Liana parvaz

ویزا کانادا

راهنمای ویزا کانادا | لیانا پرواز

کانادا یکی از مناسب‌ترین مقاصد برای هر چیزی است که فکرش را کنید از شغل گرفته تا پیدا کردن بهترین دانشگاه‌هایی که می‌توانید در آنها تحصیل کنید. کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی قرارگرفته است. کشور کانادا از 10 استان و 3 ایالت تشکیل شده است و حکومت  این کشور از نوع دموکراتیک پارلمانی است. کشور کانادا دومین کشور بزرگ جهان از نظر وسعت جغرافیایی است. فقط کشور روسیه است که از آن بزرگتر است. کشور کانادا دارای بزرگترین مرز جهان با یک کشور دیگر جهان است که این مرز بین کانادا و ایالت متحده امریکا واقع شده است. جمعیت کانادا در حدود 33 میلیون نفر است پس در نتیجه کشور کانادا با وسعت زیاد و جمعیت کم می‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای اقامت موقت و یا اقامت دائم باشد. اوتاوا پایتخت کشور کانادا است. کانادا تحت سلطنت مشروطه ملکه انگلستان است ولی ملکه انگلستان عملا توان اجرایی و استراتژی ندارد. شهر های اصلی کانادا عبارتند از: اوتاوا (پایتخت کانادا) ، مونترال، ونکوور، تورنتو، ادمونتون، کلگری، ساسکچوآن، وینیپگ، فدریکشن، هالیفکس و سنت جان است.

ویزای تضمینی مولتی کانادا

انواع ویزای کانادا:

ویزای کانادا مثل دیگر کشورهای جهان دارای انواع مختلفی است ولی اگر بخواهیم ویزای کانادا را بطور کلی دسته‌بندی کنیم. ویزای کانادا دارای 2 نوع مختلف است:

 1. ویزای موقت
 2. ویزای دائم(اقامت دائمی کانادا)

ویزای موقت کانادا:

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که باید طی یک زمان مشخص و محدود وارد خاک کانادا شوند و دارای انواع مختلف است:

 1. ویزای توریستی
 2. ویزای تحصیلی 
 3. ویزای همراه

مراحل درخواست و ثبت نام ویزای کانادا:

برای اخذ ویزای کانادا شما دو راه دارید:

 1. ثبت نام آنلاین ویزای کانادا (درخواست غیرحضوری)
 2. درخواست ویزای کانادا به صورت حضوری با حضور در سفارت

درخواست آنلاین ویزای کانادا:

برای ثبت نام و درخواست آنلاین ویزای کانادا اولین قدم ایجاد یک حساب کاربری است. از وارد کردن اطلاعات فردی خواسته شده برای ویزا باید هزینه مربوط به اخذ ویزا را پرداخت کنید (که به دلیل تحریم و نداشتن کارت های اعتباری بین المللی معمولا ایرانی‌ها قادر به پرداخت این هزینه ها نیستند) پس از واریز هزینه اعلام شده سایت مهاجرت کانادا به شما یک کد پیگیری یا ترک نامبر (TRACK NUMBER) می‌دهد. بعد از دریافت کد پیگیری ویزای کانادا، کد را ذخیره کنید و در تمام مراحل دیگر سایت برای نشان دادن وضعیت درخواست ویزای شما از این کد پیگیری استفاده می کند. تمامی مراحل دارای نکات ریز و درشتی هستند که عدم توجه به یکی از این موارد می تواند منجر به رد شدن درخواست ویزای کانادای شما شود.

در خواست حضوری ویزای کانادا در سفارت:

به دلیل نداشتن سفارت کانادا در ایران ساکنان ایران باید به یکی از کشورهای همسایه برای رفتن به سفارت و گرفتن وقت و تکمیل مدارک اقدام کنند. همانطور که مشخص است هزینه این روش بیشتر و زمان برتر می باشد. البته در صورتی که مایل هستید به صورت حضوری برای دریافت ویزا اقدام کنید می‌توانید مطلب تهیه شده در ارتباط با اطلاعات سفارت های کانادا در کشورهای دیگر را مطالعه فرمایید.

مراحل کلی برای دریافت ویزای کانادا عبارت است از:

 • ثبت نام آنلاین در سایت مهاجرت کانادا
 • تکمیل مدارک مورد نیاز و فرم های خواسته شده ی سفارت
 • تهیه کارت اعتباری بین المللی و پرداخت هزینه روند پیگیری صدور ویزا و انگشت نگاری
 • دریافت شماره پیگیری یا track number
 • منتظر بودن برای تاییدیه و نامه ارجاع به انگشت نگاری در کانادا
 •  رفتن به یکی از سفارت خانه ها و تکمیل مراحل انگشت نگاری
 • بررسی نهایی سفارت کانادا و اعلام تایید یا رد شدن درخواست ویزا
 • مراجعه مجدد به سفارت کانادا در همان کشور اقدام کننده و دریافت ویزا و پاسپورت

نکته: تمامی مدارک باید به صورت ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و با مهر معتبر باشد.

مراحل ثبت نام حضوری ویزای کانادا:

برای ثبت نام حضوری ویزای کانادا ابتدا می بایست مدارک خود را آماده کنید که در مقاله‌ی مدارک مورد نیاز کانادا، هر یک از مدارک توضیح داده شده است. پس از آماده کردن مدارک باید به یکی از وک های کانادا (VAC) مراجعه کنید که نیازی به مراجعه قبلی ندارد. پس از تسلیم مدارک و پر کردن فرم های مورد نیاز ویزا به صورت دستی باید روند انگشت نگاری را انجام دهید.

چگونه مراحل درخواست ویزای کانادا را پیگیری کنیم؟

برای پیگیری مراحل درخواست ویزای کانادا بسته به روش ثبت درخواست 2 نوع راه ارتباطی و امکان پیگیری ویزا وجود دارد. اگر بصورت حضوری ثبت نام را انجام داده‌اید باید ایمیلی که موقع ثبت درخواست وارد کردید را چک کنید تا اگر ایمیلی از سمت سفارت کانادا دریافت کردید با خبر شوید. ولی اگر بصورت آنلاین برای ویزا کانادا درخواست داده‌اید با مراجعه به حساب کاربری و وارد کردن کد پیگیری می‌توانید از وضعیت پرونده درخواست خود باخبر شوید.

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا (رد درخواست ویزا):

ریجکت شدن ویزای کانادا دلایل زیادی ندارد و به احتمال بسیار زیاد یکی از دلایل ذیل باشد:

1- ضعیف بودن تاریخچه سفر (Travel History): مسلما هرچه از کشورهای بیشتری بازدید کرده باشید و مهرهای بیشتری در پاسپورت خود داشته باشید تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت همچنین داشتن سابقه ویزای شنگن و کشورهایی نظیر چین و ژاپن که سختگیرانه‌تر ویزا به مسافران می‌دهند تاثیر بسیار خوبی برای دریافت ویزای کانادا دارد.

2- کافی نبودن مدارک مالی و املاک و مستغلات متقاضی ویزا: یکی از نکاتی که افسران سفارت کانادا بسیار حائز اهمیت می‌شمارند ، داشتن توانایی مالی مناسب است چرا که در صورت داشتن توان مالی مناسب ، امکان بازگشت به کشور خود بیشتر و امکان پناهندگی کمتر است.

3- نزدیک نبودن پیوند خانوادگی: هرچه اقوام بیشتر و نزدیکتری از شما در کانادا اقامت داشته باشند امکان و درصد گرفتن ویزای کانادا برای شما بیشتر است.

4- تردید سفارت کانادا در مورد بازگشت شما به کشورتان: اگر افسران سفارت کانادا شک کنند که شما پس از اتمام مهلت ویزای کانادا به کشور خود باز نخواهید گشت بسیار راحت درخواست شما را برای اخذ ویزای کانادا رد می‌کنند.

5- شک کردن در مورد دلیل اصلی سفر به کانادا: اگر به هر دلیلی شک کنند شما قصد دیگری غیر از آن که برای آنها بیان کردید برای رفتن به کشورشان دارید به شما اجازه دریافت ویزا را نخواهند داد. پس اگر قصدتان کار است ، حتما مراحل ویزای کاری و اگر توریستی است حتما مراحل دریافت ویزای توریستی را طی کنید. البته اگر ریسک پذیر باشید ممکن است موفق به دریافت ویزا شوید ولی به هیچ وجه این امر توصیه نمی‌شود.

6- بی کیفیت و نامنظم بودن مدارک: امر بررسی مدارک کاملا توسط نیروی انسانی انجام می‌شود پس اگر مدارک با کیفیت بالاتر و منظم تر و با اعتبار بالاتری باشند درصد بالاتری از شانس گرفتن ویزای مولتی و یا دیگر ویزاهای کانادا را خواهید داشت.

آیا امکان اعتراض به صادر نشدن ویزای کانادا وجود دارد؟

جواب این سوال بله است البته شرایط خاص خود را دارد به این صورت که مسافر پس از ریجکت شدن ویزا یک نامه دریافت می‌کند که اصطلاحا نامه ریجکتی نامیده می‌شود. پس از بررسی دقیق نامه باید دید دلیل رد شدن چیست؟ اگر مشکل تمکن مالی و ضمانت بازگشت بوده است و مسافر از تمکن مالی خوبی برای اخذ ویزای کانادا برخوردار است باید نامه ای دقیق و رسمی به سفارت کانادا و با توضیح بیشتری در مورد تمکن مالی ارائه کند. ولی اگر تمکن مالی مناسبی ندارد بهتراست منتظر فرصت مناسبی دیگری برای اخذ ویزا باشد.

ما در لیانا پرواز کمترین تعداد ریجکتی ویزای کانادا را داشته‌ایم و در صورتی که در دریافت ویزای خود دچار مشکل شده اید می‌توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ویزای کانادا بهره‌مند شوید.

مشاوره رایگان ویزای کانادا:

لیانا پرواز بصورت تخصصی در امور مربوط به ویزای کشور های مختلف فعالیت دارد و مشاوره دریافت ویزای کانادا نیز مانند بقیه کشورها کاملا رایگان است. درصورت وجود هرگونه سوال و پرسش کافیست با ما تماس بگیرید و از راهنمایی‌های کارشناسان ما بهره‌مند شوید. روند کاری دریافت ویزای کانادا بسیار حساس است و با کوچکترین اشتباه ممکن است درخواست شما مورد تائید قرار نگیرد. در هر قدم از مراحل دریافت ویزا با ما تماس بگیرید تا تمامی شرایط را در بهترین حالت ممکن برایتان رقم بزنیم.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا:

هر یک از انواع مختلف ویزای کانادا را که بخواهید اخذ کنید، بسته به این که شغل و در حال تحصیل بودن یا نبودن متفاوت است. در صورت ثبت نام آنلاین برای ویزای کانادا، همه مدارک را باید با شرایط خاصی اسکن کرده و در سایت آپلود کنید. در صورتی که می‌خواهید به صورت حضوری برای ویزای کانادا اقدام کنید باید اصل و کپی مدارک را در هنگام ورود به سفارت کانادا به همراه داشته باشید. در ادامه تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا به صورت کامل توضیح داده شده‌اند که با کلیک بر روی هرکدام می‌توانید اطلاعات مربوطه را مشاهده فرمایید.

انتخاب بهترین سفارت کانادا برای مراجعه حضوری:

کشور کانادا در ایران سفارت و همچنین مرکز وک ندارد در نتیجه برای درخواست حضوری و یا انگشت نگاری باید به یکی از کشورهای دیگری بروید که دارای مرکز وک کانادا یا دارای سفارت کانادا هستند. پیشنهاد ما برای رفتن کشورهای همسایه ایران هستند که با هزینه کم و سفر دو سه روزه هم نیز می‌توانید کارهای مربوط به ویزای خود را انجام دهید. در ادامه اطلاعات چند سفارت محبوب کانادا در نزد ایرانیان شرح داده شده است.

نمونه ویزای کانادا اخذ شده توسط شرکت خدمات مسافرت هوایی لیانا پرواز پارس:

   

جاذبه‌های گردشگری کانادا


آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا که از معروف ترین جاذبه‌های طبیعی کشور کانادا به حساب می‌آید از 3 آبشار نعل اسب ، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس تشکیل شده است، که مرز بین ایالت متحده و کانادا است. برای رسیدن به آبشار به اندازه یک ساعت رانندگی از تورنتو فاصله دارید. آبشار نعل اسب بزرگترین آبشار نیاگاراست و به طور عمده سمت کانادا قرار دارد. ارتفاع این آبشار در حدود 57 متر می‌باشد و به همین دلیل شما باید سقوط آب را از فاصله مناسب تماشا کنید. قایق سواری یکی از جاذبه های قدیمی آبشار نیاگارا است. بدون شک بیش از یک قرن است که تنگه نیاگارا و آبشار نیاگارا توانسته‌اند گردشگران زیادی را میخکوب و محو زیبایی‌های خود کنند.

  
برج سی ان (CN) در شهر تورنتو

در سواحل دریاچه اونتاریو (Ontario) و در بزرگترین شهر کانادا، برجی بلند به نام سی ان وجود دارد. برج سی ان که یکی از بلندترین سازه‌های ساخت دست بشر است، تبدیل به یکی از نشان های معروف کانادا شده است. ارتفاع آن 553 متر است و دارای امکاناتی همچون رستوران 360 درجه‌ای می‌باشد که مهمانان آن می‌توانند در کنار میل کردن غذا، از مناظر شهری و چشم انداز دریا لذت ببرند. همچنین برای لذت بیشتر گردشگران از چشم اندازهای اطراف، تلسکوپ هایی تعبیه شده است که با قدرت زوم بالایی که دارند جزئیات شهر را به تصویر می‌کشند. اتاقک‌های شیشه‌ای نیز تجربه هیجان انگیزی را برای شما رقم خواهند زد. با ورود به این اتاقک های شیشه ای، آن هم در آن ارتفاع، تمام مناظر طبیعی و شهری زیر پای شماست. برج سی ان تقریباً از تمامی نقاط شهر قابل مشاهده است. برج نورپردازی شده در هنگام شب، به رنگ های مختلفی در می‌آید که بسیار جذاب و دوست داشتنی خواهد بود.

 

 

پارک ملی بنف و کوه های راکی

پارک ملی بنف در قلب کوه های باشکوه راکی قرار دارد. در این پارک شما می توانید به تماشای دریاچه فیروزه ای، قله های پوشیده از برف و یخچال ها بنشیند و از مناظر آن لذت ببرید. بدون شک جواهر این پارک را می توان دریاچه لوئیز (Lake Louise) دانست. جایی که نقش کوه های راکی داخل آب های فیروزه‌ای دریاچه خودنمایی می کند و بازدید کنندگان می‌توانند به راحتی در کنار ساحل آن به قدم زنی مشغول شوند. مسیر آیسفیلد پارک وی که از دریاچه لوئیس شروع و به جسپر (Jasper) ختم می‌شود، یکی از خاطره انگیز ترین تجارب رانندگی در زندگی شما خواهد بود. در انتهای جنوب پارک، شهر کوچک و دوست داشتنی بنف قرار دارد که انواع ویلاهای اجاره ای، مراکز خرید و رستوران ها و کافه ها را در خود جای داده است. بنف در زمستان محلی برای ورزش های زمستانی است! پیست اسکی دریاچه لوئیز و دهکده سان شاین (Sunshine)، دو مقصد پرطرفدار علاقمندان به ورزش اسکی محسوب می شود.

  
کلگری استمپید (Calgary Stampede)

اگر به کانادا رفتید حتما در برنامه سفر خود جایی برای شرکت در جشنواره کلگری استمپید داشته باشید. این جشنواره ده روزه یکی از بزرگترین رویدادهای برنامه ریزی شده در غرب کانادا است. بسیاری از مردم محلی و مسافران تابستانی ساعاتی از برنامه تعطیلات خود را به کلگری استمپید اختصاص می دهند. این بار در ماه ژانویه ، شهر کالگری تبدیل به یک شهری واقعاً غربی می شود. در جشنواره کلگری استمپید، مردم به جای پوشیدن لباس های معمولی، شلوار جین و چکمه گاوچران ها را بر تن می کنند. همچنین نمایش اسب سواران، مردم را از سراسر آمریكای شمالی برای لذت هیجان سوارکاری، بازی ها، غذا و تماشای نمایش های فوق العاده شبانه گرد هم می آورد. در طول زمان جشنواره در اطراف شهر، صبحانه استمپید به صورت رایگان توسط موسسات متعدد میزبانی می شود. این مراسم صبحانه خوری،که معمولاً پنکیک سرومی‌شود یا در داخل ساختمان و یا در فضای باز انجام می شود. شایان ذکر است که به طور معمول بسیاری از اساتید بزرگ موسیقی کشور برای تماشای این جشنواره به شهر می آیند.

 

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

 • مریم افتخاری

  مریم افتخاری

  سلام سفارت کانادا برای انگشت نگاری در روزهای پشنبه و جمعه باز هست؟ و تعظیلی شنبه و یکشنبه هست؟

 • لیانا پرواز

  لیانا پرواز

  سفارت کانادا یا همون مراکز وک بسته به قوانین کشوری که میرید متفاوته. بعضی جاها شنبه یکشنبه تعطیله و بعضی از کشورها جمعه شنبه ها

پیام خود را بنویسید