Liana parvaz

پنج غذاي خوشمزه‌ که در مالزي حتماً بايد امتحان کنيد

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

اگر هنگام سفر به مالزی هوس خوردن غذاهای خیابانی را کردید، باید گفت گزینه های بسیار زیادی پیش روی شما قرار خواهد داشت. علاوه بر فروشندگان دوره گرد، خیابان هایی نیز مخصوص فروش غذا وجود دارند (مانند خیابان گورنی درایو در پنانگ) که در آن ها می توانید غذای اقوام مختلف ساکن در مالزی را امتحان کنید.

مسلمانی که از هند به مالزی آمده و آن جا ساکن شده اند، نوعی غذاهای هندی-مالایایی به وجود آورده اند که در بسیاری از دکه های خیابانی قابل تهیه است. طعم هایی که در مالزی خواهید چشید نیز با طعم غذاهای سایر نقاط دنیا متفاوت است، چون آشپزها از مواد اولیه محلی استفاده می کنند که طعم مرکب شور، شیرین و تند آن کاملا منحصر به فرد است.

غذاهایی که در این مقاله به آن ها اشاره می شود، هفت روز هفته در دسترس هستند ولی در تعطیلات آخر هفته، ایام ماه مبارک رمضان و سال نو چینی، تنوع آن ها چند برابر می شود.

1-پنانگ آسام لاسکا

با این که پنانگ غذایی متداول در مالزی و سنگاپور است، ولی این غذای محبوب که از نودل تهیه می شود انواع مختلفی دارد. نودل های نازک برنج، ماده اصلی آسام لاسکا را تشکیل می دهند، برش هایی از ماهی نیز بر خوشمزگی آن می افزایند. عطر لیمو، گل زنجبیل و برگ های نعناع از این غذا بلند می شود و مشتریان زیادی را به سوی خودش جذب می کند. در این غذا می توان از میگو هم استفاده کرد. بعضی از دکه های اغذیه فروشی برای تزیین از تخم مرغ آب پز نیز استفاده می کنند.

پنانگ آسام لاسکا

2-ناسی کاندار

جامعه مالزیایی هندی غنای فرهنگی خودشان دست پخت های خوشمزه نشان داده اند و در پنانگ این ویژگی فرهنگی در غذای ناسی کاندار دیده می شود. لغت "ناسی" در زبان مالایایی به معنی برنج است و برنج ماده اصلی ناسی کاندار را تشکیل می دهد. "کاندار" به معنی چوب یا نی بامبویی است که دستفروشان خیابانی در روزگاران قدیم ظرف های غذا را با آن حمل می کردند. به همراه برنج می توانید غذاهای متنوع  دیگری مانند طحال گاو، قطعات گوشت گاو، مرغ سرخ شده، اوکرا، املت و کدو یا بادمجان بخورید.

ناسی کاندار

3-ایپو هور فان

شهر ایپو در ایالت پراک توسط باغ های لیمو احاطه شده است و بر عطر و طعم غذای ایپو هور فان  که در این شهر تهیه می شود افزوده است.

این غذای مالزیایی را نخستین بار چینی های ساکن پراک درست کردند و هر وقت هور فان سفارش بدهید یک کاسه پر از نودل به شما خواهند داد که در داخل آن مرغ و میگوی شیرین به همراه پیازچه های چینی ریخته اند.

ایپوهور فان

4-هوکین می

این غذا یکی دیگر از ارمغان های آشپزی مالزیایی است که مهاجران هوکین از کشور چین آن را به همراه خودشان به این کشور آورده اند. هوکین می که در کوالالامپور به آن هار مین می گویند، به روش های بسیار زیادی طبخ می شود ولی به روشی هایی که در کوالالامپور، روستای کلانگ و پنانگ تهیه می شود بیشتر  شناخته شده است.

در کوالالامپور از نودل های زرد تخم مرغ و سس سویا استفاده می کنند و تکه های گوشت، ماهی، جگر، میگو و ورقه های نازک نان برشته را در داخل آن سس می اندازند.

هوکین می مالزی - کوالالامپور

5-ساتای کلاپ

این غذای همگانی نیز به دو روش طبخ می شود که هر دو در مالزی پر طرفدار هستند. اگر دوست تان شما را به خوردن ساتای کلاپ دعوت کرد باید آماده باشید تا غذا خام یا نیم پز را داخل سس بادام زمینی داغ فرو ببرید. در این غذا از تخم بلدرچین، لوبیای بو داده، تکه های گوشت، ماهی، قلوه و میگو نیز استفاده می شود.

ساتای کلاپ مالزی - کوالالامپور

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید