Liana parvaz

معرفی کاپادوکیا

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

 یکی از شهر های تاریخی ترکیه کاپادوکیا است که مورد توجه گردشگران و باستان شناسان زیادی قرار گرفته است. این منطقه دارای قدمت تاریخی و جز چند شهر سنگی جهان است.
کاپادوکیا در ناحیه آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد که فاصله آن تا استانبول 756 کیلومتر است. که به علت نداشتن پرواز مستقیم مسافرانی که قصد رفتن به کاپادوکیا را دارند میتوانند از فرودگاه استانبول یا آنکارا به آنجا بروند.
از مناطق دیدنی این منطقه میتوان شهر‌های نوشیر،کایسری،آکسارای،نیگده  ، اوانوس، اوچ حیصار، پسابگ، سوگانلی، کاوسین، دره‌ی ایهلارا و موزه‌ی فضای باز گورمه نام برد.
کاپادوکیا به علت دیدنی های جغرافیایی زیادی که دارد به یکی از شگفتی های ترکیه تبدیل شده است.
همچنین به دلیل فاصله کمی که با هواپیما به استانبول و آنکارا دارد میتوانید آن را به برنامه سفر خود در ترکیه اضافه کنید.
یکی دیگر از جاذبه های کاپادوکیا بالن سواری می باشد که در کل جهان جزو مناطق شناخته شده ات.


مناطق دیدنی 

دره سرخ کاپادوکیا

این دره که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته است جز زیبا ترین دره های کاپادوکیا است. همچنین در میان این صخره ها زمین های کشاورزی ، باغ های سر سبز ، تاکستان ها نیز وجود دارد. درون این صخره یک کلیسای پنهانی وجود دارد که قدمت آن مربوط به عهد بیزانس است.
دره سرخ-تور کاپادوکیا

گورمه

اکثر بازدید کنندگان برای دیدن بالن ها به روستای گورمه می آیند همچنین این روستا جزو زیبا ترین روستا های جهان شناخته شده است.تور کاپادوکیا-گورمه

شهر زیرزمینی کایماکلی

شهر های زیر زمینی کاپادوکیا مربوط عهد برنز میباشد اما شهر کایماکلی که قدمت آن به دوران بیزانس میرسد از مشهور ترین شهر های  کاپادوکیا میباشد.
این شهر نمونه بزرگی از اتاق های  زیر زمینی است که به وسیله ی تونل به یکدیگر متصل میشوند. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی در زیر زمین می

شدند.

تور کاپادوکیا-شهر زیر زمینی کایماکلیموزه فضای باز زلو

این شهر از 8 طبقه زیر زمین تشکیل شده است که 4 طبقه ی آن برای بازدید گردشگران باز است.
این موزه که در قرن نهم به عنوان صومعه سرا کاربرد داشت اما  در سال 1952 به علت فرسایش و خطر سقوط ممنوعه اعلام شد. در حال حاظر این موزه دو کلیسا برای بازدید دارد.

تور کاپادوکیا-موزه فضای باز زلو


معبد اسکی گوموسلر

این معبد که قدمت آن به قرن یازده میرسد در ده کیلومتری شمال شرق شهر نیجده واقع شده است.


معبد اسکی گوموسلر -کاپادوکیاسوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید