Liana parvaz

لیست تورهای کاپادوکیا

  1. صفحه اصلی
  2. تور
  3. کاپادوکیا

کاپادوکیا

تور کاپادوکیا

اگر به دنبال شهری تاریخی ، افسانه های غم انگیز و باستانی و تجربه ی جدید هستید کاپادوکیا منطقه دلخواه شماست. جایی که تاریخ و گذشته ی انسان های زیادی در زیر بلندی های آناتولیا مدفون شده است. شهر کاپادوکیا در ارتفاعات منطقه آناتولی ترکیه و بین دو شهر گورمه و کاوسین قرار گرفته است. کاپادوکیا به معنای سرزمین اسب‌های زیبا می‌باشد. شهر سنگی کاپادوکیه ترکیه پر از صخره‌هایی است که در میان‌شان کلیساهای عهد بیزانس و پناهگاه‌هایی به قدمت تاریخ فرار مسیحیان از دست ظلم و ستم رومیان باستان وجود دارد. در گذشته ی کاپادوکیا مردم برای فرار از سیتم رومیان، به این پناهگاه‌ها مراجعه می‌کردند.

کاپادوکیا شهری پر از جاذبه های متفاوت

کاپادوکیای ترکیه علاوه بر تاریخی بودن و جالب بودن از لحاظ ساختار معماری و تاریخی، دارای جذابیت های متفاوت زیادی است که می‌تواند هرگردشگری را به خود جذب کند و مطئمنا ارزش یک بار سفر را برای همه دارد.

بالن سواری در کاپادوکیا

هر شهر در دنیا مشخصه ی خاص خودش را دارد مثلا همه کوالالامپور را با برج های دوقلو می‌شناسند. بالن سواری در کاپادوکیا اصلی ترین و بارزترین مشخصه‌ی کاپادوکیا در ترکیه است. شاید بتوان گفت از نظر بالن سواری در دنیا شهر کاپادوکیا جزو سه شهر اول دنیاست.

به هر حال با سفر به کاپادوکیا نمی‌توان این لذت را از دست داد که بر فراز شهرهای زیرزمینی و صخره های قارچ شکلی که بر اثر فوران آتش فشان بوجود آمده اند سوار بر بالن پرواز کرده و در هوای گرگ و میش به تماشای طبیعت بی نظیر این منطقه نپرداخت.

هزینه ی بالن سواری در ترکیه کمی گران است و معمولا باید به صورت گروهی از بالن استفاده کنید تقریبا بین 12 الی 16 نفر در هر بالن امکان سوار شدن دارند و اصلا نیازی به ترس نیست چرا که  خلبان های کاربلد، هدایت این بالن ها را بر عهده دارند.

   

 

 

پارک ملی گورمه

پارک ملی گورمه در سال 1985 به لیست میراث ملی ترکیه اضافه شد. این منطقه 40 کیلموتر وسعت دارد و پر است از جاذبه های طبیعی و تاریخی که شما را ساعت ها غرق در تماشای خود میکند.

شهر زیر زمینی کایماکلی

مشهورترین شهر زیرزمینی که قدمت آن به دوران بیزانس می‌رسد، شهر زیر زمینی کایماکلی است. این شهر زیر زمینی که در زمان حمله اعراب و ایرانیان به مسیحیان ساخته شده بود از هشت طبقه تشکیل شده است که اتاق‌های زیرزمینی آن به وسیله تونل به یکدیگر متصل هستند، اکنون چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص داده شده است. شهر زیرزمینی کایماکلی بزرگترین شهر زیرزمینی کاپادوکیا است که از سال 1964 پذیرای گردشگران کاپادوکیا و ترکیه است.

 

  

اسب سواری در کاپادوکیا

همانطور که در بالا اشاره کردیم معنی اسم این شهر، سرزمین اسب های زیباست. یکی از جذاب ترین بخش های سفر به کاپادوکیا، اسب سواری بر روی اسب های عرب و آناتولی است و همچنین کشف طبیعت بکر این منطقه سوار بر اسب های تعلیم داده شده.دره سرخ کاپادوکیا:

در بین روستای گورمه و کاوسین دره‌ی زیبای سرخ قرار گرفته است. صخره‌های این دره که به رنگ‌های زرد، صورتی و نارنجی هستند درون آنها کلیساهایی وجود دارد که قدمت آنها به عهد بیزانس می‌رسد. همچنین در بین این صخره‌ها زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به بومیان آن منطقه می‌باشد.

دره سرخ کاپادوکیا

جغرافیای کاپادوکیا ترکیه

 .کاپادوکیا در ترکیه بر روی بلندی های آناتولیا و در مرکز این منطقه قرار گرفته ات. تپه ها ، صخره های عجیب و غریب و دره های این منطقه بر اثر برخورد باران و فرسایش خاک کوه ها هر کدام از شکل های خاص مخصوص به خود برخوردار هستند


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید