Liana parvaz

6 غار شگفت‌انگیز در مالزی که شاید از وجودشان اطلاع نداشته باشید

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

6 غار شگفت‌انگیز در مالزی که شاید از وجودشان اطلاع نداشته باشید!

اگر به بازدید از غارها علاقه زیادی دارید بسیاری از غارهای جالب و دیدنی را می توانید در ساراواک درجزیره بورنئو پیدا کنید. هر غار ویژگی های خاص و منحصر به فرد خودش را دارد و به هیچ عنوان برایتان خسته کننده نخواهند بود. حتی بعد از دیدن پنجمین غار باز هم برای دیدن غار بعدی شور و اشتیاق خواهید داشت.

1-غار مجیکال فی‌ری (Magical Fairy)

وقتی وارد غار Fairy(به معنای پری) بشوید، محیط سبز رنگ آن شما را به تعجب وا خواهد داشت. این غار بسیار زیبا است و قبل از این که به ورودی آن برسید باید از تعداد زیادی پله بالا بروید، ولی ارزشش را دارد.

در داخل غار مجسمه یک پری نصب شده است و افراد محلی برای دعا کردن به آن جا می روند.

2. غار آهو (Deer Cave)

غار آهو دارای طولانی ترین معبر غاری دنیاست و همچنین خانه میلیون ها خفاش به شمار می آید. هر روز بین ساعت 5 تا 7 عصر که هوا خوب است، حدود 2 تا 3 میلیون خفاش از غار بیرون می آیند و به جستجوی غذا می روند. این خفاش ها به صورت مارپیچی پرواز می کنند تا شکارچیانی مانند شاهین ها را گمراه کنند.

3. غار لانگ

غار لانگ از غار آهو کوچک تر است و زیبایی آن بیشتر به خاطر استلاگمیت ها و استلاکتیت های طبیعی است که داخل آن شکل گرفته اند.

4. غار آب زلال (Clear Water Cave)

این غار واقعاً خاص است چون یک رودخانه واقعی در داخل غار جریان دارد! آب هم بسیار بسیار زلال و شفاف است و بازدیدکنندگان را به هوس می اندازد تا داخلش آب تنی کنند. اگر به غارنوردی علاقه مندید این جا جای مناسبی است، البته به شرطی که وقت کافی برای آن داشته باشید.

5. غار باد (Wind Cave)

وجه تسمیه غار، نسیم خنکی است که همیشه در غار می وزد. این غار مکان مناسبی برای تماشای خفاش هاست. همچنین باد ملایمی که اینجا می وزد، آن را به مکان مناسبی برای تفریح و پیک نیک تبدیل کرده است. معماری طبیعت در این غار واقعاً شگفت انگیز است. صخره های به زیبایی شکل گرفته اند، استلاگمیت ها و استلاکتیت های زیادی نیز دست به دست هم داده اند. جالب است بدانید یک استلاگمیت یا استلاکتیت برای این که 10 سانتی متر رشد کند به 1000 سال زمان نیاز دارد، به این ترتیب می توانید تصورش را بکنید که این غار چقدر قدمت دارد؟

6. غار نیاح (Niah Cave)

غار نیاح (Niah) مکانی بسیار تماشایی و در عین حال باستانی است. در این منطقه قدیمی ترین اسکلت انسان در جنوب شرق آسیا کشف شده است. این غار باشکوه که در شهر میری (Miri) در ایالت ساراواک قرار گرفته، پناهگاه انسان های ماقبل تاریخ بوده است و در آن آثار تاریخی فراوانی یافت می شود. نگاره های باستانی حک شده بر روی دیوارهای غار نیز به نوبه خود تماشایی است. آشیانه پرندگان زیادی نیز در سقف غار به چشم می خورند.

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید