Liana parvaz

راهنمای جامع گرفتن اقامت سنگاپور

سنگاپور یکی از کشور‌های بزرگ در اقتصاد جهان است و معمولا یکی از مهم‌ترین دلایل برای اقامت دادن یا ندادن کشور‌ها، بحث اقتصادشان است. با توجه به تمایل زیاد افراد برای گرفتن اقامت سنگاپور به دلیل رونق اقتصادی بالا، زندگی مدرن، درآمد عالی و تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، تصمیم گرفتیم مطلبی جامع در مورد گرفتن اقامت سنگاپور مدارک و شرایط مورد نیاز برای اقامت در سنگاپور تهیه کنیم. همچنین در صورتی که نیاز به ویزای سنگاپور دارید می‌تواتید مطلب "راهنمای جامع گرفتن ویزای توریستی سنگاپور" را مطالعه کنید که به طور کامل در مورد ویزا سنگاپور و چگونگی اخذ آن اطلاعات کاملی ارائه شده است.

ویزای سنگاپور:

برای ماندن در سنگاپور مثل دیگر کشورهای جهان نیاز به ویزا دارید. ویزای سنگاپور انواع مختلفی دارد که در صفحه مربوط به ویزای سنگاپور به معرفی انواع ویزاهای سنگاپور و شرایط و مدارک مورد نیاز برای هریک از ویزاهای سنگاپور پرداختیم. همچنین برای گرفتن ویزای توریستی سنگاپور مطلب جامعی تحت عنوان راهنمای جامع گرفتن ویزای توریستی سنگاپور آماده کردیم که در صورتی که نیاز به ویزا توریستی سنگاپور دارید می‌توانید آن را مطالعه کنید.

اقامت در سنگاپور:

در این مطلب به توضیح انواع اقامت‌های سنگاپور می‌پردازیم و هریک را کامل توضیح خواهیم داد. کشور سنگاپور همان‌طور که بالا اشاره شد جزو کشورهای پر رونق اقتصادی است و جمعیتی بین 5 الی 6 میلیون نفر دارد. با این حال تقریبا 10 درصد جمعیت این کشور را گرفته‌اند. با توجه به نکات بالا به راحتی متوجه این موضوع خواهید شد که کشور سنگاپور به راحتی به افراد خارجی اجازه اقامت دائم سنگاپور را نخواهد داد.

انواع اقامت سنگاپور:

اقامت تحصیلی سنگاپور:

یکی از آسان‌ترین روش‌های گرفتن اقامت موقت سنگاپور، اقامت تحصیلی و استفاده از ویزای تحصیلی سنگاپور است. برای اقامت تحصیلی در سنگاپور فقط کافیست شما یک دعوتنامه از یکی‌ از دانشگاه‌های سنگاپور داشته باشید، در این صورت با داشتن پاسپورت معتبر می‌توانید به مدت تحصیلی که در سنگاپور خواهید داشت نیز اقامت داشته باشید. سنگاپور دارای 34 دانشگاه است و بعضی از این دانشگاه‌ها به حدی معتبر هستند که با فارق التحصیل شدن از آنها به راحتی می‌توانید آینده‌ای خوب برای خودتان رقم بزنید چرا که با داشتن مدارک دانشگاه‌های معتبر سنگاپور می‌توانید هم به دانشگاه‌های معتبر سراسر جهان برای ادامه تحصیل بروید و هم از شرکت‌های زیادی درخواست برای همکاری داشته باشید.

ویزای کاری و اقامت کاری سنگاپور:

اقامت کاری سنگاپور و گرفتن ویزای کاری سنگاپور برای شما دو راه می‌تواند داشته باشد.
1- گرفتن اقامت کاری سنگاپور به عنوان کارمند یا کارگر
2- گرفتن ویزای کاری سنگاپور به عنوان کارفرما

گرفتن اقامت موقت کاری سنگاپور به عنوان کارمند یا کارگر:

برای گرفتن ویزای موقت کاری سنگاپور شما باید یک دعوتنامه از یک شرکت در سنگاپور داشته باشید، ویزای کاری سنگاپور انواع مختلفی دارد که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب معرفی انواع مختلف ویزا سنگاپور را مشاهده فرمایید. مدت اقامت کاری سنگاپور وابسته به شغلتان است و تا هر زمانی که شرکت کارفرمای شما در سنگاپور به شما احتیاج داشته باشد و درخواست کند شما می‌توانید به صورت سال به سال، ویزای کاری خود را تمدید نمایید. برای کار کردن در سنگاپور، فقط و فقط باید ویزای کاری داشته باشید و در غیر اینصورت طبق قوانین موجود با شما رفتار خواهد شد.

گرفتن ویزای کاری سنگاپور به عنوان کارفرما:

کشور سنگاپور برای دادن ویزای دایم سنگاپور کمی سخت گیر است ولی اگر شما یک کارفرما باشید، با سرمایه اولیه تقریبا دو و نیم میلیون دلار می‌توانید اجازه ایجاد کسب و کار در سنگاپور را پیدا کنید، سپس بعد از گذشت 5 سال و بررسی وضعیت شما از بابت پرداخت مالیات، میزان سود آوری و ... کشور سنگاپور به شما اجازه اقامت دائم را خواهد داد و به شما یک کد شهروندی اختصاص می‌دهد و پس از آن شما دارای قوی‌ترین پاسپورت جهان خواهید شد. پاسپورت سنگاپور قوی‌ترین پاسپورت در جهان است و با آن می‌توانید به 159 کشور جهان سفر کنید.

اقامت و ویزای سرمایه گذاری در سنگاپور:

اگر شما می‌خواهید یک کسب و کار راه بیاندازید و فقط سرمایه‌ای در حدود 600 الی 700 هزار دلار دارید، می‌توانید با سرمایه گذاری در سنگاپور ویزای این کشور را ابتدا به صورت 5 ساله و سپس به صورت دائم، پس از بررسی‌های لازم اخذ نمایید. نوع و میزان سرمایه گذاری در سنگاپور می‌تواند متفاوت باشد ولی معمولا در شرایط عادی شما می‌توانید، در بورس یا در یکی از شرکت‌های موجود در سنگاپور سرمایه گذاری کنید و سپس درخواست صدور ویزا را دهید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و بررسی نحوه‌ی سرمایه گذاری در سنگاپور می‌توانید به سایت سفارت سنگاپور و یا به یکی از سفارت‌های سنگاپور مراجعه کنید. نوع و میزان سرمایه گذاری در سنگاپور می‌تواند متفاوت باشد ولی معمولا در شرایط عادی شما می‌توانید در بورس یا در یکی از شرکت‌های موجود در سنگاپور سرمایه گذاری کنید و سپس درخواست صدور ویزا را دهید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه  و بررسی نحوه سرمایه گذاری در سنگاپور می‌توانید به سایت سفارت سنگاپور و یا به یکی از سفارت‌های سنگاپور مراجعه کنید.

پناهندگی در سنگاپور:

کشور سنگاپور یکی از معدود کشورهایی در جهان است که میزبان پناهندگان نیست و به صورت صریح اعلام شده است که هیچ یک از پناهندگان به سنگاپور مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد و برایشان ویزا و پاسپورت صادر نمی‌گردد. پناهندگان به کشور سنگاپور در صورت مواجهه با قانون سریعا به کشور مبداشان دیپورت خواهد شد.

مهاجرت به سنگاپور:

کشور سنگاپور یکی از مدرن‌ترین و بهترین کشورهای جهان است و مهاجرت به سنگاپور مطمئنا می‌تواند شرایط زندگی شما را دگرگون کند. برای تصمیم گیری کلی می‌توان گفت مهاجرت به سنگاپور یکی از سخت‌ترین اقدامات مهاجرتی خواهد بود ولی می‌توان گفت، در صورتی که بتوانید اقامت و ویزای کاری سنگاپور را دریافت کنید و پس از آن اقامت دائم بگیرید چه از لحاظ درآمد و چه از لحاظ شرایط زندگی در یکی از بهترین کشورهای جهان خواهید بود و حتی شرایط زندگی در سنگاپور از بعضی از کشور های اروپایی نیز بهتر است.

حداقل درآمد در سنگاپور در سال 2018:

حداقل درآمد کارکنان در سنگاپور که برای کارگران معمولی مانند کارگران ساختمان یا نظافتی در نظر گرفته شده است، بر خلاف دیگر کشور‌های جهان که حداقل درآمد هر کارگر را مشخص می‌کند،این مورد تعریف شده است و میزان درآمد هر کارگر می‌تواند مشخص باشد.

اقامت سنگاپور - حداقل درآمد در سنگاپور

میانگین درآمد در سنگاپور سال 2018:

میانگین درآمد سال 2018 برای کارکنان شاغل در این کشور حدود 5000 دلار سنگاپور است و هر دلار آمریکا 38/1 دلار سنگاپور است، همچنین می‌توان اشاره کرد میانگین زمان کاری کارکنان در سنگاپور، 45 ساعت در هفته می‌باشد.


# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

 • کمال

  کمال

  با سلام وخسته نباشید . میخواستم هزینه مهاجرت کاری و تحصیلی به سنگاپور رو بپرسم ممنون مییشم پاسخ بدین

 • لیانا پرواز

  لیانا پرواز

  سلام وقتتون بخیر. هزینه ی ویزای تحصیلی سنگاپور تقریبا 300دلاره البته فقط هزینه تحصیل - هزینه های جانبی مثل اقامت و دانشگاه و ... جداهستند. مهاجرت کاری رو تا جایی که اطلاع داریم قبول نمیکنن و فقط به صورت موقت یک ساله یا دو ساله میتونید اونجا اقامت داشته باشید و درصورت نیاز کارفرما به شما دوباره ویزا سنگاپور شما تمدید میشه

 • Mohsen maroofi

  Mohsen maroofi

  سلام من چطوری میتونم برم سنگاپور کارکنم آیا راهی به غیر از دعوت نامه هست؟؟؟البته من مدارکایه زیادی دارم برای مهاجرت ۰۹۳۰۵۰۰۱۳۷۹ این تلفنم هست اگه کمکم کنید ممنون مبشم

 • لیانا پرواز

  لیانا پرواز

  وقت بخیر. ما در زمینه اقامت سنگاپور فعالیتی نداریم. پیشنهاد میکنیم از مراجه تخصصی در این زمینه کمک بگیرید

پیام خود را بنویسید