Liana parvaz

حذف روادید ایران برای شهروندان چینی

چندی پیش خبری منتشر شد که ویزای ایران برای اتباع چینی حذف گردیده است. ایران کشوری کهن با تاریخی غنی است که در طول تاریخ خود روابط گسترده و پیچیده ای با دیگر کشورها داشته است، از جمله این روابط می توان به روابط ایران و چین اشاره کرده که در سیر تاریخی خود روابط و مناسبات خوبی بین این دو کشور برقرار بوده است گواه این را می توان جاده ابریشم دانست که ایران را به عنوان پل ارتباطی به شرق و غرب وصل میکرد و همینطور چین را، چندی است که شهروندان چینی به مقصد ایران علاقه مند شده اند و از این رو دولتمردان ایران در صدد تسهیل این روند هستند بدین سان اقدامات لازم توسط وزارت خارجه و سازمان گردشگری ایران برای حذف روادید ایران جهت بازدید شهروندان چینی از ایران انجام شده است ولی چون سازه کارهای آن هنوز نهایی نشده است شهروندان چینی طبق آخرین قوانین موجود و با اخذ ویزای ورود ایران در مبادی ورودی از ایران بازدید داشته باشند. در ادامه درمورد چگونگی اخذ ویزای فرودگاهی ایران برای شهروندان چینی پرداخته می شود.

حذف ویزای ایران برای چینی ها - تخت جمشید

ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع چینی

ویزای فرودگاهی ایران برای شهروندان چینی صادر می شود که با هدف جهانگردی و توریستی به ایران سفر می کنند از این رو جهت فعالیت های دیگری به جز توریستی نیازمند اخذ ویزای ایران در قبل از ورود به ایران است. مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرودگاهی ایران برای چینی ها عبارت است از :

 • تکمیل برگه یا فرم درخواست ویزای ایران
 • دو قطعه عکس 4*3 تمام رخ پرسنل
 • اصل گذرنامه معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • پرداخت هزینه صدور ویزای ایران


# عنوان نام فایل

درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

 • محرمعلي صدرخانلو

  محرمعلي صدرخانلو

  سلام. لطفا بفرماييد ويزاي تجاري فرودگاهي براي اتباع چين و يا ساير كشور هاي مجاز مشخص شده حد اكثر چند روزه مي تواند باشد. تشكر

 • سلام الان به خاطر کرونا ویزای فرودگاهی انجام نمیشود

 • سلام الان به خاطر کرونا ویزای فرودگاهی انجام نمیشود

پیام خود را بنویسید