Liana parvaz

معرفی  پارک گونونگ مولو مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

 پارک گونونگ مولو مالزی (Gunung Mulu National Park)

مالزی یکی از کشورهای مهم در صنعت گردشگر می‌باشد و به دلیل استوایی بودن دارای طبیعت بی‌نظیر و همچنین جاذبه‌های متنوع‌ای می‌باشد، از ساختمان‌های آسمان‌خراش هم چون برج‌های دوقلو گرفته تا سواحل زیبا و دست نخورده که همه و همه در این کشور قابل دسترس می‌باشد. به همین دلیل سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان بنا به نوع تفریح وخدمات یکی از مناطق این کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند. اگر اهل طبیعت هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم یک روز را برای گشت زدن در پارک ملی گورونگ مولو) (Gnung Mulu National Park در نظر بگیرید.

پارک گونونگ مولو مالزی

این پارک در ایالت ساراواک مالزی  واقع شده است و جز مناطقی در مالزی می‌باشد که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است و برای کشور مالزی از هر نظر اهمیت دارد. این پارک دارای بخش‌های مختلفی هم‌چون غارها،کوه ها(در ارتفاعات گوناگون) می‌باشد که همه و همه در قلب این جنگل بارانی واقع شده است؛ شاید وجود همین غارها باعث معروفیت این جنگل شده‌است و گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند.

پارک گونونگ مولو مالزی

نام پارک ملی گورونگ مولو از دومین کوه بلند در ایالت سارواک به نام کوه مولو  الهام گرفته شده‌است، این کوه ارتفاعی حدود 2376 متر دارد و از ماسه‌های سنگی تشکیل شده‌است. جالب است بدانید غار زیر زمینی که در این جنگل قرارگرفته به دلیل وسعت بسیار زیادش همچنان در حال نقشه برداری و اکتشاف می‌باشد. غارهایی هم‌چون غار کلیرواتر  با طول 151 کیلو متر جز دهمین غار در جهان می‌باشد و همین طور غار آهو که جز بزرگ‌ترین غارها در این جنگل می‌باشد. اگر بعد از ظهر را برای بازدید از این منطقه انتخاب کنید شما قطعا شاهد خفاش‌های زیادی خواهید بود و خود این خفاش‌ها به نوعی جاذبه گردشگری محسوب می‌شوند. پوشش گیاهی متنوع استوایی موجود در این منطقه یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این جنگل می‌باشد، در حین قدم زدن در این جنگل صدای دلنواز پرندگان همراه با پیچیدن صدای باد در بین شاخ وبرگ درختان به شما حس شادابی و آرامش را خواهد داد و برای ساعاتی هم که شده ذهن شما را از زندگی شهری و پرهیاهو روزانه خالی می‌کند.

Gunung Mulu National Park

همچنین طولانی‌ترین شبکه غارهای دنیا و بزرگ‌ترین اتاق زیرزمینی جهان که می‌تواند حدود چهل هواپیمای بوئینگ 747 را در خود جای دهد در این پارک قرارداد، یکی از این غارها که جز جاذبه‌های این پارک محسوب می‌شود غار آب‌های زلال Clear Water Cave می باشد. وقتی به این پارک رسیدید، بازدید از غارهای اصلی را حتما در نظر بگیرید. غار گوزن (Deer)، غاربلند (Long)همچنین بازدید از قله های آهکی و یا گیاهان دارویی می‌تواند از دیگر جاذبه های این پارک باشد.

غارهای پارک گونونگ مولو مالزی

 برای رسیدن به این پارک شما می‌توانید از طریق راه هوایی که توسط خطوط هوایی مالزی (ماسوینگز) که روزانه سه پرواز (30 دقیقه ای) انجام می‌شود، در زمان بسیار کوتاهی به این پارک دسترسی پیدا کنید و یا از طریق دریا با قایق سریع السیر از کوالا بارام (در سه ساعت) به مارودی بروید و از مارودی، سوار یک قایق تجاری سریع السیر شوید و از مسیر رودخانه توتو (یک انشعاب از رودخانه بارام) به کوالا آپو یا لونگ پانای بروید. لازم است بدانید این قایق‌ها هر روز ظهر از مارودی حرکت می‌کند و صبح روز بعد به مارودی بازمی‌گردد. از زمان سوار شدن و رسیدن به این پارک حدود 3 ساعت طول می‌کشد . معمولا این پارک زیبا را به گردشگرانی که به طبیعت و مکان‌های بکر و دست نخوره علاقه دارند پیشنهاد می‌شود.

Gunung mulu

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید