Liana parvaz

لیست تورهای مالزی

 1. صفحه اصلی
 2. تور
 3. مالزی

مالزی


تورهای مالزی | سفر جنوب شرق آسیا | لیانا پرواز

تور مالزی جزو دسته تورهاییست که بیشتر ایرانی‌هایی که به سفر خارجی می‌روند، حداقل برای یکبار هم که شده به این کشور سفر می‌کنند تا با کشور همیشه بهار آسیا آشنا شوند. کشور مالزی از نظر سیاسی با ایران روابط مناسبی دارد و به همین واسطه برای رفتن به تور مالزی نیازی به گرفتن ویزای مالزی نیست. در بین کشورهای جنوب شرق آسیا مالزی جزو معدود کشور‌هایی است که نیاز به ویزا برای ایرانیان ندارد و همچنین قیمت تورمالزی نیز نسبت به تایلند و سنگاپور و اندونزی مناسبتر است. ما در این صفحه به معرفی تورهای مالزی، آفرهای لحظه آخری مالزی و همچنین تمام اطلاعاتی که نیاز دارید تا قبل از سفر به مالزی بدانید، پرداخته‌ایم.

معرفی کشور مالزی :

کشور مالزی را میتوان جزو بهترین مقاصد گردشگران ایرانی نامید چراکه این کشور دارای فرهنگی غنی، مردمانی مهربان و کشوری آزاد برای اقلیت های دینی است . کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و جزو کشو های آ س آن  ASEAN  می‌باشد. کشور مالزی به 2 بخش مالزی غربی ( که نزدیک تایلند است و با سنگاپور هم ارز است) و مالزی شرقی یا بورنئوی مالزی (که شامل صاباح و ساراواک و لابوان می‌‌باشد) از نظر جغرافیایی تقسیم می‌شود. کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی که مقصد های اصلی تور های مالزی است در مالزی غربی واقع شده اند و بخش هایی مثل صاباح و ساراواک مالزی منطقه هایی هستند که بیشترین بومی نشین هستند و از بکر بودن فاصله نگرفته اند.
مالزی دارای 13 استان است و هر کدام از استانهای مالزی دارای نماد پرچم و پادشاه متفاوت هستند و پادشاهان در مالزی خیلی کم در سیاست تاثیر گذارند و قوانین و استراتژی های کشور مالزی به دست نمایندگان مجلس تصویب و اجرا می‌شود.

مردم مالزی :

مردم مالزی اکثرا از نژاد مالایی هستند و بیشترین آن‌ها مسلمانند. ممکن است بعضی مسافران به دلیل اسلامی بودن مالزی تردید در تور مالزی داشته باشند ولی نیاز به تردید نیست چراکه این کشور برای تمامی اقلیت های دینی آزادی را فراهم میکند.
ساکنان کشور مالزی را 3 نژاد مالایی، چینی، و هندی تشکیل می‍دهند. مالایی ها بیشترین جمعیت را دارند و حدود 60 تا 70 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند. بعد از مالایی ها، چینی ها با حدود 30 درصد و هندی ها حدود 5 درصد جمعیت مالزی را تشکیل می‌دهند.

دین کشور مالزی :

دین رسمی کشور مالزی، اسلام می‌باشد و 60 درصد مردم در مالزی مسلمان هستند که از این 60 درصد، اکثریتشان اهل تشیع هستند و مذهب سنی دارند. تقریبا 20 درصد مردم بودایی هستند و به همین دلیل است که در مالزی می‌توانید تعداد معابد زیادی را ببینید . از مهم ترین مساجد مالزی میتوان به مسجد صورتی در پوتراجایا و مسجد ظهیر، مجد کریستال و مسجد ملی مالزی اشاره کرد.

پوشش مردم مالزی:

بحث پوشش در مالزی بسیار آزادانه بنا شده است و مردم با هر لباس می‌توانند در خیابان های مالزی قدم بزنند ولی در مکان های مذهبی مثل مساجد نیاز هست که حتما حجاب را رعایت کنند و ورود مردم بدون حجاب به مساجد ممنوع است.

شهر های مهم و توریستی مالزی:

مالزی کشور پهناوری است و تعداد زیادی شهر دارد ولی بعضی از این شهر ها برای گردشگران مناسب تر هستند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

1- کوالالامپور، پایتخت مالزی

شهر کوالالامپور پایتخت مالزی ، اصلی ترین و مهم ترین مرکز تجاری و گردشگری در مالزی می‌باشد. کوالالامپور را با برج های دو قلو، خیابان بوکیت بینتانگ و شب های زنده می‌شناسند. شلوغ ترین و سرزنده ترین شهر در مالزی کوالالامپور است و به همین واسطه در طول سال توریست های زیادی را جذب می‌کند. هزینه ها در شهر کوالالامپور فرقی با دیگر شهری های مالزی ندارد ولی از سنگاپور ارزان تر است. شما می‌توانید با تقریبا 13 رینگت یک وعده غذایی از رستوران مک دونالد تهیه کنید.

غار باتو کوالالامپور

2- لنکاوی، جزیره عقاب قهوه ای

نماد لنکاوی عقاب قهوه ای است. نام لنکاوی از دو بخش تشکیل شده است ، بخش اولhelang  به معنی عقاب و بخش دوم kawi به معنای قهوه ای است. مجمع الجزایر لنکاوی از 99 جزیره تشکیل شده است . طبیعت بکر ، تله کابین لنکاوی و معاف بودن این منطقه برای مشروبات، شکلات و سیگار از مولفه های خاص و جذاب جزیره لنکاوی می‌باشد. ترانسفر بین کوالالامپور و لنکاوی هم می‌تواند از طریق پرواز باشد و هم اتوبوس. هزینه ترانسفر با اتوبوس به شهر لنکاوی بسیار پایین تر است و قیمت تور لنکاوی را کمتر از تور پنانگ می‌کند.


لنکاوی

3- پنانگ ، جزیره‌ی صنعتی فرهنگی

اگر از شهر های شلوغ مثل کوالالامپور و دبی خسته شده اید ما به شما تور پنانگ را پیشنهاد می‌کنیم. پنانگ تلفیق دلپذیری از طبیعت، فرهنگ و تاریخ در کنار صنعتی بودن است. پنانگ دارای یکی از طولانی ترین پله های معلق جهان است و از همان ابتدای سفر شما را مجذوب خود می‌کند. در سال 2008 جزیره پنانگ از طرف یونسکو جایزه میراث فرهنگی دنیا را دریافت کرد. خیابان باتوفیرینگی، اتومبیل های لوکس، هتل های ساحلی فوق العاده از بارزه های جزیره پنانگ به شمار می‌رود.
جرج تاون پایتخت پنانگ است و پر از ساختمان های رنگارنگ و چشم انداز های تاریخی و آمیزه ای از تلفیق فرهنگ های مختلف. همه شهر جرج تاون و پنانگ را نقاشی های دیواری می‌شناسند. در تور پنانگ عکس گرفتن در کنار این دیوار ها را از دست ندهید.

4- ردانگ – جزیره شگفت انگیز

ردانگ یک جزیره شگفت انگیز است که در 45 کیلومتری ساحل ترنگانو قرار گرفته است و بزرگترین جزیره ایالت ترنگانو به شمار می‌رود. ردانگ دارای 31 پیست غواصی دیدنی است که می‌توانید در آنجا از دو کشتی غرق شده دیدن کنید. این جزیره جزو زیباترین جزایر دنیاست و صدها گونه مرجان و حیوانات آبزی، زیبایی خاصی به ردانگ بخشیده اند.

5- ساراواک، سرزمین هورنبیلز

ساراواک، که سرزمین هورنبیلز نیز نامیده می‌شود، بزرگترین ایالت در مالزی است. چشم انداز سبز و وسیع ساراواک جادویی و افسانه ای مملو از تعداد زیادی دارایی های طبیعی است که از سیستم های غاری پیچیده، حیات وحش عجیب و جنگل های بارانی تشکیل شده است. اگر به دنبال یک سفر به طبیعت زیبا و مردم بومی ای هستید که با مدرنیته همسو نشده اند ما به شما سفر به ساراواک را پیشنهاد می‌دهیم.

ساراواک

6-صاباح (صباح)، زمین در زیر باد:

اگر به دنبال طبیعت بی نظیر هستید به هیچ وجه کینابالو را از دست ندهید. صاباح یا صباح دارای جزایر گرمسیری جذاب و جنگل های بارانی بکر و سرسبز است و به همین واسطه صاباح مالزی، مقصد بی نظیری برای ماجرا جویی در محیط زیست منطقه کینابالو می‌باشد. صباح مالزی بیشتر به کوه کینابالو مشهور است ولی اگر به دنبال غواصی بی نظیر در دنیا هستید جزیره‌ی سپیدان یا سیپادان مقصد بعدی سفر شماست ، صباح بیش از 30 جامعه بومی را در دل خود دارد.

آب و هوای کشور مالزی:


آب و هوای کشور مالزی گرم و مرطوب است و معمولا در تمام طول سال این آب و هوا پایدار است و درصد تغییر زیادی ندارد به همین دلیل یکی از جذاب ترین کشور های دنیاست چرا که در تمام طول سال می‌توان به کشور مالزی سفر کرد.
دمای هوا در رنج 21 درجه سانتی گراد تا 32 درجه سانتی گراد می‌باشد. میزان بارش باران بین 2000 میلی متر تا 2500 میلی متر می‌باشد.

زبان مردم مالزی :

زبان مردم مالزی و زبان رسمی کشور مالزی ، مالایی یا  bahasa Malaysia می‌باشد.تمامی مردمی که در مالزی زندگی می‌کنند، به این زبان تقریبا مسلط هستند ولی در تور های مالزی اصلا نگران نباشید چرا که زبان انگلیسی به صورت گسترده در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی در مدارس مالزی نیز تدریس میشود.

واحد رسمی پول در مالزی :

واحد رسمی پول در مالزی رینگیت یا رینگت می‌باشد که با علامت RM نشان داده می‌شود.برای تبدیل پول در تور مالزی سعی کنید از مانی چنجر فرودگاه استفاده نکنید و به صرافی هایی بروید که تور لیدران شما را راهنمایی می‌کنند یا در پاساژ هایی مانند پاویلیون اقدام به خرید رینگت کنید. تقریبا تمامی رستوران ها و فروشگاه ها فقط رینگت قبول می‌کنند و تعداد کمی از فروشگاه ها دلار قبول می‌کنند.
در پاسخ به این سوال که در تور مالزی از ایران رینگت یا دلار با خود ببریم ، باید جواب دهیم نرخ رینگت در ایران خیلی بالاتر نیست و زیاد فرقی نمی‌کند ولی اگر مبلغ زیادی را می‌خواهید از ریال به رینگت تبدیل کنید پیشنهاد می‌کنیم دلار بخرید و در مالزی تبدیل به رینگت کنید.

زمان و اختلاف ساعت در مالزی :

ساعت مالزی هشت ساعت جلوتر از زمان بین المللی GMT می‌باشد و از ساعت ایران 4:30 دقیقه جلوتر است.

5 جاذبه ای که حتما باید در تور مالزی از آنها دیدن کنید.

1- برج های دو قلوی پتروناس : KLCC

مسلما اولین جایی که باید در لیست کار های تور مالزی داشته باشید رفتن و عکس گرفتن از یکی از بلند ترین برج های جهان باشد. این برج ها توسط دو شرکت مختلف ساخته شده اند و از جنس قلع می‌باشند و زمانی که باران روی برج های دو قلو ببارد شفافیت و درخشندگی شان بیشتر می‌شود.

2- اسکای بریج لنکاوی :

اسکای بریج اسم تله کابین لنکاوی است . این تله کابین جزو طولانی ترین تله کابین های جهان می‌باشد و دارای 2 ایستگاه است. لذت تماشای جنگل های لنکاوی از ارتفاع زیاد در تور مالزی بی شک بسیار لذت بخش است.

پل معلق لنکاوی

3- خیابان باتوفرینگی پنانگ :

خیابان باتوفرینگی مشهور ترین و شلوغ ترین خیابان در پنانگ است و بعد از ظهر ها پر از رفت و آمد ماشین های لوکس می‌شود. در این خیابان می‌توانید به خرید بپردازید یا در رستوران ها غذاهای لذیذ مالزی را میل فرمایید.

4- ساحل بندر پورت دیکسون :

چهارمین جاذبه ی مالزی بندر پورت دیکسون است که با کوالالامپور فاصله کمی دارد و نزدیکترین ساحل به پایتخت مالزی است و برای افرادی که می‌خواهند تور کوالالامپور را خریداری کنند ولی لذت ساحل و دریا را از دست ندهند مناسب است.

5- تله کابین، معبد بهشت و جهنم و ارتفاعات گنتینگ :

ارتفاعات گنتینگ در 45 کیلومتری از مرکز کوالالامپور قرار گرفته است و تله کابین فوق العاده ای دارد که در ایستگاه اول شما را به معبد بهشت و جهنم و در ایستگاه دوم شما را به بزرگترین هتل جهان از لحاظ تعداد اتاق و بزرگترین کازینوی جنوب شرق آسیا می‌برد. البته شهر بازی گنتینگ در دست تععمیر است و امکان استفاده از آن در تور مالزی وجود ندارد.

قیمت تور مالزی:

لیست تورهای مالزی در زمان های مختلف سال متفاوت می‌باشد. نحوه محاسبه قیمت تور مالزی به این صورت است که قیمت بلیط هواپیمای رفت و برگشت مالزی با قیمت هتل و خدمات جمع شده و سپس اگر مسافر تورهای آپشنال مالزی را بخواهد به هزینه ی تور اضافه می‌شود. در بیشتر مواقع هواپیمایی ماهان بلیط چارتر مالزی را دارد و در زمان هایی مثل آبان ماه قیمت تور مالزی کاهش می‌یابد و گرانترین قیمت تورمالزی هم مربوط به عید نوروز و اواخر تابستان می‌باشد.



سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

 • رضایی

  رضایی

  برای دیدن کوالالامپور و پنانگ 7 شب کافیه

 • لیانا پرواز

  لیانا پرواز

  بله کافیه البته این مورد سلیقه ای هست و بستگی به روحیات و نوع سفر شما دارد

 • مریم

  مریم

  سلام تور كوالا پنانگ يك هفته اي ارزونترين قيمتي كه ميتونين بهم بدين رو لطفا ميفرمايين؟ با اسم هتل

 • مهدی

  مهدی

  باسلام لطف بفرمائید یک پکیج مناسب کوالانپور پیامک یک هفته ای را برایم ارسال بفرمائید. با تشکر

 • نیلوفر

  نیلوفر

  سلام روزتون بخیر میخواستم قیمت ی تور مناسب به مالزی رو بدونم. واینکه سنگاپور مناسب تر هست به لحاظ قیمت یا مالزی؟! ممنون

 • بهناز

  بهناز

  سلام ببخشید تور لنکاوی برای آبان یا آذر موجوده؟میشه قیمت را بفرمایید ؟و واتساپ کنید ؟ 09122778964

پیام خود را بنویسید