Liana parvaz

اخذ ویزای عراق | ویزای انفرادی عراق | لیانا پرواز


کارشناس ویزای عراق


بسیاری از افراد و گردشگران علاقه دارند تا به منظور بازدید از مکان‌های دیدنی که در کشور عراق واقع شده است و یا برای بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی این کشور و یا با هدف مشاهده مناظر طبیعی و توریستی عراق، به این کشور سفر کنند. بنابراین مانند تمامی سفرهای خارج از کشور و قبل از هر اقدامی، لازم است تا ویزای توریستی و یا گردشگری عراق را دریافت کنند.

ویزای عراق چه نوع ویزایی است؟

همان‌طور که می‌دانید عراق یکی از کشورهای خاورمیانه است. این کشور از گروه‌های مختلف مردمی و قومیت‌های متعدد تشکیل شده است. از جمله این گروه‌ها و قومیت‌های مختلف می‌توان به شیعیان، اهل تسنن، مسیحیان، ایزدی‌ها و... اشاره کرد. وجود این قومیت‌ها در کنار مناظر طبیعی و هم‌چنین اماکن زیارتی و سیاحتی، این کشور را به یکی از کشورهای توریستی تبدیل ساخته است. بنابراین افراد زیادی به صورت روزانه و با اهداف مختلف، به این کشور آسیایی، سفر می‌کنند. بعضی از شهرهای کشور عراق نسبت به دیگر شهرها میزان بازدیدکنندگان بیشتری را به خود اختصاص داده است. از جمله این شهرها می‌توان بغداد، کربلا، نجف، سلیمانیه، اربیل و... را نام برد.

لازم است ذکر شود که ویزای عراق به طور معمول، به دو صورت صادر می‌شود که عبارتند از ویزای کوتاه مدت که در بیشتر موارد، ویزای زیارتی و یا سیاحتی و توریستی عراق را شامل می‌شود. نوع دیگر ویزای عراق، ویزای بلند مدت است. ویزای بلند مدت کشور عراق، عمدتا تجاری و کاری است. از طرف دیگر ویزای عراق را می‌توانید به صورت‌های گروهی و یا انفرادی دریافت کنید.

ویزای عراق 1

شرایط دریافت ویزای عراق

علاقمندان به دریافت ویزای توریستی عراق، لازم است به نکاتی توجه داشته باشند. از جمله این نکات می‌توان مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی و مراجعه حضوری به سفارت این کشور را نام برد. بنابراین برای دریافت این ویزا، چند مدرک مهم را با خود به همراه داشته باشید. از جمله این مدارک می‌توان اصل پاسپورت را نام برد. لازم است بدانید که مدت اعتبار پاسپورت برای دریافت ویزای گردشگری عراق، حداقل 6 ماه است. پس لازم است از قبل در مورد میزان اعتبار پاسپورت خود آگاهی داشته باشید.


ویزای انفرادی عراق

به همراه داشتن عکس 3*4 با پس زمینه سفید رنگ که حتما از روبرو و تمام رخ گرفته شده باشد، ضروری است. عکس مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی و گردشگری عراق نباید هیچ گونه روتوشی داشته باشد. پرداخت تمامی هزینه‌های مربوط به صدور ویزای توریستی کشور عراق، اصل و کپی کارت شناسایی ملی و به همراه داشتن شناسنامه نیز برای اخذ ویزای عراق لازم است.

ارائه بلیط رفت و برگشت به این کشور و هم‌چنین ارائه رزرواسیون هتل مورد نظر در کشور عراق  و تکمیل کردن فرم درخواست ویزای عراق از دیگر مدارک لازم برای انجام این کار است.

ویزای عراق 2

نکته دیگر قابل ذکر این است که برای اخذ ویزای توریستی عراق می‌توانید به سفارت این کشور در تهران مراجعه کرده و کلیه مدارکی که در بالا به آن اشاره شد را به همراه درخواست خود به این سفارت تحویل دهید تا در زمان مشخص، صدور ویزای شما انجام شود.

مدت اعتبار ویزای عراق

تمامی ویزاهای توریستی و گردشگری عراق، مدت اعتبار سه ماهه دارند و به طور معمول، به صورت انفرادی، صادر می‌گردند. فردی که با در دست داشتن این ویزا به کشور عراق سفر می‌کند تنها در این مدت از زمان، اجازه ورود به خاک این کشور را دارد. این بدین معنا است که فرد از زمان صادر شدن ویزا تا مدت زمان سه ماه، اجازه دارد تا به کشور عراق، وارد شود.

از طرف دیگر، افرادی که این نوع از ویزا را دریافت می‌کنند تنها یک بار مجاز به ورود به این کشور هستند. نکته قابل ذکر این است که پس از ورود به خاک کشور عراق با استفاده از ویزای توریستی و یا انفرادی به مدت سی روز اجازه اقامت در خاک این کشور را دارید. بنابراین در روز سی‌ام پس از حضور و اقامت در این کشور، باید خاک کشور عراق را ترک کنید.

ویزای عراق 3

از دیگر نکاتی که لازم است در نظر داشته باشید این است که در صورتی که شما تمایل داشته باشید کم‌تر از سی روز یا یک ماه، در کشور عراق اقامت داشته باشید و سپس از این کشور بازگردید و قصد داشته باشید به طور مجدد به این کشور سفر کنید و بدین ترتیب از باقی مانده زمان اعتبار ویزای خود استفاده کنید، اجازه چنین کاری را نخواهید داشت چراکه اجازه ورود به این کشور، تنها یک بار امکان پذیر است که مدت آن نیز سی روز است.

تمدید ویزای عراق چگونه است؟

لازم است بدانید که ویزای توریستی کشور عراق، قابل تمدید شدن نیست. بنابراین پس از تمام شدن مدت اعتبار سه ماهه آن، اجازه تمدید ویزای خود را نخواهید داشت. از طرف دیگر در صورتی که بیش از 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید لازم است جریمه و یا مبلغی را با عنوان غرامت پرداخت کنید. میزان این جریمه و مبلغ قابل پرداخت، در ازای هر روز ماندن در خاک این کشور، متفاوت است و به طور روزانه، این مبلغ افزایش خواهد یافت. لازم است به این نکته نیز توجه داشته باشید که ورود به خاک کشور عراق و اقامت یافتن در آن، بدون ویزا و یا داشتن ویزایی که اعتبار ندارد جرم تلقی می‌شود و سه الی ده سال حبس و یا غرامت مالی به همراه خواهد داشت.

ویزای عراق 4

هزینه درخواست ویزای عراق

یکی دیگر از نکاتی که لازم است برای صدور ویزای عراق، در نظر داشته باشید هزینه و قیمت درخواست ویزا است. لازم است بدانید که میزان هزینه درخواست ویزای گردشگری عراق و قیمت آن، بسته به نوع ویزای درخواست شده، متفاوت است. ویزای انفرادی 1 ماهه عراق معادل 200$ بوده و دارنده ویزا 3 ماه فرصت برای ورود به عراق را خواهد داشت.# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید