Liana parvaz

معرفی جزیره ناز قشم

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

جزیره ناز قشم

استان هرمزگان یکی از استان‌های گرم و ساحلی جنوب کشور می‌باشد، هرمزگان دارای سواحل دریای عمان و خلیج فارس است وهمچنین در میان این آب‌های نیلگون جزایر بزرگ و کوچک واقع شده است؛ یکی از این جزایر، جزیره زیبا و دست نخورده ناز می‌باشد که در همسایگی جزیره قشم است و سالانه هزاران نفر برای بازدید از این منطقه به قشم سفر می‌کنند و یکی از اعجایب هفتگانه گردشگردی قشم محسوب می‌شود.

جزیره ناز قشم

این جزیره در ساحل جنوب شرقی جزیره قشم، در مسیر جاده ساحل جنوبی و در مجاورت اسکله ساحلی روستای سوزا واقع شده است. این مکان زیبا به گونه‌ای می‌باشد که شما می‌توانید روی آب راه بروید ودر زمان جزر روی دریا تا یک کیلومتر پیاده روی کنید و بدون اینکه خیس شوید از منظره بی‌نظیر جزیره ناز بازدید کنید. از سکوی صخره‌ای جزیره ناز شما نیز می‌توانید دیدی به منظره تنگه هرمز، جزیره لارک و ساحل قشم داشته باشید. همچنین در این منطقه شما علاوه بر قدم زدم در ساحل جذاب جزیره ناز می‌توانید از ورزش‌های آبی با هزینه مناسب استفاده کنید و یک روزمتفاوت را همراه با همسفران خود تجربه کنید.
لازم است یادآور شویم محلی‌ها جزیره ناز را به دو کرده می‌نامند. در زمان جزر با عقب رفتن آب باریکه‌ای از خشکی جزیره قشم را به ناز وصل می‌کند. در این زمان هر چند کوتاه مسافران می‌توانند از جزیره قشم گذر کنند و به جزیره ناز برسند. این جزیره جز ژئوپارک‌های جهانی می‌باشد. در گذشته این جزیره تنها محل استراحت ماهی‌گیران بوده است ولی امروزه یکی از قطب‌های صنعت گردشگری در قشم می‌باشد. در این جزیره زیبا شما مغازه‌ای نمیبینید ولی بومیان به صورت دست فروشی مشغول به امرار معاش می‌باشند .

قشم-جزیره ناز

شما در جزیره ناز می‌توانید تفریحاتی چون پیاده‌روی، روی آب دریا را تجربه کنید. همچنین از تفریحاتی که طرفدار بسیار زیادی دارد  آفرود می‌باشد، که تجربه رانندگی با خودرو‌های لوکس و شاسی بلند را به همراه دارد. اگر تمایل به کرایه اسب و شتر داشته باشید در این جزیره امکان پذیر می‌باشد. تفریحات هوایی همچنین طرفداران خود را دارد، همانند پاراگلایدر، کایت بورد، چتر بازی، باد سواری و پاراموتور که نسبت به دیگر تفریحات هزینه بیشتری باید پرداخت کنید. اگر سری به این جزیره زدید تفریحات آبی را فراموش نکنید تفریحاتی همانند جت اسکی، قایق سواری، غواصی و دیگر تفریحات آبی که به گردشگران این امکان را می‌دهد تا  تجربه‌ای متفاوت را داشته باشند.

جزیره ناز قشم

بهترین زمان برای بازدید از این جزیره در پاییز و زمستان  می‌باشد چرا که در تابستان به دلیل گرمای زیاد و رطوبت بالا شرایط مناسب نمی‌باشد. البته فصل بهار هم می‌تواند فصل مناسبی برای گشت زنی در این جزیره باشد. اما برای دسترسی به این جزیره می‌توانید با دفاتر خدمات مسافرتی هماهنگ کنید و به همراه راهنمایان مستقر در جزیره از این مکان‌ها دیدن کنید. همچنین تاکسی‌های تلفنی نیز می‌تواند از دیگر راه‌های رسیدن به این منطقه باشند.

شما زمانی که به این جزیره می‌روید می‌توانید در مسیر از دره ستارگان، غار خربس و سکوی نفتی نیز بازدید کنید.

قشم و عجایب هفتگانه‌اش بسیار زیبا و بکر می‌باشد به شما پیشنهاد می‌کنیم برای سفر به قشم حتما بازه‌های 5 روز تا یک هفته را در نظر بگیرید، البته اگر به دنبال ماجراجویی و هیجان در سواحل و مناطق بکر هستید، چرا که قشم با وسعتی که دارد می‌تواند هر روز شما را با جاذبه‌های خود به چالش بکشد.
سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید