Liana parvaz

لیست تورهای مشهد

 1. صفحه اصلی
 2. تور
 3. مشهد

مشهد

تور مشهد | سفرهای داخلی ایران | لیانا پرواز


معرفی تور مشهد

شهر مشهد مزین به نام امام هشتم شیعیان، امام رضا (ع) است. به همین دلیل این شهر بیش از سایر شهرهای ایران مورد توجه مسافرهای داخلی و خارجی قرار گرفته است. اهمیت شهر مشهد تنها به جنبه زیارتی- مذهبی آن محدود نمی شود بلکه این شهر سرشار از جاذبه های دیدنی است. دلایل ذکر شده سبب شده است که شهر مشهد   یکی از مهمترین قطب های گردشگری داخلی باشد. علاقه وافر مردم کشورمان به شهر مشهد موجب شده است که همواره تور مشهد در جهت ایجاد یک سفر آسان و بی دغدغه دایر باشد. 

تور مشهد

حرم امام رضا

موقعیت جغرافیایی شهر مشهد

شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی است که با مساحتی بیش از 204 کیلومتر مربع یکی از کلان شهر های مهم ایران به حساب می آید. از نظر جمعیت شهری می توان شهر مشهد را چهارمین شهر پرجمعیت ایران دانست.  مشهد در شمال شرقی ایران و  در بین دو کوه بینالود و هزار مسجد واقع شده است. این شهر  از سمت شرق به شهرهای سرخس و تربت جام، از غرب به چناران و نیشابور، از شمال به کلات ختم می شود. از نظر آب و هوایی شهر مشهد دارای آب هوایی معتدل و متمایل به سرد و خشک است. تنوع آب هوایی این شهر منجر به تنوع اقلیمی نیز شده است.

جاذبه های گردشگری مشهد

همانگونه که گفته شد وجود حرم امام رضا در شهر مشهد موجب توجه جهانیان به این شهر شده است. اما در این بین نباید از جاذبه های گردشگری این شهر غافل شد. قبل از پرداختن به جاذبه های این شهر لازم به ذکر است که برای بهره بردن از این قبیل جاذبه ها حضور در تور مشهد می تواند بهترین انتخاب باشد. تورهای مسافراتی همواره شرایطی را برای بهره بردن کامل مسافرها از تمام نقاط گردشگری فراهم می کنند.

 طرقبه

 افرادی که به دنبال تصاویر چشم نواز و زیبا هستند نباید دیدن طرقبه را از دست دهند. باغ های سر به فلک کشیده در کنار جریان روان رودخانه موجب شده است که هر مسافری ساعاتی بدون دغدغه و سرشار از آرامش تجربه کند.

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی

شاهنامه فردوسی یک اثر فاخر جهانی است که به خوبی توانسته است ارزش های حماسی ایران زمین را به تصویر بکشد. هر کسی که یک بیت از اشعار شاهنامه را خوانده باشد بی تاب زیارت قبر شاعر این اثر بی نظیر است. مقبره این شاعر بزرگ تنها سی دقیقه با شهر مشهد فاصله دارد. علاقمندان شعر و ادب به راحتی با حضور در تور مشهد می توانند در کنار مقبره این شاعر بزرگوار با حماسه های رستم و سهراب تجدید خاطره کنند. لازم به ذکر است در محوطه این آرامگاه می توان شاهد آرامگاه مهدی اخوان ثالث نیز بود.  در نهایت افرادی که به دیدن موزه و آثار تاریخی علاقمند هستند نیز می توانند از موزه فردوسی دیدن به عمل آورند.

تور مشهد 2

آرامگاه فردوسی

موزه نادری

علاقمندان به تاریخ همواره به سرگذشت و تاریخ نادرشاه علاقه نشان داده اند. در شهر مشهد می توان به دیدن  مجموعه تاریخی نادری رفت. نقطه عطف این مکان تاریخی مجسمه نادرشاه به همراه سربازانش است. همچنین در دو تالار این مجموعه می توان زندگی نامه ی نادر شاه و تاریخ افشار را مرور کرد.

پارک علمی پروفسور بازیما

 برای اهالی دانش نیز شهر مشهد جاذبه های مخصوص به خود را دارد. پارک علمی بازیما  برای افراد علاقمند به آناتومی بدن شرایطی را ایجاد کرده است که بتوانند به راحتی به درون بدن سفر کنند. در این سفر علمی امکان عکس گرفتن با اعضای بدن نیز ممکن است. در این پارک انواع بازی های علمی نیز گنجانده شده است.

کلات نادری

کلات نادری در ارتفاعات شهر مشهد واقع شده است به همین دلیل در گذشته یکی از امن ترین مکان ها به شمار می رفته است. در این کلات می توان از برج خورشید  دیدن به عمل آورد. از طرفی می توان جاذبه های زندگی روستایی را در مجموعه روستاهای کلات نادری به خوبی  لمس کرد. حضور در تور مشهد می تواند شرایطی برای تجربه بهتر این مکان  ایجاد کند.

تور مشهد 3

کلات نادری مشهد

باغ گیاهشناسی

در باغ گیاهشناسی مشهد می توان گیاهان و گلهای تمام اقلیم های مختلف ایران زمین را مشاهده کرد. این باغ در واقع مجموعه ای از نادرترین گیاهان ایران و جهان است. این مکان دیدنی شرایطی را برای آشنایی بیشتر با تنوع گونه های گیاهی فراهم کرده است.

گنبد هارونیه

گنبد هارونیه یادگاری از دوران پیش از اسلام است که می تواند جاذبه مناسبی برای افراد علاقمند به آثار تاریخی باشد. در بیرون این گنبد سنگ یادبود امام محمد غزالی قابل مشاهده است به همین دلیل عده ای معتقدند که این مکان به محل تدریس ایشان اختصاص داشته است. 

کلیسای مسروپ مقدس

شهر مشهد تنها به شیعیان اختصاص ندارد و در این شهر گروه کوچکی از ارامنه نیز زندگی می کنند. آشنایی با اعتقادات و نحوه عبادات ارامنه برای بسیاری از ایرانیان جذابیت دارد. گردشگری مشهد تورهای خود را در راستای آشنایی با فرهنگ ادیان دیگر به دیدن این کلیسا تشویق می کند.

تور مشهد 4

کلیسای مسروپ مقدس

بازار رضا

یکی از فرهنگ های باب در بین ایرانیان خرید سوغاتی است. بازار رضا که در نزدیکی حرم امام رضا واقع شده است به علت تنوع سوغات و محصولات به یکی از جاذبه های این شهر تبدیل شده است.

تمامی موارد ذکر شده تنها بخشی از جاذبه های گردشگری مشهد است . در کنار موارد ذکر شده نباید از مکان های تفریحی این شهر مانند موج های آبی،  اسکی روی آب و ....  نیز غافل شد.

تور مشهد از تهران با لیانا پرواز

با توجه به مطالب ذکر شده سفر داخلی مشهد اصولا در برنامه سفری هر ایرانی جای خود را دارد. در این بین سفر به مشهد با تور هوایی مشهد می تواند بهترین انتخاب باشد. حضور در تور هوایی مشهد شرایطی را برای حذف خستگی های راه فراهم می کند. اما بسیاری از مسافران علاوه بر راحتی و امنیت به دنبال صرفه جویی مالی نیز هستند. به این دسته از افراد استفاده از خدمات تور های هوایی لیانا پرواز توصیه می شود. با کمک لیانا پرواز می توان در جهت تعدیل قیمت ها از تور لحظه آخری مشهد بهره بود.   تور ارزان مشهد لیانا پرواز، امکان تجربه یک سفر راحت و ارزان را فراهم کرده است. برای اطلاع ار لیست تورهای مشهد با همکاران ما در بخش تورهای داخلی در تماس باشید. 

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

 • مهناز

  مهناز

  من تور تبریز از مشهد می خواستم میشه که بشه؟

 • لیانا پرواز

  لیانا پرواز

  بله میشه. برای اطلاع از قیمت تور مشهد از تبریز با ما تماس بگیرید

پیام خود را بنویسید