Liana parvaz

15 نکته قبل از سفر به بالی که باید بدانید

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

در این‌ مطلب یک لیست از نکته‌های مفید و مهم که قبل از سفرتان به بالی باید بدانید برای شما فراهم شده، که از اشتباهات متداولی که بیشتر مسافران می‌کنند، شما آگاهی داشته باشید و دچار این مشکلات نشوید.

این نکات اغلب بسیار ساده و آسان هستند، اما هنگامی که آن‌ها با یکدیگر ترکیب می‌شوند، می‌توانند تفاوت زیادی را در اولین تجربه شما به بالی ایجاد کنند. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید در تور بالی شرکت کنید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

1. ویزا اندونزی یا ویزای بالی

مسافران 169 کشور می توانند (به مدت 30 روز)، به بالی سفر کنند. بقیه کشور‌ها نیاز به ویزا دارند که مسافرانشان در هنگام ورود به اندونزی، باید مبلغ 35$ را برای گرفتن ویزای اندونزی واریز کنند.

ایرانیان برای سفر به کشور اندونزی قبل از سفر باید به سفارت اندونزی در ایران رفته و مراحل اخذ ویزای اندونزی را طی کنند.

2. آب و هوای کشور اندونزی

آب و هوا در ماه‌های اکتبر و آوریل، مرطوب است و در ماه‌های مِی و سپتامبر، هوا گرم و خشک است

طبق تجربه‌ی مسافران، بهترین زمان برای سفر کردن به این کشور ماه‌های اردیبهشت تا شهریور است.

15 نکته قبل از سفر به بالی

3. روز‌های ویژه

بهتر است در سال نو Saka به بالی سفر نکنید. (معمولا همزمان با ماه مارس - تاریخ های خاص هر ساله براساس تقویم قمری Saka متفاوت است). به‌خاطر روز Nyepi که روزی نحس برای مردمان این کشور است که در این روز، تمام کشور برق‌ تمام کشور قطع می‌شود. (به جز پلیس و بیمارستان‌ها) و از صبح تا آخر شب با عروسک‌های خیمه شب بازیشان به خیابان‌ها می‌آیند و نمایش‌های عجیب و ترسناکی را به نمایش می‌گذارند.

4. قوانین رانندگی

این کشور همانند ایران، در ماشین فرمان‌ در سمت چپ قرار دارد و فقط یک سری قوانین خاص در رانندگی دارند که خیلی به آن‌ها احترام می‌گذارند. مانند: الکی بوق زدن، چون اگر پلیس متوجه آن شود ممکن است جریمه شوید.

5. اجاره ماشین

برای استفاده از هرگونه وسایل نقلیه مانند ماشین و موتور سیکلت، شما گواهینامه بین‌المللی نیاز دارید. در غیر این صورت ماشین یا موتور مورد نظر رو تحویل نگیرید. احتمال این که پلیس شما را به عنوان راننده غیر قانونی دستگیر کند زیاد است.

6. تاکسی‌ها

شرکت تاکسی‌رانی Blue Bird Taxis ، قابل اطمینان ترین تاکسی‌رانی در بالی است و تمام تاکسی‌ها مجهز به تاکسی متر هستند. برای مشاهده اطلاعات کامل در این زمینه می‌توانید به "کلاهبرداری تاکسی‌رانی‌ها" مراجعه نمایید.

7. ترافیک

ترافیک در بالی بسیار سنگین است. پس اگر می‌خواهید خیلی آزادانه و بدون ترافیک به گشت و گذارتان ادامه دهید، موتورسیکلت‌ها  بهترین وسیله نقلیه هستند. تعداد موتورسیکلت‌ها از ماشین بیشتر است، پس اگر می‌خواهید در ترافیک گیر نکنید سوار موتورسیکلت‌ها شوید.

8. واحد پول اندونزی

اقتصاد اندونزی آنچنان که باید و شاید رونق خوبی ندارد و هر دلار آمریکا در اندونزی، برابر است با 14000IDR روفیه اندونزی یا هر 1000 تومان برابر است با تقریبا 3500 روفیه. اگر در تبدیل واحد پول اندونزی مشکل دارید، می‌توانید مقاله 5 اپلیکیشن کاربردی برای سفر به بالی را مشاهده نمایید.

9. دستگاه‌های خودپرداز

شما می‌توانید با استفاده از کارت‌های خارجی خود از خودپردازها مبلغ 50000 یا 100000 IDR دریافت کنید. اگر ویزا کارت یا مسترکارت داشته باشید می‌توانید مبالغ بالاتری را هم دریافت کنید. بعضی از بانک‌ها قابل اعتماد نیستند و ممکن است از Skimmers ویا از واحد‌های جعلی استفاده کنند. به یاد داشته باشید که پس از انجام هر معامله پول و کارت خود را پس بگیرید.

فعال و آنلاین باشید

10. سیم کارت

سیم کارت‌ها در کیوسک‌ها و فروشگاه‌های معمولی شهر هم در دسترس هستند. اکثر آن‌ها از طریق اینترنت خریداری می‌شوند. هنگام خرید سیم کارت در اندونزی، کارایی سیم کارت را بررسی کنید.

15 نکته قبل از سفر به بالی


11. اطلاعات برق اندونزی

برق اندونزی دارای 220 ولت و 50 هرتز می‌باشد. همچنین پریز‌های برق در دو نوع Euro plug هستند.


آداب ورود به معابد

12. معابد

قبل از وارد شدن به معابد باید سارونگ به تن داشته باشید که معمولا به دور کمر بسته می‌شود. معبد‌ها اصولا رایگان هستند. نگران نداشتن سارونگ نباشید. بعضی دست فروش‌ها در کنار معابد برای فروش سارونگ هستند که بدون نگرانی می‌توانید از آن‌ها خریداری کنید.

ایمن بمانید

13. آب

آب شیر در اندونزی قابل خوردن نیست ولی در هتل ها و رستوران های معتبر نگران این مورد نباشید.

14. مواد مخدر

مجازات مصرف مواد مخدر مرگ است. لطفا جدی بگیرید.

15. میمون‌ها

میمون‌ها تربیت شده‌اند تا دزدی کنند. موقع بازدید از معابد لطفا از به همراه داشتن هرگونه زیورآلات خودداری کنید. به میمون‌ها غذا یا خوراکی ندهید، چون به سمت شما حمله می‌کنند. میمون‌ها حیواناتی وحشی هستند نه یک حیوان خانگی، مراقب سلامت خود باشید.

15 نکته قبل از سفر به بالی

 شماره‌های ضروری

برای تماس با پلیس می‌توانید شماره 110 و برای تماس با آمبولانس، شماره 118 را شماره گیری کنید.

15 نکته قبل از سفر به بالی

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید