحصیل یوگا، تحصیلات، داوطلبانه، روزنامه نگاری و تجارت در هند

یوگا: از آن جایی که هند یکی از ریشه‌های یوگا در جهان است سالانه افراد زیادی برای آموزش آن به هند سفر می‌کنند. اگر شما هم برای شرکت در یک کلاس آموزشی یوگا قصد سفر به هند را دارید، می‌توانید ویزای توریستی هند را دریافت کنید.

تحصیلات: اگر قصد رفتن به یک موسسه آموزشی شناخته شده در هند را دارید، به ویزای تحصیلی هند نیاز دارید.

روزنامه نگاری: اگر شما به طور حرفه‌ای و تمام وقت در حال کاردر یک نشریه حرفه‌ای یا رسانه‌ای دیگر هستید و داستان‌های گردشگری حرفه‌ای در مورد هند می‌نویسید یا برای مجلات عکس می‌گیرید، به یک ویزای روزنامه نگاری هند نیاز دارید.

وبلاگ نویسان: بسیاری از وبلاگ نویسان مسافر فقط برای سرگرمی وبلاگ می‌نویسند و احتمالاً برای این کار ویزای توریستی هند کافی باشد. فقط اطمینان حاصل کنید که دلیل حضور خود در هند را، گردشگری انتخاب کنید و نه کار؛ و هرگز نگویید که شما یک روزنامه نگار هستید، مگر اینکه این شغل تمام وقت و حرفه‌ای شما باشد و مشغول به کار در یک رسانه باشید.

داوطلبان: اگر داوطلبانه در هندوستان هستید، به ویزای داوطلبی نیاز دارید.

ویزای تجارت: اگر هدف شما از سفر به هند تجارت است،به ویزای تجاری هند نیاز دارید.

انواع دیگر ویزا شامل ویزا کنفرانس، پزشکی، ترانزیت و تحقیق است.


قیمت ویزای هند 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هند

  • اسکن صفحه اول پاسپورت ایرانی
  • اسکن عکس 5*5
  • تکمیل فرم مشخصات
  • آدرس کامل، تلفن و کدپستی مسافر
  • کپی تمامی صفحات شناسنامه
  • درصورت سفر قبلی مسافر به هند ارائه اصل پاسپورت قبلی الزامی می باشد.

 

آدرس سفارت هند در تهران :

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، شماره ۴۶

تلفن : ۵-۸۸۷۵۵۱۰۲-۰۲۱

 


# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید