Liana parvaz

مسجد شیخ زاید

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

مسجد شیخ زیاد


مسجد شیخ زاید بن سلطان آل نهیان که به مسجد شیخ زاید معروف است، بعد از مسجدالحرام و مسجدالنبی سومین مسجد مسجد بزرگ دنیا به شمار می‌رود. علت نام گذاری این مسجد، شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، بنیان گذار و نخستین رئیس کشور امارات بود که در همین مسجد دفن شده است. این مسجد که در شهر ابوظبی قرار دارد یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار امارات است.

مسجد شیخ زاید

اگر در ابوظبی اقامت داشته باشید به راحتی می‌توانید با تاکسی به آنجا بروید ولی اگر دبی باشید 150 کیلومتر با این شهر فاصله دارید. ولی خیلی راحت می‌توانید از ایستگاه اتوبوس دبی خودتان را به ایستگاه اتوبوس ابوظبی برسانید. یکی از مواردی که باید در بازدید از مسجد شیخ زاید در نظر داشته باشید این است که حتما غذا میل کنید، چراکه در اطراف این مسجد فضای زیادی برای غذا خوردن ندارید و باید تا رسیدن به منطقه مناسبی در ابوظبی یا دبی صبر کنید.
بر خلاف اغلب جاذبه‌های گردشگری ورودیه مسجد شیخ زاید رایگان است و در روزهای شنبه تا پنج‌شنبه  از ساعت 9:00 تا 22:00 و روزهای جمعه از ساعت 16:30 تا 22:00 باز است.

مسجد شیخ زاید

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در ماه رمضان ساعات بازگشایی متفاوت خواهد بود و باید در روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت از ساعت 9:00 صبح تا 14:00 برای بازدید اقدام کنید و در روزهای جمعه مسجد کلا تعطیل است. با توجه به اینکه مسجد یک مکان اسلامی است، شما باید پوشش مناسب بر تن کنید. البته در آنجا برای خانم‌ها عبا موجود است و در صورت لزوم قبل از ورود به شما زائران عبا می‌دهند.

ابوظبی

همچنین از آنجا که ساختمان مسجد سفید یکدست است و نور شدید خورشید باعث می‌شود چشمهایتان اذیت شود حتما از عینک آفتابی استفاده کنید.

ابوظبی - مسجد شیخ زاید

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید