Liana parvaz

کلاهبرداری‌های شناخته شده در بالی که باید بدانید

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

5کلاهبرداری شناخته شده در بالی:

بالی یک جزیره رویایی است و یکی از امن ترین مکان ها در اندونزی برای گذراندن تعطیلات شما می‌باشد. با این وجود، همانطور که در هر گوشه ای از جهان، همیشه افراد فرصت طلبانه هستند که رفتارهای نا‌هنجاری را از خودشان بروز می‌دهند، وجود دارد. در لیست زیر 5تا از کلاهبرداری های شناخته شده در بالی را برای مطلع کردن شما نوشته ایم تا در تور بالی دچار مشکلات ناگوار نشوید.

1.کلاهبرداری از طریق تعویض پول

تعویض پول همیشه در مناطق عمده فروشی Bali و در اطراف آن وجود دارد، با تخته سفید لیست شگفت انگیز نرخ ارز و با شکوه 'بدون کمیسیون' در آن‌ها را مشاهده می‌کنید. پس از اینکه کارکنان یادداشت ها را در مقابل شما دقیقا و قانع کننده شمردند، آن‌ها را با دستان خود به شما تحویل می دهد. در حالیکه به طور هم زمان زدن یا اجازه دادن به IDR 50،000 یا 100،000 یادداشت پشت شمارنده می افتد و همه در یک ثانیه تقسیم می شوند.

راه جلوگیری از این روش:

یک دستگاه تلفن همراه دارای اینترنت (حداقل یک گوشی هوشمند) می تواند یک ابزار ضروری را ثابت کند که به راحتی می تواند از آخرین نرخ برای مقایسه کلی کمک کند. اکثر کسانی که پول تعویض می‌کنند، خود مختار هستند و شما هرگز نمی توانید مطمئن باشید که کار آن‌ها درست است یا خیر. برخی از آنها کیوسک های بسیار کوچکی اند و کاملا خطرناک و وسسوسه کننده هستند که با لیست نرخ هایی که رو به روی شما قرار می‌دهند، سعی می‌کنند درست نشان دهند. نرخ کلی را در مقایسه با نرخ‌های تبلیغ شده انتخاب کنید، و اگر با پیشنهاد بالاتر مواجه شوید، تأیید کنید که آیا یک کمیسیون اعمال می کنید. وقتی 'هیچ کمیسیونی' وجود ندارد و نرخ ها بالا با هم می روند، معمولا نشانه خوبی نیست. همچنین، ماشین‌حساب های جعلی مهندسی وجود دارد که با آن به راحتی شما را گول می‌زنند که این روش خیلی نادر است.

بسیاری از تغییرات در خروج و ورود فرودگاه بین‌المللی Ngirah Rai  خوب است، در حالیکه نرخ ها خوب و به طور معمول رقابتی هستند. نام های قابل اعتماد در کسب و کار تغییر پول در بالی عبارتند از:

PT Central Kutah, Wahana and Dirgahayu Valuta Prima  با شعبه های واقع در اطراف Kuta and Legian ، با این حال قوانین برای همه اعمال می‌شود. این امکانش هست که شاید تجدید نظر بکنید و یا نکنید، و کارمند آن جا ممکن است هر اختلاف به وجود آمده را برگرداند و دوباره از اول انجام دهد. هنگامی که این بازنگری را انجام می‌دهد، معمولا خصومتی اتفاق می‌افتد و به شما می‌گوید که پول خود را در جای دیگری قرار دهید.(این ایده در وهله اول بود).


5 کلاهبرداری شناخته شده در بالی

2.کلاهبرداری تاکسیرانی‌ها:

انحصاری، بدون تاکسی متر، مسیر‌های طولانی، بدون تغییر و هزینه اضافی. این ها نشانه هایی هستند که هنگام گرفتن تاکسی در بالی  باید حواستان جمع باشد. فرودگاه بین‌المللی Ngurah Rai خدمات رسمی تاکسی سرویس خودش را دارد، که توسط تعاونی تاکسی Ngurah Rai اجرا می‌شود که کنترل انحصاری تاکسی ها در فرودگاه را کنترل می کند.

برخی از رانندگان تاکسی ممکن است خدمات خود را برای شما ارائه دهند، اما برای جلوگیری از این مشاجره، به شمارنده ها منتهی می شود که خارج از محل ورود هستند. باربران دغل باز برای کمک کردن حمل چمدان های شما به سمت شما می‌آااایآیند اما کار آن‌ها روی اصول نیست، پس پول دادن به آن ها کار اغراق آمیزی است هنگامی که بار شما را داخل تاکسی می‌گذارند و از شما پول زیادی می‌خواهند دریافت کنند و همین طور رانندگان تاکسی هم با آن ها مشارکت دارند.

راه جلوگیری از این روش:

هر زمانی که ممکن بود، از سرویس رفت و آمد که توسط هتل یا ویلا شما ارائه شده استفاده کنید.(بیشتر مواقع برای زمان و مکان های خواص مجانی است). از جمله حمل و نقل فرودگاه بستگی به جزئیات رزرو شما دارد. خیلی مؤدبانه می‌توانید درخواست باربران را رد کنید و مانع کار آن‌ها شوید. خارج از فرودگاه فقط به سمت تاکسی هایی بروید که تاکسی متر داشته باشند.

تاکسی های فرودگاه بدون تاکسی متر هستند و از پیش پرداخت شده یا از کوپه های پیش تعیین شده استفاده می کنند که پس از رسیدن به مقصد به راننده پرداخت می شود. نرخ ها بر اساس مناطق مسافتی و به طور کلی بالاتر از نرخ تاکسی متر محاسبه می‌شوند. خارج از فرودگاه تاکسی هایی با تاکسی متر موجود هستند که توسط اوپراطور های متعدد دیگری اداره می‌شوند و آن ها شاملBluebird  معتبر می‌باشند. همیشه پول خورد در جیبتان داشته باشید، چون معمولا رانندگان ادعا می‌کنند که بقیه پول را ندارند که پس بدهند و شما مجبور می‌شوید که پول بیشتری بپردازید و آن‌ها به آن به عنوان انعام نگاه می‌کنند. وقتی به صورت گروهی به مکانی می‌روید، بهتر است قبل از سوار شدن تصمیم بگیرید که چه کسی پول را پرداخت کند و دچار مشکل نشوید.

 5 کلاهبرداری شناخته شده در بالی

3.راهنماهای غیر ضروری:

راهنما های بدون مجوز، بدون کمیسیون و بدون هزینه همیشه ممکن است سر راهتان قرار بگیرند و شما را بدون گرفتن هیچ گونه هزینه اولیه‌ای به رستوران ها و مراکز خرید و مکان های دیدنی دیگر ببرند که شما هم برنامه رفتن به آن مکان ها را از قبل در ذهن خود داشتید. همچنین میان راه آن ها شما را متقاعد می‌کنند که معمولا مکان هایی که شما در نظر گرفته بودید از قبل که به آن‌جا بروید بسته شده و یا قابل رفتن نیست و شما را به سمت مکان هایی که خودشان می‌دانند و می‌توانند از شما پول بیشتری بگیرند می‌برند.

بسیاری از معابد بزرگ و دورافتاده که در مناطق فقیرتری هم هستند، مانند Besakih، راهنماهای خودشان را دارند که آموزش ندیده اند و در این موارد جداگانه هزینه های بسیاری را از شما می‌گیرند. پس بهتر است از قبل از مکان معتبری بلیط تور این مکان‌ها را تهییه کنید.

راه جلوگیری از این روش:

مراقب بسیاری از رزروهای آنلاین تورگردی در بالی باشید. شما ممکن است از سایت‌های غیر معتبر استفاده کنید و با مشکلات زیادی مواجه شوید. همیشه از یک آژانس مورد اعتنماد یا از طریق دفاتر تور گردشگری اقدام کنید که در صورت بروز هر مشکلی بتوانید به راحتی شکایت کنید. در بیشتر مواقع برای بازدید از بعضی معابد شما نیازی به راهنما ندارید و به راحتی خودتان می‌توانید به گردش خود ادامه دهید.

5 کلاهبرداری شناخته شده در بالی

4.کلاهبرداری از زمان شما:

قواعد حقوقی در حقیقت یک ایده خوب هستند که به درستی به فروش می رسد، تعطیلات بزرگ و فرصت های سرمایه گذاری را ارائه می دهد. تلاش برای ثبت نام مشتریان جدید در فرم های مختلف صورت می گیرد، که اغلب از طریق پیش فروش در خیابان ها در اطراف مناطق خاصی مانند Jalan Pantai Kuta قرار دارد. و از شما درخواست می‌کنند که همراه آن‌ها به مکانی بروید مانند یک غرفه، هتل و یا مکان‌های دیگری که فقط وقت شما را طلف می‌کنند. از شما شماره تماس و آدرس هتل را می‌خواهند و بعد از مدتی چه شما بخواهید و نخواهید در دام آن‌ها افتاده‌اید و هزینه زیادی را از دست می‌دهید. پس بهتر است بدون هیچ درنگی درخواست آن‌ها را رد کنید و به مسیر خودتان ادامه دهید و از تعطیلات دوست داشتنیتان لذت ببرید.

5 کلاهبرداری شناخته شده در بالی

5.برخی از روش‌های اخاذی:

روش‌های زیادی برای اخاذی وجود دارد مانند: دادن گوشی به یک غریبه برای عکس گرفتن از شما، گرفتن هزینه برای خسارت زدن به وسایل یا هر شیء دیگری که شما حتی با آن مواجه هم نشدید و یا حتی دزدی شدن وسایل شما توسط میمون‌های آموزش دیده.

-شما یک گواهینامه بین المللی رانندگی دارید و می خواهید خارج از بالی را با یک اسکوتر اجاره‌ای به گردش بروید. بعد از تحویل دادن دوچرخه، آن را بررسی می کند و هزینه های اضافی برای برخی از خراش‌هایی که از قبل بوده از شما می‌گیرند. در بدترین حالت، قیمت دوچرخه جدید را از شما می‌گیرند.

-بازدید از معابد و سایت های عجیب و غریب مانند Uluwatu  همراه با میمون‌های آموزش دیده‌ای که گردنبند، ساعت، گوشواره و یا حتی بچه های نوزاد یا کوچک را می‌دزدند. حتما حواستان به وسایل شخصیتان باشد.

-یک کول پشتی را اختصاص بدهید به وسایل شخصیتان که در چشم نباشند و با خیال راحت در معابد به گشت و گذار خود ادامه دهید.

-از کسانی که در روستا‌ها و معابد زندگی می‌کنند عکس نگیرید، چون ممکن است به عنوان یک مدل مدعی شوند و از شما پول زیادی بابت آن عکس بگیرند.

راه جلوگیری از این روش‌ها:

فقط از کوه‌ها، معابد و پدیده‌های زیبا عکاسی کنید و از مردمان روستایی عکاسی نکنید.!

وقتی در حال اجاره کردن یک ماشین، اسکوتر، دچرخه و... هستید،  قبل از اجاره کردن حتما از سالم بودن و یا هرگونه خرابی مطمعا شوید که اگر مشکلی بود، بلافاصله تعویض کنید و همین طور هیچوقت این وسایل را جایی نگذارید که از دسترس شما دور باشد و دزدیده شود، در غیر این صورت باید کل پول یک دچرخه جدید را پرداخت کنید. در بعضی شرایط خودشان ایت دزدی را انجام می‌دهند با شاه‌کلیدی که خودشان دارند. حتما حواستان به ماشین، دوچرخه و یا هر وسیله دیگری که اجاره می‌کنید باشد.

وقتی از معابد دیدن می‌کنید از هرگونه استفاده از زیورآلات خود خودداری کنید. همان طور که گفته شد میمون‌های تعلیم دیده‌ای هستند که به سمت شما می‌آیند و زیورآلات شما را می‌دزدند. از کسانی که دست فروشی می‌کنند برای دادن غذا یا خوراکی به میمون‌ها جدا خودداری کنید، چون این کار هم قیمت زیادی دارد و هم آن میمون را به سمت شما جذب می‌کند و باعث پرت شدن حواس شما به جای دیگر شود و میمون یا هر شخصی از شما به راحتی دزدی کند.

5 کلاهبرداری شناخته شده در بالی 

 

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید