Liana parvaz

آزمون PTE:

آزمون Pearson Tests English که با نام اختصاری PTE شناخته می شود، آزمون زبان انگلیسی است که نمره آن برای پذیرش تحصیلی و یا مهاجرت به بعضی از کشورها اعم از کانادا یا استرالیا می­تواند بسیار موثر و کمک کننده باشد. این آزمون نشان دهنده مهارت زبان شما می باشدکه با ارائه دادن به دانشگاها ،موسسات و یا سازمان های دولتی شانس شما را در پذیرش تحصیلی و یا مهاجرت دو چندان می کند.


نمره آزمون PTE چگونه محاسبه می شود ؟

در آزمونPTE برای هر بخش نمره ای از 10 تا 90 برای شما در نظر گرفته می شود و در نهایت نتیجه کلی این آزمون نیز حاصل میانگین کل بخش ها ی آزمون بوده و نتیجه ای هم که دریافت می کنید بین 10تا 90 خواهد بود.

اکثر افرادی که قصد مهاجرت و یا تحصیل به کشورهای دیگر را دارند به سیستم امتیازدهی تافل iBT و یا آیلتس آشنا هستند با توجه به جدول زیر شما می توانید از چگونگی تقسیم نمرات PTE نسبت به آزمون تافل و آیلتس مطلع شوید.

روسیه

نتیجه آزمون PTE  :

برای گرفتن جواب آزمون PTE  شما باید حدود 2 تا 5 روز کاری منتظر باشید و این خود در مقایسه با جواب آزمون تافل یا IELTS  که شما باید یک هفته تا سه هفته منتظر باشید یک حسن به شمار می آید.

نحوه آزمون  PTE :

این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می شود و در مقابل آزمون IELTS که ممتحن نقش بسزایی در آن دارد خطای آن کمتر است. 

**اما مشکل این آزمون در مقایسه با آزمون های IELTS  و TOEFL iBT عدم برگزاری در داخل کشور می باشد و همچنین عدم کسترش پذیرش نمره آن در مقایسه با دو آزمون دیگر است.  


شما می توانید  با سفر به کشورهایی چون روسیه، ترکیه، امارات متحده عربی و ... دراین آزمون شرکت کنید.

هزینه آزمون PTE :

از آن جایی که این آزمون در کشورهای مختلف برگزار می شود، هزینه های آن نیز نسبت به کشور برگزار کننده آزمون متغیر است . اما استاندارد ثبت نام و با تاخیر آن حدودا 150 -300 دلار آمریکا می باشد.


** برای اطلاع از این که آیا دانشگاه مقصد نتیجه آزمون PTE  رابه عنوان نمره زبان می پذیرد یا خیر شما می توانید به سایت رسمی PTE  مراجعه کنید.


# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید