Liana parvaz

5 جاذبه برتر برای بازدید در پنانگ

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

پنج جاذبه گردشگری در پنانگ که از تماشای آنها سیر نمی‌شوید

 

مدتی است بازدید از پنانگ برای گردشگرانی از سرتاسر جهان محبوبیت پیدا کرده و به گونه ای که لقب مروارید شرق را به آن داده اند. صرفنظر از این که برای چندمین بار است که به پنانگ سفر می کنید، در این مقاله سعی می شود مکان های دیدنی و جالبی به شما معرفی شود که ظاهراً همیشه می توانند ذهن گردشگران را به سوی خودشان جذب کنند.

1-موزه سه بعدی پنانگ را از دست ندهید.

با این که این روزها موزه های سه بعدی در جاهای زیادی دیده می شوند، ولی چیزی که موزه ساخت پنانگ ( Made In Penang) را متفاوت می کند این است که آیتم ها حال و هوایی بسیار پنانگی دارند. شعار موزه "پنانگ را کشف کنید" است، به همین خاطر بسیاری از آیتم های نمایش داده شده نیز همین معنا و مفهوم را منتقل می کنند. بدون تردید، این موزه تعاملی، مکانی بسیار مفرح برای دوستان و اعضاء خانواده است و با رضایت کامل آن جا را ترک خواهید کرد.

2-در موزه پرانکان پینانگ از گذشته بازدید کنید.

موزه پرانکان پینانگ اشیایی متعلق به اوایل قرن بیستم را در خودش جا داده است. بسیاری از این اشیاء به جوامع Baba و Nyonya تعلق دارند که در دوران گذشته در پنانگ، مالاکا و سنگاپور ساکن بودند. بازدید از این موزه واقعاً مسحور کننده است و بسیاری از بازدید کنندگان معتقدند انگار که به گذشته سفر کرده اند. این موزه در سال 2008 لوکیشن فیلم‌برداری فیلم سینمایی نیونای کوچک (The Little Nyonya) بوده است.

3-برای بازدید از باغ پرندگان پنانگ یک روز کامل وقت بگذارید.

پارک پرندگان پنانگ بزرگترین باغ پرنده در سرتاسر مالزی و در نوع خودش اولین است. این پارک دارای انواع زیادی از پرندگان است که نمونه کوچکی از پرندگان ساکن در پنانگ هستند. این پارک بیش از 300 گونه پرنده را در خود جا داده است که نیمی از آن ها از بومی مالزی هستند. اگر خودتان به دیدن پرنده ها علاقه چندانی ندارید، مطمئن باشید فرزندان شما از دیدن شان بسیار لذت خواهند برد. علاوه بر پرنده، در این پارک می توانید لاک پشت دریایی، آهو و مار پیتون هم ببینید.

4-در باغ گیاه شناسی پنانگ گشت و گذاری مفرح داشته باشید.

 با این که باغ گیاه شناسی پنانگ مانند چند دهه قبل نیست، ولی هنوز هم یک پارک بسیار زیبا محسوب می شود و مکان خوبی است برای این که یک بعد از ظهر را آن جا بگذرانید. این باغ تا اواخر قرن نوزدهم یک شکارگاه بوده و بعد از آن به باغ گیاه شناسی تبدیل شده است. این باغ دارای درختزارهای سرسبز استوایی است و مکانی است دنج برای استراحت و آرامش. دفتر پارک نیز پیوسته برنامه هایی برای آموزش بازدید کنندگان برگزار می کند تا از عمق تاریخی و فرهنگی پارک اطلاعاتی به دست بیاورند و گنجینه گیاهی و جانوری آن جا را بهتر بشناسند. البته یک آبشار زیبا نیز در داخل پارک وجود دارد که برای دیدن آن باید از قبل با مسئولین هماهنگ کنید چون با این که پارک یک مکان عمومی است ولی آبشار و آبگیر آن ملک خصوصی هستند.

5-از شلوغی شهر گریزی بزنید و به شهر بازی ESCAPE بروید.

شاید یکی از جدیدترین جذابه های توریستی پنانگ، شهر بازی ESCAPE باشد. این شهر بازی در سال 2012 افتتاح شد و علاوه بر گردشگران در بین ساکنان محلی نیز محبوبیت زیادی دارد. این شهر بازی در نزدیکی باغ پروانه های پنانگ (بازدید از آن جا هم توصیه می شود) قرار دارد و درختزارهایی سرسبز آن را احاطه کرده اند. بازی ها و سرگرمی های زیادی در این شهر بازی وجود دارد که می توانند خانواده شما را ساعت ها سرگرم کند.


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید