Liana parvaz

لیست تورهای جاکارتا

  1. صفحه اصلی
  2. تور
  3. جاکارتا

جاکارتا

تاریخچه بازی های آسیایی

شروع بازی های آسیایی را می‌توان به اوایل قرن 20 ارتباط داد. پایه گذار اولین دوره بازی‌های آسیایی در خاوردور در سال 1913، امپراطوری ژاپن، جزایر فیلیپین و چین بودند که در آن دوره از بازی‌های آسیایی، 11 رشته به مسابقه گرفته می‌شد.

رایزنی که بین نمایندگان چند کشور آسیایی برای برگزاری دوباره بازی های آسیایی  بعد از جنگ جهانی دوم و در جریان بازی های المپیک لندن در سال 1948صورت گرفت ،منجر به این شد که  نماینده هندوستان در کمیته بین المللی المپیک که شخصی بنام  گورو دات ساندهی بود، پیشنهاد برگزاری بازی ها در سطح قاره آسیا را بدهد تا روح اتحاد بین کشورهای قاره آسیا بیشتر نمایان شود.بعد ازمطرح کردن پیشنهاد برگزاری بازی های آسیایی توسط آقای ساندهی، فدراسیون ورزشی آسیایی تشکیل شد و تا سال 1978 مسئول برگزاری بازی های آسیایی بود و از سال 1982 میلادی به بعد عهده دار برگزاری این بازی ها شورای المپیک می باشد.

اولین دوره بازی های آسیایی در سال 1951 میلادی به میزبانی کشور هند در ایالت دهلی نو برگزار و باحضور 11 کشور از قاره آسیا و در 6 رشته ورزشی برگزار گردید که با قهرمانی کشور ژاپن به پایان رسید.

بیشترین قهرمانی در کل بازی آسیایی(در طول 17 دوره اجرای بازی ها) متعلق به کشور های چین و ژاپن می باشد که توانستند به مقام قهرمانی کلی در این بازی ها دست یافتند. ژاپن،چین،کره جنوبی در رده بندی مدال ها با سایر کشور ها در تعداد مدالها فاصله چشم گیری دارند چهارمین کشوری که در رده بندی مدال ها قراردارد کشور ایران می باشد.

بازیهای آسیای جاکارتا 2018

محل برگزاری بازیهای آسیایی جاکارتا

محل برگزاری بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا در شهر جاکارتا و در محلی به نام پالم بنگ می‌باشد. پالم بانگ اندونزی  نزدیک به دو میلیون نفر جمعیت دارد و این جمعیت باعث می‌شود این شهر دومین شهر پرجمعیت جزیره‌ی سوماترای اندونزی باشد. نکته‌ی جالب شهر پالم بانک جاکارتا، قدیمی‌ترین شهر بودن کشور اندونزی و همچنین مجمع‌الجزایر مالا است. این شهر در نزدیکی جاکارتاست و میزبان بازی های 2011 جنوب شرق آسیا نیز بود. شهر پالم بنگ palmbang که میزبان بازی های آسیایی 2018 جاکارتاست مهم‌ترین شهر اقتصادی و تجارتی کشور اندونزی به شمار می‌رود.

تاریخ برگزاری بازی های آسیایی

تاریخ افتتاحیه بازیهای آسیایی 2018 اندونزی روز 18 آگوست یا 27 مرداد است و این بازیها در تاریخ 2 سپتامبر یا 11 شهریور به پایان خواهد رسید.


 رزرو تور بازیهای آسیایی جاکارتا

تور جاکارتا ويژه بازيهاي آسيايي - پالم‌بنگ - اندونزی

آژانس لیانا پرواز مجری مستقیم تور بازی آسیایی جاکارتا 2018 می‌باشد. تمامی‌ هتل‌های استفاده شده در پکیج‌های بازیهای آسیایی کاملا گارانتی آژانس لیانا پرواز بوده و تمامی قیمت‌های ارائه شده در این پکیج‌ها به دلیل بی‌واسطه بودن خرید پرواز و هتل مسافران از ایرلاین امارات و هتل، پایین‌ترین نرخ موجود می‌باشد و تضمین بهترین خدمات و قیمت را به مسافران گرامی می‌دهد.


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید