Liana parvaz

معرفی معبد کک لوک سی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

معبد کک لوک سی پنانگ

اگر به مالزی سفر کردید و خواستید از ساحل استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم به جزیره پنانگ سفر کنید، با 5 ساعت رانندگی از کوالالامپور به جزیره پنانگ خواهید رسید. شما می‌توانید در پنانگ از معبد کک لوک سی که یکی از بزرگ‌ترین معبدهای بودایی است بازدید کنید، این معبد در واقع بزرگ‌ترین معبد بودایی در کشور مالزی می‌باشد و شاید یکی از بزرگ‌ترین معابد جنوب شرق آسیا است. این معبد با شکوه از کنده کاری‌های خاص در کنار مجسمه‌های بزرگ و نقاشی‌های دیوارهای اطرافش تشکیل شده است. برای رسیدن به این معبد باید از مسیری مارپیچ عبور کرد، در نزدیکی این معبد برکه‌ای ازلاک پشت‌های تیره رنگ وجود دارد. این معبد سالانه هزاران گردشگر را از سراسر دنیا به خود جلب می‌کند و جزو مراکز گردشگری پر طرفدار این جزیره می‌باشد.

معبد کک لوک سی

این معبد با الهام گرفتن از راهب اعظم معبد گاداش آو مرسی در سال 1893 میلادی واقع در یک تپه بلند در شهر آیار ایتام بنا شده است. ساخت این بنا سرانجام در سال 1930 به پایان رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت. این معبد دارای آرامشی وصف نشدنی می‌باشد، لازم است بدانید این معبد دارای مجسمه‌های کوچک وبزرگ بودایی می‌باشد و همچنین دارای چشم اندازی بی‌نظیر است. سالانه فستیوال‌های مختلفی در این معبد برگزار می‌شود، یکی از این جشن‌ها و فستیوال‌ها عید سال نو چینی‌ها می‌باشد؛ این معبد را به گونه‌ای خاص در سال نو چینی‌ها با فانوس‌های زیبا تزئین می‌کنند. در این معبد شما می‌توانید فرهنگ‌های مختلفی را نظاره‌گر باشید به طور مثال قسمت زیرین این بنا به سبک معماری خانه‌های چینی طراحی شده است اما قسمت‌های فوقانی بنا به سبک معماری تایلندی و بخش تاج این بنا برگرفته از سبک معماری میانمار می‌باشد. همین امر باعث شده تا این بنا منحصر به فرد باشد. همچنین وجود تالارها و گالری‌های مختلف فضایی را برای برگزاری اعیاد و جشن‌ها در این محل به وجود آورده است. علاوه بر تمام بخش‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم وجود نمازخانه ، باغ‌ها ، ستون‌های حکاکی شده و... از دیگر ویژگی‌های این معبد می‌باشد.

پنانگ معبد کک لوک سی

بیشتر ازهر چیز دیگر بتکده‌ای با 10 هزار مجسمه بودایی برنز و مرمر سفید خواهید دید و همین طور یک مجسمه 30 متری برنز از کوان یین الهه رحمت که بسیار خارق العاده می‌باشد. معماری خاص و چشم نواز معبد کک لوک سی باعث شده‌است که این فضا به عنوان میراثی گران‌بها برای گردشگری در مالزی به شمار بیاید. هر گردشگر با دیدن این مجسمه‌ها غرق در شگفتی می‌شود؛ لازم است بدانید معبد کک لوک در میان محلی‌ها و به زبان خود آنها Penang Hokkien به معنای معبد سعادت عالی نامیده می‌شود. بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه گردشگری در پنانگ در زمان جشن سال نو چینی‌ها در ماه فوریه می‌باشد چرا که شما می‌توانید، همان طور که در بالا به آن اشاره شد تزیئنات خاص که به وسیله ریسه‌های رنگی و فانوس‌های قرمز انجام می‌شود را از نزدیک ببینید و همین طور با فرهنگ و آداب و رسوم چینی‌ها نیز آشنا شوید که خالی از لطف نخواهد بود.

Kek Lok Si Temple

اگر قصد سفر به کشور مالزی را داشتید ما به شما پکیج ترکیبی کوالالامپور پنانگ را پیشنهاد می‌کنیم، چرا که این پکیچ ترکیبی هم شامل فضای شهری (کوالالامپور) و یک فضای کاملا رویایی و ساحلی می‌باشد مخصوصا برای گردشگرانی که اهل ساحل و تفریحات آبی می‌باشند بسیار مناسب است.سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید