Liana parvaz

مدارک ویزای روسیه:

کشور روسیه برای ورود ایرانیان نیازمند اخذ ویزا قبل از سفر می‌باشد. در مطلب "چگونه ویزای روسیه بگیریم؟" به صورت کامل توضیح داده‌ایم که چگونه می‌توان ویزای توریستی روسیه را اخذ نمود. با توجه به وجود انواع مختلف ویزا برای کشور روسیه و تفاوت در مدارک هر کدام، در این مطلب مدارک ویزای کشور روسیه را معرفی کرده‌ایم.

مدارک ویزای روسیه

مدارک ویزای توریسی روسیه:

ویزای توریستی روسیه معمول‌ترین و پر استفاده‌ترین ویزا در بین انواع ویزا روسیه است. این نوع ویزا شرایط دشواری ندارد و به راحتی با داشتن مدارک زیر می‌توانید این نوع ویزا را اخذ نمایید.

1- تاییدیه استاندارد آژانس مسافرتی: اولین و مهم‌ترین مدرکی که برای اخذ ویزای توریستی مورد نیاز است، تاییدیه استاندارد از یک آژانس مسافرتی در روسیه است. برای گرفتن این تاییدیه می‌توانید با یک آژانس مسافرتی در روسیه مکاتبه کنید و از آنها درخواست گرفتن کد تاییدیه ویزای روسیه کنید و یا از کارشناسان لیانا پرواز برای درخواست ویزا به سفارت روسیه کمک بخواهید.

2- بلیط هواپیما رفت و برگشت: ویزای صادر شده از سفارت روسیه دارای اعتباری برابر با مدت اقامت شما در روسیه خواهد بود و مدت اقامت شما از تاریخ رفت و برگشتتان که روی بلیط درج شده مشخص می‌گردد. در نظر داشته باشید که برای ویزای توریستی روسیه شما حداکثر به مدت 30 روز می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

3- پاسپورت معتبر: شما برای ورود به روسیه همانند تمامی کشورهای دنیا که بخواهید سفر کنید، نیازمند پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه و دارای 2 برگه خالی هستید. 6 ماه اعتبار باید پس از مدت اعتبار ویزای شما باشد.

4- فرم ویزای روسیه: شما برای تحویل مدارک به سفارت، باید فرم استاندارد این ویزا را پر کرده و همراه دیگر مدارک تحویل کارشناسان لیانا پرواز و یا سفارت روسیه دهید.

5- عکس پرسنلی در سایز 3*4

6- بیمه مسافرتی

مدارک ویزای توریستی روسیه

مدارک ویزای شخصی Private روسیه:

ویزای شخصی یا Private روسیه نوعی از ویزا این کشور است که از طریق داشتن دوست و یا فامیل در این کشور قابل دریافت است. مدارک ویزای شخصی عبارتند از:

1- اصل نامه دعوتنامه روسیه: دعوتنامه روسیه از طریق اداره خدمات مهاجرت محلی روسیه قابل دریافت است که باید شرایط زیر را دارا باشد:

 • اصل باشد(کپی قابل قبول نیست)
 • دارای مهر باشد
 • شامل اسم کامل دعوت شونده، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، مدت اقامت و شهرهای مورد بازدید باشد.

  2- پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار

  3- فرم پر شده ویزای روسیه

  4- یک قطعه عکس 3*4

  5- بیمه مسافرتی

مدارک ویزای تجاری روسیه:

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری یا Business روسیه عبارتنداز:

1- دعوتنامه رسمی : شما برای دریافت ویزای تجاری روسیه باید یک دعوتنامه از یک شرکت خصوصی و یا دولتی در روسیه داشته باشید. این دعوتنامه باید از طریق مراحل مشخص شده توسط وزارت امور خارجه روسیه صادر شده باشد.

2- پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه

3- فرم تکمیل شده سفارت روسیه

4- یک قطعه عکس 3*4

5- ارائه گواهی آزمایش خون HIV یا ایدز منفی برای ویزای مولتی

6- بیمه مسافرتی

مدارک ویزای کار روسیه :

برای کار در روسیه شما نیازمند ویزای کار هستید. این ویزا در دوره‌های 3 ماه اعتبار صادر می‌گردد و یکبار اجازه ورود دارد. برای تمدید و تبدیل آن به ویزای مولتی به اداره مهاجرت روسیه باید مراجعه کرد و همچنین این نوع ویزا دارای مدارک زیر است.

1- دعوتنامه صادر شده توسط اداره مهاجرت محلی روسیه

2- پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار پس از تاریخ اتمام ویزا

3- فرم تکمیل شده در سایت سفارت

4- یک قطعه عکس پرسنلی 3*4

5- بیمه مسافرتی

مدارک ویزای کار روسیه

مدارک ویزای ترانزیت روسیه:

اگر بخواهید در سفرتان به یک کشور، در روسیه توقف داشته باشید نیازمند ویزای تراتزیت هستید. ویزای ترانزیت روسیه نیازمند مدارک زیر می‌باشد:

1- ویزای کشور مقصد که در پاسپورت فرد متقاضی باشد

2- فرم تکمیل شده سفارت به زبان انگلیسی

3- 3 قطعه عکس 3*4

4- بلیط رفت و برگشت هواپیما

5- بیمه مسافرتی

مدارک ویزای تحصیلی روسیه:

برای تحصیل در کشور روسیه شما باید برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید که مدارک زیر برای دریافت این ویزا مورد نیاز است:

1- دعوتنامه رسمی از اداره خدمات مهاجرت محلی روسیه

2- پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه

3- فرم انگلیسی تکمیل شده ویزای روسیه

4- 1 قطعه عکس 3*4

5- بیمه مسافرتی

 


# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید