Liana parvaz

مهمترین مکان های دیدنی پنانگ

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

مهمترین مکان های دیدنی پنانگ

اگر به مالزی سفر کردید حتما برای استفاده از ساحل و تفریحات آبی به جزیره پنانگ سری بزنید. پنانگ به مروارید جنوب شرق آسیا معروف می‌باشد، مرکز این جزیره جورج تان Georgetown  می‌باشد. در پنانگ مردمانی با فرهنگ‌های چینی، مالایی و هندی زندگی می‌کنند و به دلیل آنکه زمانی این کشور تحت استعمار کشور انگلیس بوده عناصری از این کشور نیز در پنانگ یافت می‌شود. پنانگ شهری مدرن با آسمان خراش‌های غول پیکر و فروشگاه‌های بزرگ می‌باشد، همچنان سواحل ماسه‌ای طلایی، نخل های بلند ولاغر را  در کنار جنگل‌های استوایی و تنوع گونه‌های گیاهی وپرندگان کم نظیر را در این جزیره خواهید دید.

پنانگ

آب وهوای پنانگ در اکثر روزهای سال همانند دیگر شهر‌های مالزی گرم و مرطوب است و دارای بارندگی‌های شدید استوایی می‌باشد.
لازم است بدانید پنانگ دارای جاذبه‌های متنوع‌ای می‌باشد، از بناها و معابد با قدمت طولانی گرفته تا تفریحات آبی و مراکز خرید و به همین دلیل است که سالانه گردشگران زیادی سالانه از نقاط مختلف دنیا برای گذراندن تعطیلات خود به این جزیره سفر می‌کنند. اگر مقصد اصلی شما کوالالامپور می‌باشد کافی است 5 ساعت رانندگی کنید تا به این جزیره برسید و یا اینکه ازفرودگاه کوالالامپور با یک پرواز یک ساعت و نیمه خودرا به جزیره پنانگ برسانید و از فرودگاه پنانگ تا مرکز این شهر (جورج تان Georgetown ) حدود 45 دقیقه زمان نیاز دارید.

جاذبه پنانگ

از برترین مراکز و جاذبه‌های دیدنی که به شما پیشنهاد می‌شود حتما در برنامه خود قرار دهید ارتفاعات پنانگ می‌باشد، نام رسمی این ارتفاعات Flagstaff Hill می‌باشد که حدود 821 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به همین دلیل است که دارای آب و هوای معتدل و چشم انداز بی‌نظیری می‌باشد؛ برای رسیدن به این ارتفاع کافی است شما خود را به قطارهای شهری برسانید تا در کمتر از نیم ساعت شما را به این منطقه برساند. شما علاوه بر طبیعت و دیدن جزیره می‌توانید از مسجد،کلیسا و حتی نمایش مارها نیز بازدید کنید.

معابد پنانگ

یکی دیگر از این جاذبه‌های موجود در پنانگ عمارت Cheong Fatt Tze می‌باشد، این عمارت در دهه 1890 میلادی خانه یک صنعت‌گر چینی بوده است. این عمارت به عنوان یکی از نمادهای معماری چینی در قرن 18 و 19 ام می باشد همچنین از شاخصه های این بنا چیدمان بر اساس سبک فنگ شویی می باشد که توسط معماران چینی طراحی شده است. ساخت وطراحی این بنا حدود 8 سال به طول انجامید . این عمارت دارای 5 حیاط گرانیتی ،38 اتاق،7 راه پله و 22 پنجره می‌باشد. در بین افرادی بومی پنانگ که در این منطقه زندگی می‌کنند این بنا به عنوان عمارت آبی معروف می‌باشد. این بنای بی‌نظیر در سال 1989 با کمی تغییرات و بازسازی تبدیل به بوتیک هتل 16 اتاقه شد و کاربری خود را تغییر داد.

معابد پنانگ

و اما اگر اهل موزه‌گردی هستید به شما موزه تعاملی پنانگ را پیشنهاد می‌کنیم، بر عکس تصوری که شما از موزه گردی‌ها و حس یکنواختی دارید ما به شما در بازدید از این موزه حس دیگری را خواهیم داد. این موزه از بخش‌های مختلف تشکیل شده است، این بخش‌ها شامل تصاویر تاریخی مانند جنگ‌های قدیمی، آسانسور، شخصیت‌های ترسناک و همچنین بخشی از این موزه به صورت سه بعدی می‌باشد و اما سرزمین ماجراجویی پنانگ، که می‌توانید چندین ساعت خود را در این مجموعه سپری کنید و از ارتفاع و هوای آزاد آن در کنار تفریحاتی هم چون زیپ لاین و سقوط آزاد در ارتفاع 20 متری را تجربه کنید. مراکز خرید پنانگ

شما در پنانگ علاوه بر گشت وگذار می‌توانید در مراکز خرید با هربودجه‌ای خرید کنید و اجناس با کیفیت تهیه کنید. از مهمترین این مراکز خرید مرکز خرید گرنی پاراگون پنانگ ، مرکز خرید وان اس تی اوینیوک  پنانگ، مرکز خرید گرنی پلازا پنانگ،کویینز بی پنانگ، استریتز کی پنانگ ، پنانگ پلازا، پرانگین مال پنانگ و کمتار پنانگ می باشد. فراموش نکنید اگر قصد سفر به پنانگ را داشتید حداقل سه روز برای اقامت در این جزیره را در نظر بگیرید.


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید